Nesvarbu, ar kartu buvote 10 metų, ar 10 dienų, išsiskyrimas gali būti labai sunkus, bet… vienintelis žingsnis, kurį padarę išvengsite daugybės nemalonumų ateityje. O naujas gyvenimas – tai natūrali išsiskyrimo dalis.


Šiaip ar taip, kur kas lengviau duoti patarimą „nesižvalgyk atgal, gyvenk toliau“, nei tai sklandžiai įgyvendinti. Išgyventi išsiskyrimą yra labai sunku, tam reikia laiko bei daug pastangų. Vieniems pavyksta lengviau, kitiems – sunkiau. Bet beveik visiems kartkartėmis parūpsta: o kaip gi kitai pusei sekasi gyventi toliau?


Ką gi, visai nebūtina skambinti ir smalsauti. Štai 9 požymiai, kad jūsų eks jau beveik pamiršo buvusius santykius ir sėkmingai gyvena toliau.


1. Jokio skambučio, jokio atsakymo. Po išsiskyrimo jūsų eks nė nemėgino su jumis susisiekti. O jūs – bandėte. Galbūt jūsų eks nebemato prasmės su jumis kalbėtis, o gal mano, kad taip pamiršti bus lengviau. Galbūt net užblokavo jūsų numerį savo telefone. Svarbiausia – nepamirškite: jei ji ar jis norėtų su jumis bendrauti, jūsų žinutės ir skambučiai neliktų neatsakyti.


2. Jūsų eks grąžino visus jūsų daiktus. Galbūt tai ir buvo vienintelis kartas, kai su jumis susisiekė po išsiskyrimo – kad paprašytų grąžinti raktus nuo buto ar atiduotų jūsų dantų šepetėlį. Arba paprašė, kad jūs atiduotumėte visus jo (jos) daiktus. Tai – akivaizdus ženklas, kad jūsų antroji pusė nebenori turėti nieko bendro su jumis.


3. Jūsų eks ragina jus gyventi toliau. Jei susiklostė tokia situacija – vadinasi, jau buvote susisiekę ir vienaip ar kitaip išreiškėte savo ketinimą santykius atnaujinti. Jei jūsų eks ragina jus pamiršti šią idėją ir tiesiog gyventi toliau – vadinasi, vilties, kad jūs ir vėl būsite kartu, išties pernelyg mažai.


4. Jūsų eks visai nesidomi jumis. Jūs skambinate – eks neatsako. Jūs rašote SMS – ir vėl tyla. Jūs teiraujatės bendrų pažįstamų, kaip jam ar jai sekasi, bet jie tikina, jog jūsų eks apie jus visai neklausinėja, o gal apskritai nebešmėžuoja jų akyse. Taip jums užkertamas kelias stengtis ką nors padaryti ateityje – teks su tuo susitaikyti. Laikykitės atokiau.


5. Jūsų niekas nebesieja net socialiniuose tinkluose. Vieną dieną jūs staiga suvokiate, kad nebematote savo eks pranešimų socialiniuose tinkluose. Patikrinate statusą – pasirodo, jūs nebe draugai. Tai – dar vienas akivaizdus ženklas, kad jūs visiškai dingstate iš to žmogaus gyvenimo, jo paties valia.


6. Jis ar ji pamiršo jūsų vardą. Jei jūsų santykiai truko ilgai – tai reikštų tik buvusiojo maivymąsi. Tačiau jei judu kartu buvote savaitę ar mėnesį – po kiek laiko tikrai realu, kad buvusysis net jūsų vardo neprisimins. Pavyzdžiui, jūsų bendras pažįstamas, susitikęs jūsų eks, lyg tarp kitko užsimena apie jus, tačiau jūsų eks nuoširdžiai nustemba: „Kas toks (tokia)? A, prisimenu. Na, taip, labai įdomu…“


7. Jūsų eks puikiai leidžia laiką. Net jei ir neištrynė jūsų iš savo draugų sąrašo, akivaizdu: jūsų eks tuščiai laiko nešvaisto. Įdomi veikla, turiningas laisvalaikis, daug draugų, naujų pažįstamų – visa tai rodo, kad ji ar jis kuo puikiausiai apsieina be jūsų. Ypač atkreipkite dėmesį į tą veiklą, kuria jūsų eks nesidomėjo kai buvote kartu. Tai gali reikšti, kad ji ar jis iš esmės keičia savo gyvenimą, taigi jūs jame – nepageidaujamas.


8. Jūsų eks neglumina situacija, kai jūs esate netoliese. Bendri draugai, kartais – bendra darbo vieta arba šiaip situacijos, kai netikėtai susitinkate – taip jau nutinka, kad kartkartėmis su eks tenka bendrauti ir po išsiskyrimo. Jei ji ar jis akivaizdžiai jaučiasi nejaukiai, vengia jūsų žvilgsnio – greičiausiai tai reiškia, kad seni jausmai niekur nedingo. Neaišku tik kokie būtent tai jausmai – ar buvusios meilės aidas, ar nuoskaudos. Tačiau jei matote, kad jūsų eks elgiasi lyg niekur nieko, įprastai draugiškai arba atvirkščiai – visai abejingai, tai taip pat vienas iš požymių, kad jūs – jau praeitas etapas.


9. Jūsų eks susirado antrą pusę. Kad ir kaip būtų skaudu pripažinti – tai pats akivaizdžiausias įrodymas, kad jūsų santykiai – praeityje. Pamirškite juos ir… gyvenkite toliau, kaip tai daro jūsų eks.