Statistika besidievagojančius, jog mano idealioje šeimoje taip tikrai nenutiks, turėtų priversti užtilti. Deja, net trečdalyje santuokų pasitaiko vienkartinių ar dažniau pasitaikančių neištikimybės epizodų, o 1-2 proc. nuklydimų į kairę baigiasi ir naujos gyvybės užmezgimu. Kokie veiksniai gali paskatinti mylimo žmogaus išdavystę bei kaip į šią situaciją reaguoja apgautieji?

Neištikimybė – „sudėtinis“ įvairių priežasčių rezultatas

Priežasčių, galinčių paskatinti atsidurti svetimame glėbyje, sąrašas iš tiesų ilgas. Dažniausia tokią situaciją lemia ne vienas veiksnys, tačiau jų visuma. Natūralu, jog nusivylimas seksualinių santykių kokybe bei emocinio ryšio trūkumu su antrąja puse stiprina norą sužinoti, kaip viskas būtų su kitu. Nuklydimas – tai savotiškas savo vertės patikrinimas, naujų pojūčių paieška, noras ir vėl pasijusti geidžiamu bei patraukliu. Aišku, negalima atmesti ir meilės, blykstelėjusios kito žmogaus atžvilgiu, faktoriaus.

Sunerimti turėtų ir darboholikų antrosios pusės. Praleidžiant daug laiko su kolega, gali atsirasti intymus ryšys, sąlygojamas natūraliai pasireiškusių seksualinių instinktų ar nuoširdaus bendravimo. Šiam faktoriui itin jautrios dailiosios lyties atstovės, daugumą kurių nuginkluoja dėmesingi, išklausyti linkę vyrai (deja, ne visada svarbu, jog šie yra svetimi).

Kai kuriems žmonėms neištikimybės „genas“ yra tarsi įaugęs į kraują. Žmogui, trokštančiam dėmesio, flirtas yra tarsi nekaltas žaidimas, padedantis pasitikrinti savo vertę bei patenkinti poreikį pasiekti užsibrėžto tikslo. Neištikimybės tema yra itin glaudžiai susijusi su morale: kai žmogui ši sąvoka svetima, ištikimybės įžadus sulaužyti paprasta.

Skirtinga lytis – nevienoda reakcija

Antrosios pusės neištikimybės faktas – jautri tema, į kurią reakciją lemia žmogaus individualios charakterio savybės. Visgi atlikti moksliniai tyrimai byloja ir tai, jog išdavystės išgyvenimų pobūdį didele dalimi sąlygoja ir lytis.

Išduotos moterys dėl susiklosčiusios situacijos yra neretai linkusios kaltinti save bei bandyti pateisinti partnerį. Toks iškreiptas problemos suvokimas sąlygoja menkavertiškumą bei savigraužą. Išduotos moterys yra dažniau linkusios suteikti antrąjį šansą, tačiau nuoskauda išlieka ilgai ir, praėjus kuriam laikui (ar pasitaikius tinkamai progai), gali atsirasti noras atsilyginti tuo pačiu.

Tipiška vyro reakcija į moters neištikimybę – pyktis, skyrybos ar bandymas „išsilaižyti žaizdas“ analogišku atsaku. Moters nukrypimas į kairę vyrui gali sietis ir su savivertės pažeminimu bei vyriškumo sutrypimu („ji išėjo pas kitą, nes aš buvau netikęs lovoje“), tačiau į smulkmeniškas situacijos analizes šie retai leidžiasi. Vietoje to, užsimiršimo bei paguodos dažnai ieškoma užpildant savo dienotvarkę įtempta veikla.

Neištikimybė neabejotinai palieka pėdsakus kiekvienoje šeimoje. Visgi, jei iš abiejų pusių yra likęs bent mažiausias noras išlaikyti santykius, reikia dėti visas pastangas, jog šis išbandymas būtų įveiktas. Jaučiant, jog savo jėgomis užklupusios problemos išspręsti neįmanoma, rekomenduojama kreiptis į specialistą, padėsiantį viską sudėlioti į savas vietas bei į situaciją pažvelgti kitomis akimis.