Sekso prekės nėra jokia naujiena ar staigmena mūsų pasaulyje. Lietuvoje veikia ne viena, tokių prekių fizinė ir elektroninė parduotuvė, kur galite įsigyti visko, apie ką tik galėtumėte pagalvoti. Deja, perkant sekso prekes fizinėse parduotuvėse, iškyla ne viena problema. Didžiausia iš jų – nepatogumas aptarinėjant savo fantazijas su kitais žmonėmis. Saugesniu ir patogesniu bei komfortiškesniu apsipirkinėjimo būdu, bene visi erotines prekes įsigyti nusprendę asmenys vadina elektronines parduotuves. Kodėl?


Nes tai saugu ir diskretiška


Didžiausia žmonių problema ir sunkumas su erotinių prekių įsigijimu yra drovumas bei patirties stoka. Žmonės bijo eiti ir su nepažįstamais konsultantais kalbėti apie savo poreikius, bijo būti pamatyti įeidami į tokią parduotuvę ar išeidami iš jos. Vienos JAV agentūros apklausos duomenimis, 88% visų, pirmą kartą erotines prekes pirkusių asmenų drovėjosi arba nenorėjo, kad kiti sužinotų, jog jie nusprendė įsigyti kažkokį žaislą(-us). Dėl tos priežasties pirkimas internetu yra įvardijamas, kaip saugesnis ir patogesnis pasirinkimas. Sekso prekės internetu yra tiek pat (jeigu ne dar daugiau) prieinamos, kaip ir fizinėse parduotuvėse. Štai pavyzdžiui puslapyje fantazijos.lt galite rasti visko, kas yra fizinėse parduotuvėse ir kai ko dar daugiau. Realioje parduotuvėje tam tikri vienetai gali „būti sandėlyje“, ekspozicinis modelis ar kyla kitų nepatogumų, kada juos norisi įsigyti.


Privalumas perkant internetu yra tas, kad viskas įvyksta greitai. Keli paspaudimai, pora suvestų skaičiukų ir viskas jau užsakyta. Po vos vienos darbo dienos arba po savaitgalio tą prekę saugiai pasiimate iš kurjerio ar paštomato. Prekės pakuojamos diskretiškai, niekas nepamato ir nesužino ką pirkote. Ne visi jaučiamės tokie laisvi, kad drąsiai apie tai kalbėtume, dėl to tas diskretiškumas padeda komfortiškai pirkti net ir pačias intymiausias prekes be jokių pašalinių trikdžių. Tad, jei jaučiatės nepatogiai realiai pirkdami prekes, nespauskite savęs ir pasirinkite įsigyti jas internetu. Ir beje, privalome tai paminėti, nes su tuo būna gausybė nesusipratimų. Būtinai nepamirškite vieno dalyko – neužsisakykite prekių į darbo vietą…


Vokietijoje vienas, labai rimtoje kompanijoje aukštas pareigas užimantis vadovas užsakė žaislą savo draugei, kuri gretimame pastate, taip pat stiprioje įmonėje dirbo rimtus darbus. Įdomu tai, kad jie visada galėdavo matyti vienas kitą per langus savo kabinetuose. Deja, kai vyriškis užsakė žmonai į darbo vietą siuntinį, norėdamas pažaisti ar papokštauti, užkūrė tikrą jovalą. Jį atidarė gavėjos sekretorė, o apie pastarųjų santykius nieko nežinojo. Tada pamatė pastarąjį per langą žiūrint. Paskundė jį policijai, jis buvo apkaltintas priekabiavimu ir beveik prarado darbą. Galų gale viskas išsisprendė gražiai, bet pamoka tokia – erotiniai žaisliukai – tik į namus!


