Ko gero nerasime žmogaus šiuolaikiniame pasaulyje, kuris nebūtų nuėjęs į prastą pasimatymą. Kartais po tokio pasimatymo atsiranda daug juoko ir linksmų atsiminimų, bet tuo metu, kol vyksta pasimatymas – norisi kuo greičiau pasišalinti ir dingti bei nebegaišinti savo ir kito žmogaus laiko. Deja, bet į akis pasakyti žmogui, kad jums nepatinka čia būti – per daug šaltakraujiška ir sunku, todėl štai keletas metodų ir patarimų, kaip apsisaugoti nuo nevykusių pasimatymų.

Draugai – potencialūs bendrininkai

Susitarkite su draugu, kad tam tikras kodinis pranešimas pasimatymo metu reikštų jų įsikišimą. Du mano draugai turėjo tokią taktiką: vienam nuėjus į pasimatymą, kitas apie pasimatymą būdavo informuotas ir šiek tiek atidžiau stebėdavo telefoną. Jeigu susitikimas – nejaukus ir nemalonus, laukiančio draugo telefonas supypsėdavo ir pasirodydavo kodinė žinutė: „C“. Ta vienintelė raidelė bylojo apie poreikį būti išgelbėtam nuo neįdomių pokalbių ir nejaukios tylos. Tik gavęs tokią žinutę draugas skambina pasimatyme esančiam žmogui ir ant jo ima rėkti, kad pastarasis greičiau grįžtu, nes jo „ieško“ (mama, tėvai, buto šeimininkas). Palengvėjusia širdimi pasimatyme esantis žmogus atsiprašo, nes turi netikėtai atsisveikinti.

Nustatykite laiko ribas

Nors įprasta pasimatymams nustatinėti tik pradžios laiką, šiek tiek pakeiskite savo nuostatas – nustatykite ir pabaigos laiką. Nors gero pasimatymo metu tai gali ir sukliudyti, niekas nesupyks, jei planai „netikėtai“ pasikeis. Bet kokiu atveju, sutarusi susitikti 2-3 valandom didžiąja dalimi tikrai nepralošite, nes turėsite puikų pretekstą pasišalinti ir laiku nutraukti nevykusį susitikimą, jei bus toks noras.

Po pasimatymo užblokuokite jų telefono numerį

Be abejonės – bjaurokas ir šiek tiek nemalonus manevras, bet, ką darysi. Jeigu žinote, kad jie įkyriai jus atakuoja žinutėmis, pasiūlymais bei tiesiog nesupranta, kad jūs nenorite toliau vystyti santykių – pats laikas spausti „Block“ mygtuką telefone. Be abejonės rekomenduojame viską bandyti išspręsti taikiai ir blokavimu užsiimti minimaliai, bet kartais kitos išeities tiesiog nėra.

Prastai pasijautėte

Jeigu pasimatymas prastas, jūs galite ir pasijausti prastai. Tegu jūsų pasimatymo partneris(-ė) palydi jus iki autobusų stotelės, automobilio, padeda įsėsti į taksi arba parveža namo. Tokiu atveju išvengsite nemalonių pokalbių, tik nepamirškite, kad vaidmuo turi būti įtikinamas ir tikroviškas, o ne D lygio simuliacija.

Nebūkite savimi

Jeigu jus tiesiog erzina tas žmogus, su kuriuo susitikote, jeigu jis arba ji yra nemandagūs, neleidžia jums daug šnekėti bei elgiasi nepagarbiai – atsakykite tuo pačiu, tik kiek subtiliau. Viena mergina pasakoja, kad vaikinas, su kuriuo susitiko pirmą kartą buvo gana grubus ir labai nepagarbus aplinkiniams. „Nenorėjau, kad jis manęs kada nors ieškotų, todėl pradėjau laidyti nepadorius homofobiškus, rasistiškus ir seksistiškus juokelius apie viską.“ Moteris rašė, kad vaikinas pradžioje juokėsi, bet po to atšalo, nes tiek įsijaučiau, kad pradėjau juoktis ir iš jo. Antrąją pasimatymo dalį jis nuliūdo ir man jo šiek tiek pagailo, bet ačiū dievui viskas greit baigėsi. Tačiau atsargiai, kad tokia taktika netaptų didžiausiu aistros varikliu jūsų antrajai pusei, mat kai kuriems gali patikti tokia grubi ir visiškai nesukaustyta jūsų amplua.