Daugeliui “svingeris” – tai žodžio “ištvirkėlis” sinonimas. Ir iš tikrųjų, netgi pačiame tolerantiškumo fone svingo klubams iki šiol galioja uždarų klubų statusas. Tai savaime provokuoja mintį, kad už sienų ribų vyksta kažkas neįprasto. „Iš tikrųjų gi svingas – ne toks jau ir retumas, kaip įprasta manyti“, – teigia psichoterapeutas-seksologas A.Polejev.


Svingą, dar geriau žinoma kaip apsikeitimą partneriais, rekomenduoja net kai kurie seksopatologai, o tai iš esmės, įteisinta neištikimybė. Kitaip sakant, partneris yra neištikimas, tačiau jūs žinote, kad tai vyksta jums leidžiant: su kuo, kur ir kaip. Kam viso to reikia? Dauguma porų, ypač jei partneriai vyresni nei 40 metų ir turintys solidų šeimyninio gyvenimo stažą, gyvena vienas su kitu kaip brolis su seserimi. Jie jau seniai prarado potraukį, vienas į kitą žiūri kaip į kaimynus – ne daugiau. Čia kalba eina apie taip vadinamą santuokinį liūdesį. Norint jį įveikti kai kurie partneriai nustoja būti ištikimi. Tačiau taip elgdamiesi jie ne tik, kad negauna ypatingo malonumo, bet dar ir įgyja kaltės jausmą. Siekiant to išvengti, kartais seksologai pataria partneriams susitikti vieną ar keletą kartų su kitomis šeimyninėmis poromis. Tai gali padėti suteikti santykiams naujoviškumo ir šviežumo. Tiesa, tai tik teoriškai viskas paprasta. Praktikoje svingerių eksperimentai dažnai virsta psichologinėmis traumomis ir šeimyninėmis dramomis.


Bijokite vienišių!


Viskas tik todėl, kad pasimatymas su „singlais“ ( taip vadina vienišius svingerius) gresia ne įteisinta, o jau tikra santuokine neištikimybe.


„Mes su vyru prisiklausėme istorijų apie svingerius ir taip pat nusprendėme pabandyti. Santuokinis gyvenimas tuo momentu jau seniai nesiklostė, – dalinosi Veronika. Be abejo, tam, kad pakviesti kokį nors nepažįstamą žmogų, negalėjo būti ir kalbos. Galiausiai nusprendžiau apsistoti ties viena mergina, su kuria aš kažkada susipažinau Tailande atostogų metu, pasirinkimu. Mes retkarčiais bendravome internetu, susirašinėjome – buvome kažkiek pažįstamos. Viskas praėjo puikiai, tačiau vėliau aš įlindau į vyro elektroninį paštą ir sužinojau, kad po to eksperimento jis toliau susitikinėja su šia mergina man už nugaros. Be to, kai aš nusprendžiau pasišnekėti su juo šia tema, jis ramiai pareiškė, kad aš pati leidau neištikimybę. Aš išėjau nuo vyro, gyvenu su tėvais, o jis nenustoja man skambinti, siūlo gyventi kaip gyvenome anksčiau. Ir kartais vis tiek organizuoja susitikimus su šia mergina“. Svingo klubo direktorius mano, kad toks finalas visai netgi numatytas. „Seksas su laisvu žmogumi gali pasibaigti atskiru, paslaptingu romanu, o tai jau neatitinka svingo idėjos. Būtent todėl svingo tėvynėje, JAV, atsidūrus svingo vakarėlyje be savo antros pusės, galima tiesiog netekti klubo narystės,– aiškina jis. Deja, šiuo metu mūsų šalyje niekas nuo šito nėra apsaugotas. Pavyzdžiui, netgi į tuos svingo klubus, kurie žinomi kaip uždari, gali ateiti bet kas, svarbiausia – turėti pinigų. O ateina ten dažniausiai ne tikros šeimyninės poros, o vyrai lydimi meilės vaidilučių. Jų tikslas, be abejo, vienas: išgerti ir atsipalaiduoti. Jeigu jūs naujokai, tai tiesiog pabėgsite iš tokios kompanijos, nors ir tai gali suteikti poveikį: jūs pradėsite daugiau vertinti savo antrąją puselę ir taip, be jokių meilės eksperimentų“.


Žvali atmosfera


Oksana, atvirkščiai, yra įsitikinusi, kad lankyti svingų klubus būtina, tačiau vien tik dėl pačios atmosferos. Nebūtina išsirinkti kažką trečią. Jeigu jums tikrai reikia šviežių pojūčių, pats nuėjimas į klubą – įdomi patirtis. Juk ne kiekvieną dieną atsidursi nuogų nepažįstamų žmonių kompanijoje. O prisižiūrėjus tokių, galima  atskirame kambaryje ir pasimylėti dviese.


„Svingeriškumas yra gerai tik normos ribose. Pernelyg į jį pasinėrus prarandama pati svarbiausia sekso pusė – intymumas,- mano seksologas S. Agarkov. Seksas nustoja būti dviejų žmonių paslaptimi, jis įgauna kažkokį viešumos atspalvį, begėdiškumą. Ypač liūdnas būna rezultatas, kai svingui yra pasiryžę ne abu partneriai, o tik vienas. Tam, kuris iš pradžių prieštaravo svingui, toks eksperimentas gali pasirodyti tikru smūgiu, jis jaus save išnaudotu ir apgautu. Taigi, jei jūs nesate tikri, kad noras yra abipusis, geriausiai kreiptis į seksologą, psichoanalitiką, t.y. į tą, kas padės išspręsti problemas neįtraukiant kažką trečią. Tuo tarpu jeigu abu partneriai yra pasiruošę eksperimentams, galimos dvi šio išbandymo pasekmės: arba jūs grįšite prie įprasto šeimyninio gyvenimo, arba jūsų gyvenimas reikšmingai pasikeis…“