Didelės klaidos, tokios kaip melas ar neištikimybė, santykius gali nutraukti greitai. Tačiau maži dalykai gali pridaryti tiek pat žalos bėgant laikui. Pasak ekspertų, labai svarbu būti sąmoningam ir suprasti, jog tariamai mažos klaidos gali santykius pakeisti žymiai.


Mažos klaidos ir prasti įpročiai gali sukelti baimę, abejonę ir pasitikėjimo problemas santykiuose. Jei nesate sąmoningas dėl savo veiksmų ar negebate atsiprašyti, kai padarote klaidą, tai suteikia partneriui priežastį abejoti jūsų meile ir atsidavimu. Per daug blogų dalykų gali sukurti ir sukelti neaiškumą dėl visų santykių.


Pavyzdžiui, viena dažniausių žmonių daromų klaidų – manymas, kad žinote, ką galvoja ir jaučia partneris. Tai gali sukelti negatyvias pasekmes.


Kai neturime svarbių informacijos detalių, imame pildyti ją mūsų pačių patirtimi iš vaikystės. Štai kodėl atvira ir tiesmuka komunikacija tokia svarbi. Kalbėkitės, o ne manykite, kad yra vienaip ar kitaip.


Taigi, santykiuose maži dalykai svarbūs. Štai kelios tariamai mažos klaidos, kurios gali daryti didelę įtaką santykiams:


1. Priimate sprendimus be partnerio


Nėra būtina tartis su partneriu dėl kiekvienos smulkmenos. Tačiau, kai kurių sprendimų priėmimas be partnerio žinios gali iššaukti didelį ginčą. Pavyzdžiui, kai planuojate susitikti su draugais, įsitikinkite, kad partneris tą žino. Neprivalote to daryti, žinoma, tačiau tai gali padėti išvengti ginčo.


2. Pertraukinėjimas partneriui kalbant


Tai kartais nutinka. Tačiau, jei tai nutinka dažnai ir partneris neturi kur įsiterpti, tai nėra gerai. Abu partneriai turėtų jaustis galintys kalbėti laisvai. Pertraukinėjimas gali sukelti rimtų bėdų ir peraugti į didelį ginčą.


3. Nekalti juokeliai


Atsainūs komentarai gali sugriauti bet kuriuos santykius. Tačiau tie, kurie kerta giliausiai, dažniausiai būna susiję su asmens gyvenimo aspektu, kurio jis nėra pajėgus pakeisti. Niekada negalite žinoti, kiek žalos gali pridaryti juokeliai apie žmogaus išvaizdą ar praeitį. Jei partneris nepasitiki savimi kurioje nors srityje, niekada apie tai nejuokaukite. Tokio tipo komentarai gali sukelti partnerio nepasitenkinimą net tada, jei tai tebuvo juokas. Jei norite įnešti humoro santykiams, juokaukite apie tai iš ko abudu galėtumėte pasijuokti.


4. Praeitis


Kai nuolat primenate praeitį, nepaliekate vietos judėjimui į priekį su dabartiniu partneriu. Nuolatinis priminimas to, kas įvyko praeityje, sukels nepasitenkinimą, be to, tai gali sukelti nereikalingą įtampą. Praeitį paleisti sunku, ypač, jei buvote įskaudintas. Bet taip pat svarbu suteikti naujiems santykiams progą. Jūsų partneris ir jūsų eks yra du skirtingi žmonės, nesvarbu kokie panašūs jie jums atrodo. Neturėtumėte baustis partnerio už buvusios meilės klaidas.


5. Per daug kalbatės su draugais apie partnerį ir jūsų santykius


Visiškai normalu kalbėtis su draugais apie savo santykius. Tačiau, labai neigiamai santykius paveikti gali tai, jei per daug atvirai kalbėsitės apie partnerio bėdas su žmonėmis, kurie apie jas žinoti neturi.


Jei partneris labai saugo savo privatų gyvenimą, o jūs apie jį pasakojate visiems, tai gali sukelti labai daug bėdų. Kai turite įprotį visiems pasakoti apie savo reikalus, partneris gali imti manyti, jog negali jums patikėti savo paslapčių. Svarbu pasikalbėti su partneriu apie ribas.


6. Nešvenčiate mažų ir svarbių progų


Gimtadieniai ir sukaktys nėra vieninteliai šventimo verti įvykiai. Turėtumėte paminėti ir kasdienius dalykus, tokius kaip partnerio pasižymėjimas darbe. Kartais pamirštame priminti partneriams kokie nuostabūs jie yra ir kaip mes didžiuojamės. Pozityvus palaikymas yra puikus vaistas. Be to, visiems patinka, kai jų darbas pastebimas ir vertinamas. Taigi, jei jūsų partneriui kažkas puikiai sekasi, atšvęskite!


7. Skundžiatės tuo, kas laikui bėgant neteks prasmės


Skundai apie smulkmenas atrodo, na, smulkmenos. Tačiau skundai kaupiasi. Besiskundžiantys žmonės sukuria besitęsiantį efektą ir niekas nesijaučia gerai pabuvęs su chroniškai besiskundžiančiu žmogumi. Skundai gali nebūti nukreipti prieš partnerį, tačiau jie vis tiek jį veikia dėl neigiamos energijos. Geriausias būdas nustoti skųstis – gaudyti save prieš tą darant. Pabandykite užrašyti savo nusiskundimus į dienoraštį ar „išdirbkite“ juos sporto klube.


Jūs ir partneris abu darote klaidas ir viskas yra gerai. Klaidos suteikia galimybę augti ir tobulėti. Jei turėsite omenyje šias dažnas mažas klaidas, galėsite užkirsti kelią tam, ką jos galėtų padaryti santykiams.