Jei mokykloje turėjote lytinio švietimo pamokas, greičiausiai, kažką išmokote apie anatomiją, seksą ir kontracepciją. Tačiau, jei tokių pamokų jūsų mokykloje nebuvo, nustebsite sužinoję, kad kai kurie mitai apie seksą iš tikro yra teisingi.

Iš kur žinoti, kad jūsų žinoma informacija yra teisinga? Geriausia klausytis ekspertų, nei manyti, kad tai, ką išgirdote yra tiesa. Pavyzdžiui, jei turite klausimų, susijusių su seksualine sveikata, jūsų gydytojas ar ginekologas gali padėti sužinoti tikslią informaciją. Štai mitai apie seksą, kurie iš tikrųjų yra teisingi:

1. Kėgelio pratimai gali pagerinti seksualinį gyvenimą

Ar esate girdėję apie Kėgelio pratimus? Tai tokie pratimai, kurių metu treniruojami dubens dugno raumenys tam, kad juos sustiprintumėte. Ir tai nėra mitas. Turėtumėte reguliariai daryti šiuos pratimus, kad pagerintumėte savo seksualinį gyvenimą ir sustiprintumėte orgazmus. Dubens dugno raumenys susitraukia orgazmo metu. Tam tikri tyrimai atskleidė, jog stipresni dubens dugno raumenys yra susiję su stipresniais orgazmais.

2. Po sekso turėtumėte pasišlapinti

Šlapinimasis po sekso tam, kad išvengtumėte LPL atrodo kaip mitas, tačiau tame yra dalis tiesos: šlapinimasis po sekso užkerta kelią infekcijoms. Šlapindamiesi pašalinate užsilikusį šlapimą pūslėje, o tai gali padėti išvengti lytiškai plintančių ligų. Nors tai negarantuoja, kad išvengsite LPL 100%, tyrimai rodo, kad tai gali būti efektyvu.

3. Emocinis ryšys seksą daro geresnį

Gal manote, jog emocinis ryšys su sekso kokybe neturi nieko bendro? Kai kuriems, tai yra mitas, tačiau daugeliui tai yra tikra tiesa. Daugybė žmonių mėgaujasi seksu be gilaus emocinio ryšio, tačiau pažinodami žmogų galite patirti didesnį malonumą, ypač, jei jaučiate pasitikėjimą ir saugumą. Kai jaučiatės saugiai, tiek emociškai, tiek fiziškai, jaučiatės laisviau, todėl lengviau pasiduodate aistrai.

4. Pastoti galite ir per mėnesines

Daug kas mano, jog tai yra tikras mitas, tačiau iš tikrųjų pastoti galite ir mėnesinių metu. Nors šansas pastoti per mėnesines yra kur kas mažesnis, nei ciklo viduryje, kai daugelis moterų patiria ovuliaciją, tai vis tiek yra tiesa. Moterų ciklai skiriasi, kaip ir skiriasi jų trukmė, bei tiksli ovuliacijos diena. Be to, sperma vaginoje gali išgyventi net iki penkių dienų po lytinio akto. Jei jaudinatės dėl to, naudokitės atitinkamais kontracepcijos metodais, kad išvengtumėte neplanuoto nėštumo.

5. „Pasirodymo“ nerimas

Daugelis žmonių neturi jokių problemų dėl orgazmo, tačiau jaudinasi dėl to, kaip jų pasirodymas paveiks partnerį. Tai gali reikšti, jog visada rūpinatės dėl to, ar patenkinsite partnerį, rūpinatės dėl lytiškai plintančių ligų, ar nėštumo, ar net dėl to, ar sugebėsite patirti orgazmą. Jei tai patyrėte, gerai būtų pradėti nuo savo kūno pažinimo. Kai patogiai jausitės ir pasitikėsite savo kūnu, sumažinsite nerimą, kylantį sekso metu.

6. Seksas gali sumažinti stresą

Jei kada jums sakė, kad seksas gali padėti, ypač, jei patiriate stresą, greičiausiai, pamanėte, kad išgirdote anekdotą ir kad ryšio tarp streso ir sekso nėra. Tačiau tame yra daug tiesos. Bet koks seksualinis užsiėmimas (penetracija, oralinis ir t.t.), jei jis malonus, gali atpalaiduoti, sumažinti stresą ir net gi padėti geriau miegoti. Be to, visą tai pagerina nuotaiką.

7. Klitoris yra labai panašus į penį

Gal manote, kad klitoris ir penis yra visiškai skirtingi, tačiau jie turi daugiau bendro, nei manote. Maždaug po dviejų savaičių moteriai pastojus, visi embrionai ima formuotis su vagina. Tačiau apie aštuntąją savaitę, ima gamintis testosteronas ir formuojasi penis. Taigi, tiek klitoris, tiek penis yra labai jautrūs, o kai susijaudiname, abu padidėja ir užsipildo krauju.

Kuo daugiau sužinote apie seksą iš patikimų ir pozityvių šaltinių, tuo geriau suprasite savo kūną. O kuo geriau suprasite savo kūną, tuo geresnis ir saugesnis bus seksas.