Niekam ne paslaptis, jog komunikacija svarbi sėkmingai santuokai. Turėtumėte ne tik atvirai kalbėtis su partneriu, bet ir atsargiai rinktis žodžius. Pasak ekspertų, kai kurių frazių santuokoje turėtumėte vengti.

Žodžiai gali būti lengvai suprasti neteisingai. Labai daug priklauso ne tik nuo to, ką sakote, bet ir kaip tą sakote. Taigi, sąmoningumas padėtų partneriui tiksliai suprasti jūsų mintis.

Taip pat svarbu rinktis žodžius todėl, kad partneris gali dažnai apie jūsų pasakytus žodžius mąstyti. Kuo skaudesnis bus posakis – tuo ilgiau jis liks partnerio galvoje.

Veiksmai ne visuomet išreiškia jūsų mintis, tačiau žodžiai – visada. Žodžiai yra tiesioginė žinutė. To, ką ištarėte, atgal nebesugrąžinsite.

Kai partneris erzina, lengva pasakyti tai, ko iš tikrųjų negalvojate. Tačiau, jei norite, kad santuoka būtų laiminga, štai ko niekada nederėtų sakyti partneriui:

1. Tavo darbas nėra toks svarbus kaip mano

Gali būti, jog jūsų darbas tikrai svarbus, gali būti, kad partneris neprisideda prie išlaidų tiek pat, kiek jūs. Tačiau niekada neturėtumėte lyginti savo darbo su partnerio. Darbas ir pinigai yra dalykai, dėl kurių dažniausiai žmonės pykstasi. Todėl, kai sakote tokius dalykus partneriui, jam atrodo, jog galvojate, kad esate geresnis už jį. Jei norite, kad santuoka būtų laiminga, neturėtumėte kalbėti tokiomis temomis, nes tokie pareiškimai sukelia tik nepasitenkinimą ir skirtumus.

2. Visi man sakė, kad turėčiau tave mesti labai seniai

Ginčai gali parodyti blogiausią žmogaus pusę ir kartais jų metu iš lūpų išsprūsta kai kurios skaudžios tiesos. Tačiau tokia skaudinanti tiesa yra vienas blogiausių dalykų, kuriuos galite ištarti ginčo viduryje. Tai sukels partneriui jausmą, jog niekada jums nerūpėjo ir esate su juo tik iš gailesčio. Net jei tai būtų tiesa, nelabai mandagu pasakyti, kad niekas nemėgsta jūsų partnerio. Tai nereikalingai skaudu ir tik sukels problemų tarp jūsų, jūsų draugų ir šeimos narių.

3. Tu esi idiotas

Bet koks prasivardžiavimas yra nepriimtinas. Visos poros turi nesutarimų, tačiau jei leisite nesutarimų lavinai tapti žodiniu išnaudojimu, sugriausite tai, ką labiausiai mylite. Ginčai neturi griauti. Jie turi suteikti galimybę išsiaiškinti nesutarimus ir juos išspręsti. Tačiau, kai įžeidinėjate partnerį, tai rodo, jog jo negerbiate. Sveikų santykių tikslas – pora, galinti pyktis sąžiningai. Meilė ir pagarba turi būti jaučiama net tada, kai partneris jus nuliūdina.

4. Tu turi problemų

Lengvas ir greitas būdas sugriauti santuoką – partnerio psichinių ligų „diagnozavimas“ arba rodymas pirštu į jo būdo bruožus. Žmonės dažnai sako tai, ko iš tikro negalvoja tada, kai pyksta. Tačiau partnerio diagnozavimas yra labai problemiškas. Tuo metu tai gali atrodyti kaip smulkmena, tačiau dažniausiai tai diskredituoja žmogų. Tai yra kaltės perkėlimo forma, kurią žmonės naudoja norėdami parodyti save aukos pozicijoje. Taip pat, emocinės partnerio diagnozės niekada nenuves prie gero. Jei tikrai manote, kad partneris pasižymi psichiniais sutrikimais ar turi tam tikrų problematiškų charakterio bruožų, padrąsinkite jį pasikalbėti su profesionalu.

5. Jei esi nelaimingas – išeik

Kartais žmonės sako, jog nesiruošia nieko keisti dėl santykių. Jie dažnai taip sako todėl, kad jie nenori keisti savo elgesio, arba jiems trūksta noro tą padaryti. Jei partneris pajus, kad nenorite keisti elgesio dėl santykių, jis tikrai gali išeiti ir sukurti tokius santykius, kurie jam bus priimtinesni.

6. O mano buvęs…

Gali būti, kad jūsų eks skaudino ir paliko jus su nemažu emociniu bagažu. Tačiau neturėtumėte tuo naudotis kaip pasiteisinimu, jei norite, kad santuoka neiširtų. Tiesiog nekalbėkite apie savo eks.

7. Noriu skyrybų

Jei norite išsaugoti santuoką, niekada nesakykite partneriui, kad norite skirtis. Tai atrodo akivaizdu, bet žmonės tą sako dažnai manipuliuodami. Pavyzdžiui, „jei nedarysi to, mes skirsimės“, „Jei kalbėsi su ja – tarp mūsų viskas baigta“. Jei tikrai norite skirtis – pirmyn. Tačiau tik šių žodžių ištarimas gali padaryti negrąžinamą žalą. Šie žodžiai gali sukelti pyktį ir nepasitenkinimą.

Žodžiai gali labai skaudinti. Kartais atsiprašymas neatitaisys padarytos žalos. Taigi, jei norite, kad santuoka tęstųsi, venkite šių posakių.