Ne tik nutraukti, tačiau ir susitaikyti su mintimi, kad santykiams jau atėjo galas – vienas iš sunkesnių dalykų gyvenime. Kuo daugiau laiko kartu praleidote, tuo didesnį stresą sukelia mintys apie išsiskyrimą, atsisveikinimą vienas su kitu ir nebebuvimą kartu. Visgi tai daug kam bus ta gyvenimo dalis, kurią teks praeiti. Norėtųsi svajoti ir tikėti tuo, kad visi santykiai – tobuli ir veda į ilgą bei laimingą pabaigą, tačiau dėl tų pačių svajonių galima įstrigti ir save kankinti niekur nevedančioje draugystėje. Štai ženklai, kurie išduos, kad laikas viską baigti.

Ieškote pasiteisinimų

Pasiteisinimų paieška arba situacijų vengimo priežastis yra nebe noras būti kažkokių žmonių arba tam tikros aplinkos centre. Jeigu ieškote pasiteisinimų kodėl būtent dabar nenorite būti kartu, tai turbūt vienas rimčiausių ženklų, kad santykius reikėtų nutraukti.

Tie pasiteisinimai pasireiškia labai įvairiai, bet didžiausią dėmesį reikėtų kreipti į nenorą mylėtis ir nenorą būti kartu arba kažką veikti tik dviese. Jeigu pasiūlymai ūliavoti miesto centre vilioja labiau už romantiškus vakarus su mylimaisiais – blogas ženklas draugystei, santuokai.

Visgi į tai reikėtų žiūrėti tinkamai, kadangi neįvertindami tokios savo savijautos svarbos, pakliūsite į nesibaigiančių nusivylimų liūną. Santykiai, jeigu ir ne nuolat einasi „kaip per sviestą“, tai kančia bei pasiteisinimų paieška virsti neturėtų. Jausdami, kad širdis krypsta kitur, kelkite raudoną pavojaus vėliavą. Iškart panikuoti nereikėtų, galbūt tik toks laikotarpis, galbūt tai praeis, o galbūt ir ne…

Padėtų ir pokalbis akis į akį, tačiau elkitės taip, kaip sako jūsų intuicija, bet nepamirškite, kad santykiai turi būti sklandūs ir buvimas kartu neturėtų varginti.

Nieko nebeplanuojate ateičiai

Santykius skaudu nutraukti ne vien dėl to, ką jau praėjote, bet ir dėl to, ką dar norite kartu išgyventi. Skaudu išsiskirti prieš vestuves, prieš vaiko gimimą, prieš metines, prieš sužadėtuves ar bet kokią kitą progą. Įsimylėję žmonės nori vienas su kitu būti ir tikrai galvoja, kad reikėtų praleisti, jeigu ne visą amžinybę, tai tikrai daug laiko kartu.

Kada planų ateičiai nebelieka arba jie nuplaukia užmarštin – gali būti, jog santykių laikrodis skaičiuoja paskutines dienas. Poros išmaniuosiuose telefonuose skaičiuoja likusias dienas iki kelionės, iki metinių, kalendoriuje susižymi aktualias progas arba svarbias datas. Žodžiu viskas turėtų būti (idealioje aplinkoje) taip, kad jūs žinote, ko norite su savo partneriais ateityje.

Jeigu meilumas, artumas ir santykiai tampa darbu ir reikalauja itin daug dėmesio – savaime norėsis žiūrėti į kitą pusę. Net galbūt to nejausdami nersitės į paieškas to žmogaus, su kuriuo arba kuria ateitį planuoti norėsis ir pavyks lengviau. Čia daugiau lemia jūsų nusiteikimas, požiūris į santykius nei kiti, išoriniai dalykai. Nors negalite priversti savęs norėti, bet pabandykite pažiūrėti, kaip reaguosite į fantaziją su savo antrąja puse susilaukti vaikų, įsikelti į namus, iškelti vestuves, atšvęsti kitas metines t.t. Jeigu tai įsivaizduojate ir jaučiate susijaudinimą bei norą tai pajusti – viskas OK. Tačiau kitu atveju – laikas rimtam pokalbiui arba išsiskyrimui.

