Kaip ir kiekviena žmogaus kūno dalis, speneliai yra įdomūs. Tačiau, kaip ir daugelį kūno vietų, speneliai mums įprasti ir dažniausiai mūsų nedomina. Žinoma, sekso metu juos patyrinėjame, kai sušąlame juos jaučiame, kai motina maitina vaiką krūtimi, tačiau nedaugelis žmonių yra iš tikro susidomėję jais. Todėl faktai apie spenelius gali jus nustebinti.

Nėra nieko panašaus kaip normalūs speneliai ir nenormalūs. Nėra jokio standarto, apibūdinančio spenelius. Visi žmonės unikalūs.

Štai aštuoni įdomūs faktai apie spenelius, kurių, greičiausiai, nesate girdėjęs:

1. Kiekvieno speneliai skirtingo jautrumo

Lygiai taip pat, kaip kiekvienas skirtingai toleruoja skausmą, kiekvieno žmogaus speneliai skirtingai jautrūs.

Nors visų speneliai skirtingai reaguoja į prisilietimus, tačiau tai nereiškia, kad malonumui patirti reikia skirtingo intensyvumo spaudimo. Kai kuriems spenelių jautrumas iš viso nėra malonus. Taigi, tik todėl, kad tą jaučiate, nereiškia, kad tai yra malonu.

2. Nėra tokio dalyko kaip „vienas spenelių tipas“

Nesate tikras, kokio tipo jūsų speneliai? Na, suspauskite juos. Spenelių suspaudimo testas gali atskleisti, kokiai kategorijai priklauso jūsų speneliai. Jūs netgi galite pirmą kartą atrasti, jog turite vidinius spenelius, o tuo pasižymi maždaug tik 20 procentų žmonijos.

3. Speneliai stimuliuojami gali būti įvairiai

Nors spenelių stimuliacija dažniausiai atliekama burna ar ranka, tai yra tik ledkalnio viršūnė.

Spenelius stimuliuoti galima skirtingais įrankiais. Mūsų burnomis, lūpomis ir liežuviu, dantimis, pirštais, ar kitais objektais, tokiais kaip plunksna, ledu ir kitokiomis medžiagomis. Tačiau nepamirškite, kad pirštai gali būti grubūs dėl to, jog nuolat juos naudojame.

4. Spenelių žaidimo gali būti per daug

Reguliarus žaidimas su speneliais kartais gali pažeisti spenelius, o tai gali sukelti nervų ir audinio pažeidimus.

Taigi, niekas nenori pakenkti sau ar kitam visam laikui. Todėl, jei mėgstate grubesnį žaidimą su speneliais, nepamirškite, kad mūsų kūnams kartais reikia pertraukos atsigauti.

5. Speneliai gali būti stimuliuojami be tiesioginio kontakto

Spenelius stimuliuoti galite įvairiais būdais ir tai neprivalo būti tiesioginis jų lietimas. Stimuliuodami zoną, esančia aplink spenelius, padėsite kraujui suplūsti į juos. Tai gali būti atliekama pirštais, burna ir kitais įrankiais.

Žmonėms, kurių speneliai per daug jautrūs, tokia stimuliacija gali suteikti daug malonumo ir jaudulio.

6. Speneliai kinta su amžiumi

Nors gali būti, jog jau žinote, kad speneliai kinta pastojus ir maitinant krūtimi, tačiau paprastas senėjimo procesas irgi keičia spenelius.

Daugelis moterų pastebi mažus iškilimus aplink spenelį senstant, ypač per ir po nėštumo. Šie maži iškilimai vadinami Montgomerio liauka ir išskiria sekretą, kuris padeda palaikyti spenelio drėgmę. Tai normalu ir dėl to nereikia nerimauti.

7. Speneliai gali būti visų erogenine zona

Žmogus neprivalo turėti krūtų, kad galėtų mėgautis spenelių žaidimu. Žmonės neturintys krūtų yra tiek pat jautrūs tiek tiesioginei, tiek ir netiesioginei spenelių stimuliacijai, nes speneliai gali būti visų žmonių erogenine zona. Dėl to, neignoruokite partnerio spenelių ir komunikuoti su juo.

8. Dėl spenelių stimuliacijos galima patirti orgazmą

Žinant tai, kad žmogus gali patirti daugybę skirtingų orgazmų, nėra nuostabu, jog spenelių stimuliacija taip pat gali sukelti orgazmą.

2011 metais atliktas tyrimas parodė, jog spenelių stimuliacija aktyvuoja tam tikras smegenų dalis, kurios atsakingos už lytinių organų jautrumą, taigi, stimuliuojant spenelius, sukuriamas panašus efektas kaip stimuliuojant kai kurias vulvos dalis.

Taigi, nepamirškite savo spenelių! Nes nesvarbu kaip jei atrodo, jie yra nuostabūs.