Išsiskyrimas su partneriu niekada nebūna lengvas. Sunku palikti ir būti paliktam. Tačiau, jei suvokiate, kad jūsų santykiai nebejuda į priekį, laikas skirtis, nepaisant to kaip nekenčiate minties apie skyrybas.
Turėtumėte skirtis, jei nuolat pykstatės dėl to paties, o partneris atsisako jus paremti ir nebepatenkina jūsų poreikių. Sveiki santykiai reikalauja dviejų atsidavusių dalyvių, kurie nori patenkinti vienas kito poreikius ir lūkesčius. Taigi, o kaip tą padaryti? Na, skyrybos neprivalo būti tokios dramatiškos kaip jūs manote. Skyrybos yra menas. Jei jums reikia išsiskirti su partneriu, galite tai padaryti ramiai. Prireiks šiek tiek planavimo ir daug pagarbos bei užuojautos.
Būkite pagarbus
Ypač, jei jūsų santykiai truko ilgai, labai svarbu būti pagarbiam. Nesiskirkite trumpąja žinute. Be šaltumo ir nerūpestingumo, skyrybos sms žinute nesuteiks partneriui šanso jūsų paklausti, išgirsti jūsų balso toną ir matyti veido išraišką, todėl nesupras kaip jūs jaučiatės. Tokiu atveju skausmas ir gijimo procesas gali užsitęsti, o jūsų eks gali su jumis bandyti susisiekti vėl ir vėl. Jei jums rūpi partneris, darykite tai geriausiu įmanomu būdu. Būkite atviras, darykite tai akis į akį ir nepalikite jokių neatsakytų klausimų.
Atvirai pasakykite kodėl tai nutiko
Kai svarstote kaip išsiskirti, pasistenkite likti atviri ir nuoširdūs viso pokalbio metu. Tai sutaupys nervų ir jausmų. Pasakykite partneriui ką suvokėte, pasakykite apie savo prioritetus ir tai, kas jums santykiuose patiko. Tai leis abiems jums suprasti kodėl vyksta skyrybos ir galėsite aiškiai apie tai pasikalbėti. O jei partneris jus nuvylė, nesudarinėkite nusivylimų sąrašo, nes partneris taps besiginantis, piktas, jūsų neklausys ir ims kerštauti. Nekaltinkite partnerio.
Išsiskirkite švariai
Gali būti labai sunku išsiskirti “švariai”, tačiau, greičiausiai, nenorite palikti vilties ateičiai. Skyrybos nėra malonios jų iniciatoriui, tačiau jos kur kas prastesnės tam, kurį palieka antroji pusė. Pats geriausias būdas išsiskirti, tai padaryti tai aiškiai ir švariai. Nepalikite neatsakytų klausimų ir nekankinkite savo buvusio partnerio. Žmonės labai dažnai iš naujo užmezga santykius su eks arba išsiskiria dviprasmiškai. Nustatykite pagrindines taisykles.
Nedarykite to viešai
Daug žmonių bando rasti tobulą vietą skyryboms, tačiau, jei atvirai, greičiausiai tokia neegzistuoja. Tačiau galite pasirinkti vietą, kuri, jūsų nuomone, labiausiai tinka: jei žinote, kad jūsų partneris reaguoja labai emocionaliai, nebūtų gražu pasirinkti viešą vietą, kur kiti matys jūsų dramą. Abu nusipelnėte išreikšti emocijas be jokių trukdžių. Suplanuokite pokalbį su partneriui privačioje vietoje, kurioje abu galėsite reikšti emocijas laisvai.
Aiškiai pasakykite ką santykiai jums suteikė
Jei svarstote kaip išsiskirti, bet norite santykius užbaigti pozityviai, prisiminkite, kad galite paliesti ir gerą, kaip ir blogą. Kad ir kaip norite kalbėtis apie negatyvią santykių pusę, turite prisiminti ir pozityvią jų dalį ir priminti tai partneriui. Kalbėkite su juo šiltai ir su meile, kurią jam jautėte, tačiau aiškiai pasakykite, kad santykiai yra baigti.

Būkite geras
Ši taisyklė yra be išimčių ir turi būti taikoma kiekviename skyrybų žingsnyje – būkite geras, net jei ir sunku. Pasikalbėkite su partneriui pagarbiai. Būkite atviras apie tai, kodėl jūs norite skyrybų ir būkite toks geras, kiek tik įmanoma. Ir, kai tik įmanoma, pasistenkite save pastatyti į partnerio vietą ir pagalvokite kaip skyrybos veikia jį.
Prisiminkite savo poreikius
Nesvarbu koks sudėtingas bus jūsų pokalbis, nepamirškite, kad turite baigti santykius dėl savo asmeninio tobulėjimo. Jei partneris ims maldauti nesiskirti, prisiminkite kodėl jums reikia skyrybų. Pasakykite partneriui, kad nebenorite šių santykių, tačiau jį mylite, jis jums rūpi ir norite jam geriausio, bet esate 100% tiktas, kad viskas baigta ir kad elgiatės teisingai. Pagerbkite tai, ką turėjote kartu, tačiau dabar jums reikia judėti savo asmeniniu tobulėjimo keliu. Skyrybos niekada nebūna lengvos, nesvarbu kuris iš partnerių tai daro, tačiau praradimo skausmas kankina abu. Kartais turite priminti sau, jog skyrybos yra dėl jūsų gerovės.
Nevilkinkite
Kai suvokiate, kad norite skirtis, geriausia tą daryti nevilkinant laiko. Kai tik galėsite pasikalbėkite su partneriu apie tai. Gali būti lengva laukti idealaus momento ar tikėtis, kad kas nors pasikeis, net tada, kai aišku, kad niekas nepasikeis, tačiau tai nežada nieko gero. Būkite atviras ir aiškus kiek tik įmanoma labiau. Daug žmonių žino, kad nori skirtis, bet negali to aiškiai pasakyti partneriui. Todėl skyrybos dažnai vilkinamos, o partneris ima jausti kažką, tačiau nenumano kas tai. Gal būt galvojate, kad saugote savo jausmus, tačiau tokios skyrybos viską tik apsunkina. Kai būsite atviras sau, padarykite visiems paslaugą ir išsiskirkite aiškiai ir švariai. Jūsų partneriui gali prireikti kelių pokalbių, tačiau netempkite laiko ri pasakykite, kad norite skirtis.
Nesisiūlykite būti partnerio palaikymo komanda
Kad ir kaip nenorite skaudinti mylimojo ir jaustis dėl to kaltas, jūs negalite jam niekuo padėti. Nesisiūlykite būti draugu ar nesiūlykite savo palaikymo. Jūs nesate tai, ko partneriui dabar reikia, tiesą sakant, jūs esate paskutinis žmogus, kurio jam reikia judėti į priekį. Geriausia, jei jei leisite partneriui rasti kitą palaikymo šaltinį.
Nėra idealaus metodo skyryboms, tačiau, jei prisiminsite šiuos patarimus, skyrybos gali tapti kiek lengvesnės. Gerumas ir aiškumas čia svarbiausia.