Blueballs (angl. mėlynieji kamuoliai, turint omenyje sėklides). Tai yra epididiminė hipertenzija vyro sėklidėse. Skamba kiek komplikuotai, ar ne? Paprastai šnekant, taip vadinamas stiprus ir diskomfortą keliantis skausmas sėklidžių srityje. Epididiminis pažymi, kad tai būklė, apibūdinanti audinius sėklidėse, kuriuose yra sperma, o hipertenzija yra spaudimo pakilimas. Tai vienas iš tų terminų, kurie nelabai turi lietuviško atitikmens. Anglų kalboje tai nėra oficialus medicininis terminas, o daugiau žargonas, todėl lietuvių kalboje nerasite tikslaus analogo. Visi dėl to, šią būklę ir vadina „Blueballs“. Kodėl jis įdomus, kodėl jis atsiranda, ką apie jį reikėtų žinoti ir daug daugiau sužinosite šiame straipsnyje.
Kas tai?
Visų pirma reikėtų paminėti, kad ko gero didžioji dauguma lytiškai aktyvių vyrų bent kartą gyvenime susiduria su šia nemalonia situacija. Blueballs aplanko ir jaunesnius, ir vyresnius, tačiau dažniausiai su tuo susipažįstama dar paauglystės metais. Lengviausia problemos priežastį įvardinti būtų taip – kada vyras yra lytiškai sujaudinamas, kraujas suplūsta į jo erogeninę zoną. To rezultatas – išsiplečiančios kraujagyslės ir sėklidės. Pastarosiose taip pat susikaupia ir sėkla. Penis sukietėja, vadinamieji kiaušiniai – padidėja ir jaučiamai „pasunkėja“. Dėl per ilgai „nepanaudotos“ erekcijos arba erekcijos nevedančios prie ejakuliacijos, erogeninėje zonoje užsibuvęs kraujas per ilgai laiko aukštą spaudimą ir sukuria nemalonų pojūtį bei skausmą. Nors pastebimiausias jausmas – skausmas sėklidžių srityje, tačiau diegti gali ir dubenį, pilvo apačią.
Kaip tai atsitinka?
Minėjome, kad tai atsitinka dėl per ilgos „nepanaudotos“ erekcijos. Supraskite, jeigu vyro penis ilgai (trukmė – subjektyvi, bet ilgiau nei 2 valandas trunkanti erekcija tikrai pakankama) yra sukietėjęs, tačiau jam nepavyksta ejakuliuoti arba penis tiesiog nestimuliuojamas bei niekaip negrįžta į ramybės būseną – susidaro idealios sąlygos Blueballs. Dažnai taip būna kai vyras „nori“, o moteris „nenori“ ir jam ilgai nesiseka ją įkalbinėti. Ypač tai aktualu jauniems vaikinams, kurių neretas išgyvena hyperseksualumo laikotarpį. Viskas asocijuojasi su seksu, jo labai norisi ir kai atsiranda galimybė sugulti su mergina ir karštai glamonėtis arba tiesiog artimiau pabendrauti, pasiglaustyti – penis būna kietas, kaip uola. Ilgai trunkančios glamonės be penio stimuliacijos priveda vaikinus prie tokios nemalonios savijautos. Merginas tenka irgi suprasti. Jos nenori pakenkti vyrukui, tačiau nedrįsta arba nėra pasiruošusios aktui arba kitokiai stimuliacijai, todėl vyrukui teks pakentėti. Kitą rytą arba po poros valandų, jis labai keista arba skausmo perkreipta eisena slampinės iš kampo į kampą ir ieškos ramybės bei galbūt rinksis šaldyti savo genitalijas.
Seniau tokio termino nebūdavo, todėl vienintelis apibūdinimas yra angliškas, o ne rusiškas ar lietuviškas, kurį suprastų ir prijaustų turbūt vis dar didesnioji dalis Lietuvos vyrų. Visgi dabar vyrukai pajuokauja, kad, jei mergina „neduos“, bus „Blueballsai“.
Kaip su tuo susitvarkyti?
Nevyniosime žodžių į vatą. Jums reikės „baigti“, jeigu norite atsikratyti arba visai išvengti tokios nemalonios patirties. Priversti moterį tai padaryti už jus gali būti neįmanoma arba neteisėta, o kartais ir per veidą galima gauti už tokius prašymus. Tad „atsiprašykite“ į tualetą arba nuošalesnę vietą ir atsipalaiduokite senos, geros rankos pagalba. Tai bus greičiausias būdas išvaryti suplūdusį kraują iš sėklidžių. Visgi, tai nėra vienintelis būdas, nes pagelbės ir laikas, tačiau lenktynės su pastaruoju bus rizikingas žaidimas, kadangi gali būti, kad žala jau bus padaryta ir ryte arba po kažkurio laiko teks kentėti skausmus. Šiuo atveju teisingiausias ir protingiausias sprendimas – nerizikuoti bei jau verčiau pasitenkinti nei nežinoti ar teks jaudintis dėl skausmų.
Ką verta žinoti ir ko nedaryti?
• Nešaldykite savo sėklidžių ledu ar kitais labai šaltais kompresais. Suprantama, kad galvojate, jog skausmą šaltis sumažins, bet sėklidėms ideali yra ~35 laipsnių temperatūra. Dėl to, kad kūno temperatūra yra kiek didesnė, jos randamos kūno išorėje, o ne viduje. Tad, nešaldykite jų, nes per ilgas šaldymas gali pakenkti.
• Nepaisant pavadinimo, sėklidės tikrai nepamėlynuoja. Jos paburksta, išlieka gana didelės ir galbūt kažkiek pakeičia spalvą (retais atvejais, turime omenyje – labai retais).
• Vienu ar kitu lygiu turbūt visi vyrai bent kartą gyvenime susiduria su tokiu dalyku. Visgi nuo kūno ir individualaus organizmo priklauso kiek ilgai erekcija turi išsilaikyti, kad būtų „Blueballs“.
• Nepaisant to, kokį nemalonų pojūtį ir neramią savijautą ši problema sukelia, tai beveik niekada neturi sąryšio su kitomis sveikatos problemomis. Laikykite tai panašiu reiškiniu į nutirpusią ranką arba po didelio gurkšnio šalto gėrimo užšalusius dantis. Visgi, jeigu skausmas nepranyksta po ejakuliacijos arba ilgesnio laiko – kreipkitės į gydytojus.