Nes matote kitų pirkėjų atsiliepimus


Tik atėję į fizinę parduotuvę galite susižavėti kokiu nors daiktu, bet vėliau pamatyti, kad prieš tai pirkęs pirkėjas nebuvo visiškai ja patenkintas, pasigedo tam tikros funkcijos. Nors įprastai tai gali būti nesvarbu, kada kalbame apie sekso prekes, tai gali būti ir ta funkcija, kuri jums itin svarbi. Fizinėse parduotuvėse prekę įvertinti galima tik pagal pakuotės arba pačio daikto išvaizdą, specialisto rekomendaciją, bet kitų žmonių, tikrų vartotojų nuomonės čia nėra. Šiuo aspektu internetinė prekyba šiuo atveju turi didžiulį pranašumą. Matydami kitų pirkėjų atsiliepimus ir produkto įvertinimus galite susiaurinti paiešką, atmesti jūsų pageidaujamų funkcijų neturintį žaisliuką ar išsirinkti tą, dėl kurio alpsta minios, kur atsiliepimai vien teigiami. Realioje parduotuvėje nesinori užsibūti per ilgai, reikia arba pirkti vietoje, arba turite vėl eikvoti laiką ir grįžti. Perkant internetu viskas gali vykti jūsų tempu. Trūksta vizualios medžiagos? Spustelite mygtuką ir žiūrite informacinio pobūdžio vaizdelius gamintojo puslapyje, oficialiuose arba bent kiek reguliuojamuose forumuose, platformoje YouTube ar kitur. Nereguliuojamų forumų skaityti ne visada yra verta, kadangi ten gali būti sutalpinta tuščia reklama arba komerciniais tikslais kuriama dezinformacija.


Taip pat galite skaityti ir straipsnius erotinių prekių parduotuvių blog‘uose, kad matytumėte kokie žaisliukai madoje, kas labiausiai tiktų jums ir taip toliau. Naudingiausias būdas atsirinkti prekes – bandyti ir dar kartą bandyti. Jau anksčiau minėtos apklausos JAV duomenimis, tik 23% pirkėjų pirmą žaislą pirko nesivadovaudami kitų žmonių nuomone, atsiliepimais. Stebina tai, kad tarp tų „nesižvalgančių kitų nuomonės“ buvo pastebima dalis savo pirkiniu nepatenkintų žmonių. Dažniausi skundai, jog netiko žaislo matmenys arba medžiaga dirgino odą. Viso to išvengiama, jei pasikonsultuojate su specialistais arba skaitote informaciją apie prekę bei atsiliepimus.


Internete yra ir trumpų gidų bei informacinio pobūdžio patariamųjų straipsnių, kaip tinkamai pirkti sekso žaislus. Dauguma jų kreipia vartotojus į internetą, rekomenduoja atkreipti dėmesį į slaptumą, ypač siuntimo metu. Tad, tiesa, kad pirkti internetu yra saugiau ir paprasčiau tik aiškėja.


Visa reikalinga informacija bus jums panosėje


Natūrali klaida perkant prekę – pamiršti kažko apie ją paklausti. Na, tas pamirštas klausimas su sekso žaislais gali vėliau pakišti koją, ypač kai kalbame apie jų priežiūrą. Žaislą išpakavote, panaudojote, o dėžutę išmetėte – pavadinimo neatsimenate. Realu? Realu. Kaip tokiu atveju kaištį ar vibratorių nuvalyti jo nesugadinant? Ar galima naudoti tokį valiklį, ar galima plauti vandeniu?… Kilti gali daugybė klausimų ir, jei nebūtų internetinių parduotuvių – viską sužinoti būtų be galo sunku. Tektų ilgai ieškoti atitinkamos prekės, kas sugaišintų jūsų laiką ir nervus. Gal visa virtinė tokių situacijų skamba kiek kurioziškai, bet taip būna ir realiame gyvenime. Visų šių bėdų išvengiate, jei perkate internetu, kur prekių sudėtis ir visa naudinga informacija būna pateikta tarsi ant delno. Matysite žaisliuko sudėtį, turėdami paskyrą parduotuvės puslapyje arba išsisaugodami skaitmeninę sąskaitą faktūrą visad galėsite patikrinti kokią prekę pirkote ir sužinoti priežiūros ar teisingo naudojimo patarimus vos per keletą minučių. Patogu ir praktiška.


Kainos būna geresnės


Dauguma e-parduotuvių perkant internetu siūlo geresnes kainas nei fizinėse parduotuvėse. Galite prenumeruoti naujienlaiškį, susikurti paskyrą ar pasidomėti lojalumo programomis ir visą informaciją apie nuolaidas bei geras kainas gauti iškart, tik tiems pasiūlymams išvydus dienos šviesą. Taip malonumų bus daugiau, o piniginė suplonės mažiau.


Konsultacijos irgi yra prieinamos


Jeigu kažkas sakys, kad internetu pirkimas yra aklas – jie klysta. Bene visos aukšto lygio sekso prekių parduotuvės turi veikiančias pagalbos/informacijos linijas, kuriomis galite susisiekti ir gauti visą reikalingą informaciją ar patarimus. Telefonu, el.paštu, užklausomis interneto puslapyje ar tiesioginiu bendravimu gausite atsakymus į visus rūpimus klausimus.