Žmonės, besimylintys savo švariuose pataluose, savaitgalio rytais, sueities metu pakeičiantys vos porą pozų ir besididžiuojantys, jog pagaliau įsigijo vibratorių pigiau, gali atrodyti kaip šabloninis nuobodaus seksualinio gyvenimo pavyzdys. Taip neabejotinai pamanytų vadinamieji sekso ekstremalai, malonumą patirti galintys tik adrenalino pliūpsnio dėka. Ar iš tiesų monotoniškas seksualinis gyvenimas nusileidžia ekstremaliems seksualiniams nuotykiams?

Gerai, kol seksualiniai eksperimentai neperžengia partnerio ribų

Dažniausiai seksologai bei psichologai linkę sveikinti naujoves, praturtinančias seksualinį gyvenimą. Tačiau yra labai svarbi išimtis: viskas, kas išbandoma, turi būti priimtina abiems partneriams bei daroma abiejų iniciatyva. Reta moteris sureaguotų teigiamai, jog, šiai matuojantis suknelę, į kabiną įsmuktų akivaizdžiai susijaudinęs partneris ir pultų plėšti drabužius „greitukui“. O ir vyras, atvykęs pasveikinti dėdės garbingo jubiliejaus proga, ne visada maloniai nustebtų, pajutęs mylimosios ranką, po stalu bandančią sugriebti pasididžiavimą…Tikriesiems adrenalino fanatikams minėti pavyzdžiai gali atrodyti kaip nekalti „pasivaikščiojimai“: šiems norisi atviresnių ar, priešingai, keistų bei bauginančių vietų, privaloma kuo didesnė tikimybė būti užkluptiems. Natūralu, jog antroji pusė pajunta nepasitenkinimą ar net realų pavojų. Ir ne tik garbei, kai rizikuojama būti užkluptiems pašalinių, bet ir baimę dėl sveikatos ar net gyvybės. Mažai pažįstamo ar net kandidato į vienos nakties nuotykį pasiūlymas apsilankyti nuošalioje statybvietėje sukelti pasitikėjimo neturėtų…

Adrenalino poreikis gali byloti apie psichologines problemas

Specialistai į perdėtą ekstremalių pojūčių poreikį intymaus gyvenimo srityje žvelgia gana kritiškai. Kai kurie tai lygina su tokių ekstremalių pramogų kaip šuoliai su guma, nardymas ir panašiai išpopuliarėjimu, kiti žvelgia į kitą pusę ir pažymi, jog adrenalino fanatikai tiesiog eina lengviausiu keliu ir nebando spręsti iškilusių tarpusavio santykių problemų. Natūralu, jog seksas lifte gali sukelti kur kas greitesnį orgazmą nei tradiciniai žaidimai lovoje, deja, apetitas kyla bevalgant ir laikui bėgant leidžiamasi į vis didesnes keistenybes. Išbandžius šį bei tą ir pastebėjus, jog norimi efekto nesulaukiama, kyla mintis, galbūt visgi partneris ne tas…Tiesus kelias į neištikimybę, ar ne?

Antroji pusė, pasižyminti kur kas kuklesniais norais bei pomėgiais, ilgainiui gali pasijusti seksualinių poreikių patenkinimo įrankiu. Ką daryti tokiu atveju? Kalbėtis, kalbėtis ir dar kartą kalbėtis. Galbūt partneriui atrodė, jog ekstremali praktika buvo priimtina ir jums, tad, išaiškėjus tiesai, šis mielai leistųsi į kompromisus. Dažna situacija, kai žmogui, linkusiam į perdėtą adrenaliną, būtina profesionali pagalba ir tik psichologinės konsultacijos gali sudėlioti viską į savo vietas. Liūdniausias scenarijus, kai asmeniniai poreikiai yra aukščiau visko, o partneris ignoruojamas. Tokiu atveju derėtų kuo greičiau atsisveikinti: žmogaus prieš jo valią pakeisti negalima.