Yra daugybė skirtumų tarp to kaip vyrai ir moterys pamilsta. Dėl biologijos ir socialinių lūkesčių meilės procesas gali labai skirtis: tai, ką kiekviena lytis vertina, kas tradiciškai sako „aš tave myliu“ pirmas ir t.t. Tačiau bendrai meilė yra meilė, o taip kaip kiekviena lytis įsimyli nėra svarbu. Ir jei yra kokie skirtumai, jie dažniausiai atsiskleidžia tada, kai vyrai ir moterys rodo savo meilę.

Meilę visada buvo sunku apibūdinti ir išmatuoti. Labai sunku tyrinėti įsimylėjimą, nes tai subjektyvu. Kai kurie įrodymai sako, kad vyrai ir moterys skirtingai išreiškia emocijas ir mintis. Tačiau, kai bandome tai nubrėžti lygindami lytis, tai gali tapti dar sudėtingiau. Žinoma, lytis yra tik biologija ir ne visi patiria tai, kas „priskirta“ lyčiai. Meilėje nėra jokių taisyklių, tačiau mokslas atrado įdomias tendencijas, kurias verta žinoti.

Vyrai gali greičiau įsimylėti

Vienas neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vyrai greičiau įsimyli ir išreiškia meilę, nei moterys, nepaisant įsitikinimo, kad yra atvirkščiai. Todėl nors ir populiarioji kultūra priverčia galvoti, kad moterys greičiau ima jausti jausmus ir juos išreiškia, greičiausiai, tiesa yra kitokia. Ir to priežastis siejama su biologija. Tyrimo autoriai teigia, kad tai logiška, nes moterys labiau saugosi įsimylėjimo dėl to, kad taip išsivystė evoliuciškai. Tyrėjai sako, kad vyrai tradiciškai turi mažiau ką galėtų prarasti. Žinoma, tai netinka visiems be išimties ir gali būti nepritaikoma šiuolaikiniame gyvenime, bet apie tai verta pasvarstyti.

Vyrai pirmi ištaria „aš tave myliu“

Tyrimas taip pat atskleidė, kad vyrai kurdami santykius su moterimi tipiškai anksčiau pasako „aš tave myliu“, nei moteris. Pasak tyrimo, yra populiarus įsitikinimas, kad moterys romantiškesnės, bet pasak tyrimo dalyvių, vyrai įsimyli anksčiau ir anksčiau išreiškia savo meilę, nei moterys. Ir vėl, greičiausiai, dėl to kalta biologija.

Moterys gali sakyti „myliu“ dažniau

Kai pora vienas kitam išsako savo jausmus, moterys santykiuose gali dažniau sakyti „myliu“. Taip gali būti todėl, kad šis žodis daugiau reiškia moterims, o ne vyrams, pasak mokslo. Tyrimai parodė, kad moterys įtraukia šią ekspresiją į „10 romantiškų veiksmų“ sąrašą, o vyrai ne. Jei vyrai žinotų, kad moterims sakinys „aš tave myliu“ yra romantiškas, vyrai galėtų sakyti tai, ką partnerė nori girdėti ir taip pagerintų santykius.

Vėl gi, greičiausiai, dėl to kalta biologija. Iš evoliucinės pusės moteris sakanti „aš tave myliu“ nori iškomunikuoti atsidavimą. Ir tai iškomunikuodamos moterys gali gauti naudos, nes tai patvirtina jų sugebėjimą susiporuoti su parteriu, ypač žinant tai, kad reprodukcinis moterims amžius nėra amžinas.

Moterys labiau linkusios sutelkti savo meilę

Pagalvokite apie savo mokyklos dienas ir visas simpatijas. Ar dažnai susitelkdavote tik į vieną individą? Ar mylėjote visus? Nors visi esame skirtingi, jūsų atsakymai gali priklausyti nuo jūsų lyties. Vienas tyrimas atskleidė, kad heteroseksualūs vyrai greičiau įsimyli ir daro tai dažniau, o moterys sutelkia savo jausmus mažesniam vyrų skaičiui. Žinoma, tai nereiškia, kad visos moterys, kurias traukia vyrai, įsimyli ir laikosi vieno vyro, o vyrai įsimyli kiekvieną sutiktą moterį. Viskas priklauso nuo asmenybės, pasirinkimų ir t.t.

Moterys rečiau įsimyli dėl matomo vaizdo

Vyras gali lengvai įsimylėti „iš tolo“ ir labai greitai žinoti, kad myli. Tačiau palyginti su moterimis, kurios vertina jausmus, paremtus fiziniu potraukiu kartu su kitais faktoriais. Tai reiškia, kad moterims reikia daugiau laiko „apšilti“ su potencialiu partneriu. Vyrai gana dažnai patiria meilę iš pirmo žvilgsnio ir tiesiog jaučia jausmus be jokios papildomos informacijos, o moterims jos reikia. Nenuostabu, kad tai vėl susiję su biologija. Pasak smegenų tyrimų, vyrams svarbus vaizdas.

Vyrai ir moterys ieško panašių savybių ilgalaikėje perspektyvoje

Kaip minėjome anksčiau, tarp vyrų ir moterų įsimylėjimo yra daugybė skirtumų. Tyrimai parodė, kad nepaisant to, ką rodo pop kultūra, tiek vyrai, tiek moterys ieško tikros meilės, nori įsikurti ir trokšta sėkmingos santuokos. Abi lytis ieško panašių savybių. Tiek vyrai, tiek moterys trokšta panašių dalykų ilgalaikiuose santykiuose, pavyzdžiui, gerumo, intelekto, supratingumo ir to, kuris mylės juos atgal.

Vyrai dažniau jaučiasi taip lyg jiems nėra atsidėkojama tuo pačiu

Yra daugybė faktorių, kurie lemia įsimylėjimą, todėl nėra nuostabu, kad vyrai ir moterys skirtingai įsimyli. Tiesą pasakius, 2010 metais atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad nors vyrai ir moterys nelabai skiriasi meilės objektų skaičiumi ar tuo, kuris įsimyli pirmas, vyrai labiau nori pamilti dar mandagumo stadijoje. Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad vyrai turi perdėtą suvokimą apie moterų seksualinius interesus, o tai buvo susieta su jų įsimylėjimo dažnumu. Tai gali paaiškinti, kodėl vyrai jaučiasi neįvertinti meilėje.

Nepamirškite, kad meilę tirti sudėtinga. Vyrai ir moterys gali save išreikšti skirtingai ir gali matyti viską iš savo perspektyvos, tačiau meilė yra meilė, o lytis ne visada viską pasako.