Tam tikras pavydumo lygis gali žavėti bei rodyti didžiulę partnerio(-ės) meilę jums. Tiesa, yra tam tikros ribos, kurių peržengimas yra žalingas santykiams bei individualiam žmogaus gyvenimui. Nors ir esate pora, tuo pat metu turite ir savo karjerą, santykius su kitais žmonėmis, hobius ir kitus dalykus, kurie irgi turi gauti dėmesio, kad būtumėte laimingi. Jeigu jaučiate arba bijote, jog nepasitikėjimas vienas kitu gali pakenkti jūsų santykiams, šis straipsnis skirtas jums!

Kodėl nepasitikite?

Pirmas žingsnis, kurį reikia žengti, rasti savo arba partnerio(-ės) nepasitikėjimo priežastį. Tą padaryti turi ir pavydžioji ir mažiau pavydi poros dalis. Galbūt tam, kuris rodo didesnį nepasitikėjimą apie tai prabilti bus sunku, tačiau jūsų pareiga yra žinoti. Dažniausiai pasitaikantys yra du atsakymai:

1. „Pasitikiu tavimi, bet ne kitais“

2. Tai, jog jis arba ji supranta, jog yra kitų, galbūt gražesnių ar seksualesnių žmonių, kuriuos galite pasirinkti.

Pirmajame variante rasti kompromisą neturėtų būti labai sudėtinga, tačiau tam reikės darbo. Turite priversti savo antrąją pusę suprasti, kad kitų žmonių kontroliuoti nepavyks, telieka pasitikėti savo artimiausiais bei jų sprendimais. Jeigu galite pasitikėti vienas kito vairavimu, sprendimų priėmimu ar maisto gaminimu, nėra reikalo atrasti pavydumo ar nepasitikėjimo vakarėliuose, išėjimo į miestą metu ir taip toliau. Tačiau, galbūt kompromisui reikėtų nusibrėžti ribas, duoti vienas kitam tam tikrus pažadus, ko nedarysite ir kaip elgsitės. Svarbu, kad pavydas nesuleistų savo dantų „per giliai“, kitaip bus labai sunku toliau būti kartu.

Antruoju atveju reikėtų įdėti daug pastangų tam, kad partneris(-ė) geriau jaustųsi dėl savęs. Nors galutinai nepasitikėjimo savimi išmušti turbūt nepavyks, bet kažkokius kompromisus rasti bus galima. Svarbu, kad nepasitikinčioji pusė sulauktų palaikymo, o ne pasmerkimo. Kitais atvejais reiktų pasistengti įsiklausyti į partnerių žodžius ir pasistengti paneigti arba padėti jiems įveikti baimes bei nepasitikėjimus.

Duokite vienas kitam erdvės

Galbūt nepasitikėjimo vienas kitam apsuptyje tai ir gali pasirodyti kaip rizikingas sprendimas, tačiau tai gali išeiti jums į naudą. Tokiu būdu galėsite sukurti progas padidinti tarpusavio pasitikėjimą. Vakarėlis arba naktis klube gali padėti surasti tą trūkstamą dalelę savo viduje, kuri padėtų jaustis ramiau arba užtikrinčiau tokiose situacijose. Galų gale nebijokite kažkiek pabūti vieni, tai sveika ir naudinga jūsų psichikai.

Pamirškite kitų draugysčių nesėkmes

Turite suprasti, jog esate su visiškai kitu žmogumi, negu tas, kuris jus įskaudino ar apgaudinėjo seniau. Jo arba jos atžvilgiu būtu neteisinga primetinėti nepagrįstus kaltinimus ar paranojiškus spėjimus, kadangi jie to skausmo jums nelinkėjo ir neatnešė. Nors ir sudėtinga, bet tiesiog privalote atriboti praėjusių draugysčių potyrius nuo dabarties.

Nevenkite kalbėtis

Jeigu kyla bent menkiausių abejonių arba nerimaujate – pasikalbėkite. Nekurkite uždelsto veikimo bombų, jas neutralizuokite iškart. Kalbėdamiesi bei nuolat jausdami santykių pulsą galėsite tobulėti kartu ir pašalinti tokias problemas kaip nepasitikėjimas lengviausiu įmanomu būdu.