Kai su partneriu gyvenate skirtinguose miestuose ar net šalyse, greičiausiai, didžiąją dalį laiko praleidžiate atskirai ir mėginate sukurti ryšį per atstumą. Tačiau darydami tam tikras subtilias klaidas, galite netyčia išsiskirti. Labai svarbus neleisti problemoms santykiuose praslysti nepastebimai. Labai lengva manyti, jog, jei nesate patenkinti būdami atskirai, jums susitikus, viskas išgaruos ir bus nuostabu. Tačiau tai nėra tiesa. Tiesą sakant, greičiausiai nutiks atvirkščiai. Gali būti, jog bus sunku vystyti santykius, pažinti vienam kitą geriau ir sukurti tam tikrus modelius. Todėl turite žinoti, kokios klaidos santykius per atstumą gali paversti skyrybomis.

Abejonės santykiais

Jei jūsų draugai sako, kad santykiai per atstumą nesiskaito, kaip skaitytųsi „tikri“ santykiai, jei partneris gyventų tame pačiame mieste, labai lengva leisti tai nuomonei paveikti tai, kaip jūs matote santykius. Net jei jūsų partneris toli, ryšys gali būti toks gilus ir tikras, kaip bet kurios kitos poros. Jei jums santykiai reiškia emocijų išraišką, atsidavimą ir rūpestį vienas kitu, tada santykiai per atstumą yra tokie patys tikri, kaip bet kurie kiti.

Bandymai spręsti ginčus vėlai vakare

Jei kada paklaustumėte vyresnės poros patarimo, jis greičiausiai būtų paprastas: neikite miegoti pikti. Nors šis posakis gali padėti kai kuriose situacijose, tai nėra taisyklė, ypač, jei santykius palaikote ilgą laiką. Bet mėgindami spręsti ginčą vakare, kai esate pavargę, niekada nėra gera mintis, o tai ypač tinka, jei santykius palaikote per atstumą. Kai galite dalintis lova su partneriu, daug paprasčiau susitaikyti po nakties, nei tada, kai partneris gyvena už daugybės kilometrų. Taigi, nespauskite savęs ir partnerio ir skirkite šiek tiek laiko viskam apgalvoti. Pasikalbėkite apie problemas kitą dieną.

Mėginimas kalbėtis visą laiką

Žinoma, išlaikyti ryšį visą savaitę yra būtina, tačiau, kai palaikote santykius per atstumą, kartais galite persistengti ir tada kyla bėdos. Jei santykiai ir įpareigojantys, neturėtumėte jausti poreikio nuolatos kalbėtis. Galiausiai, jei būtumėte tame pačiame mieste, nepraleistumėte ištisos paros kartu. Erdvė, tiek fizinė, tiek virtuali, svarbi bet kokiems santykiams. Kai nuolat nesusirašinėjate su partneriu galite likti nepriklausomi ir dar labiau vertinti laiką, praleistą kartu ar tiesiog bendraujant.

Neprašote dėmesio, kai jo reikia jums

Dažnai manome, kad partneriai automatiškai turi žinoti, kada reikia skirti laiko santykiams. Tačiau šiuos signalus suprasti nėra lengva ir partneriams dažniausiai to padaryti nepavyksta. Nors nėra protinga nuolatos kalbėtis su partneriu, komunikacija yra gyvybiškai reikalinga sveikiems santykiams per atstumą, todėl, jei neprašysite dėmesio, kai jo reikia, santykiai gali žlugti. Fiziniai signalai dažniausiai matomi tik akis į akį, todėl nenustebkite, jei mylimasis nesupras kaip jaučiatės. Kalbėkite, nes tai vienintelis būdas.

Neplanuojate virtualių pasimatymų

Kai santykius palaikote akis į akį, sukuriate daug smagių akimirkų kartu. Tampame artimesni su kitais, kai leidžiame laiką kartu. Santykiai per atstumą gali sudaryti tam tikras kliūtis, bet žiūrėdami filmus kartu, valgydami ar įsijungę vaizdo pokalbį, kol darote bet ką kitą, galite padidinti emocinį intymumą.

Nepaisote savo pačių gyvenimo

Per daug gero kartais gali sukelti problemas. Pavyzdžiui, jei dirbate tam, kad sukurtumėte sveikus santykius per atstumą, turite skirti didžiąją dalį savo laisvo laiko pokalbiams, kad liktumėte artimi. Tačiau bet kuriuose santykiuose turite rūpintis ir savimi, kaip ir partneryste. Kartais suku balansuoti tarp santykių, savęs ir draugų. Labai svarbu, kad abu partneriai turėtų savo gyvenimus.

Neskiriate laiko intymumui

Skirti laiko pokalbiui yra svarbu, tačiau taip pat svarbu ir skirti laiko virtualiam seksui. Be realaus buvimo drauge labai trūksta intymumo, todėl reikia skirti laiko virtualiems pasimatymams. Nors fiziškai negalite, ryšį galite kurti ir virtualiai. Jei tai atrodo keista, pabandykite pradėti nuo žinučių, o po to galėsite pereiti prie vaizdo skambučių.

Kalbatės tik apie „svarbius“ dalykus

Būdami atviri ir reguliariai komunikuodami darote paslaugą santykiams. Tačiau be pokalbių dažnumo, tai apie ką kalbame taip pat yra svarbu norint išlaikyti tvirtą ryšį. Galite manyti, jog tik didelės problemos ar labai intensyvios emocijos yra svarbios pokalbiui su partneriu, tačiau nepamirškite, kad net menkiausios dienos smulkmenos yra reikalingos. Pokalbiai apie smulkmenas yra svarbūs ilgalaikiams santykiams. Jei gyventumėte su partneriu ar dažnai jį matytumėte, papasakotumėte apie savo dieną viską, todėl nepamirškite tuo pasidalinti ir su partneriu, su kuriuo ryšį palaikote per atstumą.

Gali prireikti šiek tiek daugiau iniciatyvos tam, kad santykiai per atstumą būtų intymūs ir stiprūs, tačiau įdėję truputį darbo ir pastangų, judu su partneriu tikrai atrasite sveiką balansą.