Ar pažįstatetą jausmą, kada pirmo pasimatymo metu tiesiog nėra apie ką kalbėti? Nejauki tyla, nepatogūs momentai ir noras kuo greičiau nešdintis susipina tarpusavyje. O tada, iš pasimatymo norisi nešti kudašių. Tai nėra kažkokia nereali situacija, taip pasitaiko gana dažnai. Vienos apklausos metu buvo apklausti 257 žmonės, iš kurių net 210 pasakė, kad yra turėję nejaukią patirtį (arba kelias) pirmo pasimatymo metu. Tai – įspūdingi skaičiai. Mes paruošėme jums patarimų, kaip tos nejaukios tylos ir nepatogių momentų išvengti.

Stenkitės žmogų pažinti dar prieš pasimatymą

Nebus tylos, jeigu turėsite apie ką kalbėti. Logiška, ar ne? Iš tiesų, beveik visi mūsų minėti respondentai akcentavo tokį dalyką, kad prie nejaukių momentų labai prisidėjo skubotas sutikimas arba kvietimas eiti į pasimatymą. Anot jų, jie tų žmonių dar nepažinojo ir, tiesiog, prašovė. Ypač bendraudami pažinčių programėlėse arba per socialinius tinklus žmonės pervertina pažintis ir galvoja, kad ta chemija, esanti virtualioje erdvėje, persikels ir į realų pasaulį. Deja, tenka nusivilti, kai po penketo ar dešimties minučių jau išsisemia temos ir reikia žiūrėti į tolį arba grindis. Tačiau, jeigu su žmogumi jau esate užmezgę nors kiek nors gilesnę pažintį ir žinote tai, ko norėtumėte paklausti bei matote, kad pokalbis gali „lipdytis“ – į pasimatymą eiti tikrai verta. Kitu atveju galite nudegti.

Vieta – neutrali, skatinanti pokalbį

Pasimatymui, o ypač pirmajam, yra be galo svarbi susitikimo vieta. Ji turėtų būti neutrali, kelianti kuo mažiau nepatogumų bendravimui bei pokalbio vystymui, pažinčiai. Supraskite, nereikėtų eiti į barą, jeigu vienas(-a) iš jūsų nevartoja alkoholio arba klampoti po pelkes, jeigu esate gražiai pasipuošę. Nors iš visko vėliau galima pasijuokti, tačiau savo šansus gerokai padidinate, apgalvoję vietą pasimatymui.

Tam tinka centrinės miesto gatvės, parkai (jeigu ne augalų žydėjimo metas – tinka visada, kitais atvejais – tinka 99 procentus kartų), kavinės, neretai ir kino teatras arba kita, jauki, nuošali, bet ne per daug atoki vieta. Jums turėtų būti suteiktas privatumas ir galimybė bendrauti gana nevaržomai, bet per didelė atskirtis kai kuriuos žmonės (dažniausiai paneles ir moteris) gąsdina.

Tinkami klausimai pokalbiui užvesti

Nors tikrai įdomu ir malonu žinoti apie žmonių seksualinius pomėgius bei potraukius, tai tikrai ne visada yra geros temos pirmam pasimatymui. Ne visi jausis jaukiai kalbėdami apie pozas, partnerių skaičių ar turimų sekso žaislų kiekį pirmojo susitikimo metu. Geriau yra rinktis neutralesnes temas, stengtis linksmai praleisti laiką, truputį padiskutuoti, daug pasijuokti ir svarbiausia – nenuobodžiauti. Tam, kad pokalbis vystytųsi laisviau ir nebūtų nejaukių momentų, štai keletas klausimų, ką galite vienas kito paklausti (be suaugusiems skirtų temų).

• Jei galėtum kažkur nukeliauti, kur nuvyktum? ¬– visi mėgsta keliauti. Tema beveik neišsemiama, o ir atsakymą, kiekvienas žmogus gali pateikti kitokį.

• Kokio dalyko aš negalėčiau pasakyti apie tave? – privers pašnekovą(-ę) susimąstyti bei galbūt net „užmes“ flirto kabliuką.

• Kokį keisčiausią arba blogiausią pirmą pasimatymą prisimeni? – ironiška, bet klausti verta, tikintis, jog jūsiškis pasimatymas nebus perpasakojamas atsakant į tą patį klausimą…

• Kas padarė didžiausią įtaką tavo gyvenime (apie žmogų)?– klausimas kiek gilesnis, tačiau jis pasakys daug apie patį žmogų, jo vidų.

• Ką įsivaizduoji save veikiantį(-čią) po 5 metų? – klausti 10 metų į priekį, kiek abstraktu, kadangi sunku numatyti taip toli į ateitį, tačiau penki metai – ne toks jau didelis laiko tarpas. Atsakymas gali atskleisti jūsų „deito“ vertybes bei asmenybės brandą.

Reaguokite į aplinką

Blogiausi pasimatymai būna tie, kuriuose mažai organikos, viskas vyksta pagal šabloną arba labai niūriai. Jeigu einant šaligatviu pamatėte juokingai bėgančią katę – pakomentuokite tai. Pasimatymų bei bendravimo žavesį sukuria būtent tas bendrumas, kuris atsiranda iš laiko leidimo kartu bei unikalių momentų. Reaguodami į aplinką galite sukurti vidinių juokelių, kurie leidžia sėkmingai vystyti tolesnį bendravimą, natūraliu būdu vystysite pokalbį bei išvengsite nejaukios tylos. Ir nuskilusi šaligatvio plytelė gali būti įdomi tema… Jeigu tinkamai tai pateiksite.