Neištikimybė arba apie tai kankinančios mintys

Neištikimybę atleisti yra labai sunku. Kai kam – visai nepavyksta to padaryti. Retas vyras ir reta moteris pajutusi, ką reiškia išdavystė galėtų pasakyti, kad atleisti buvo lengva. Net ir sulaukus atlaidumo, santykiai dažnai nebebūna tokie patys. Ore tvyro įtampa, nors peiliu pjauti, nebelieka besąlygiško pasitikėjimo, vyksta nuolatinis stebėjimas ir neištikimojo partnerio arba partnerės gyvenime atsiranda spaudimas bei depresija.

Tokie santykiai į gerą neveda. Jeigu neištikimybė buvo vienkartinė, žmogus dėl to labai gailisi ir nori jūsų atlaidumo bei yra pasiruošęs dirbti tam, kad palankumą atgautų, o jūs jį arba ją mylite – antrą šansą suteikti yra tikrai verta. Kaip bebūtų, jeigu nors vienos sudedamosios dalies „Atleidimo pyragaičio“ recepte trūksta – skanaus finalo nebus ir jums verčiau reikėtų rinktis kito asmens glėbį.

Pasitikėjimą pakirsti yra lengva, o sugrąžinti – kone neįmanoma.

Paminėsime ir galimą jūsų pačių neištikimybę. Jeigu tai jau įvyko – vertėtų pamąstyti, ką jums tai reiškia ir kaip, tokiu atveju būtų geriausia pasielgti. Yra kelios galimybės ir tikrai ne vienas neištikimybės scenarijus. Jeigu jūs to gailitės, ženklas geras santykiams, nes jūs turbūt nenorite jiems pakenkti. Tačiau žala jau padaryta, turėtumėte ieškoti, kaip prisipažinti ir spręsti savo privirtą košę. Jeigu jūs esate abejingi tam, ką padarėte arba nematote nieko blogo – santykiai tikrai yra pasmerkti. Kitu atveju dar galima kalbėti apie atviras draugystes, poligamiją, poliamoriją, bet išskirtiniuose, tradiciniuose santykiuose tam nelabai yra vietos.

Galų gale – nenustojančios kamuoti mintys apie neištikimybę. Nuolat galvoje besisukančios idėjos bei vizijos apie antrosios pusės neištikimybę negali kankinti amžinai. Turite arba juos pagauti tai darant, arba susėsti ir gauti prisipažinimą, arba atsitraukti ir pamiršti tokias mintis. Neleiskite paranojai gadinti santykių, bet padarykite viską, kas jūsų galioje, kad išsiaiškintumėte tiesą.

Erzina arba nuobodu

Erzinimasis ir nuobodulys yra dvi emocijos, kurių sėkmingiems santykiams tikrai niekada nereikės. Žinote, kaip draugystės pradžioje norisi būti kartu ir tiesiog neįmanoma vienas nuo kito atsiplėšti? Suprantama, kad po kelių arba daugelio metų kartu santykiai pasikeičia, artumas pasidaro kiek kitoks, bet tas noras būti kartu, domėjimasis antrąja puse bei sugebėjimas vienas kitą prajuokinti, pralinksminti ir sužavėti – lieka.

Kitais atvejais tenka pripažinti, kad abejingumas antrajai pusei ir kančia klausytis pokštų arba bendrauti, reiškia artėjantį santykių krachą.

Tyčia provokuojate konfliktus

Nėra namų be dūmų, bet dūmuose paskendę namai irgi neturėtų būti pateisinamas apsileidimo laipsnis. Konfliktų, gyvendami ir būdami kartu ilgą laiką, neišvengsite. Net ir menki arba nelabai reikšmingi dalykai kartkartėmis atskleis ne pačias gražiausias jūsų pačių arba jūsų antrųjų pusių charakterio savybes. Kaip ten bebūtų, kraštutinumai čia, kaip ir daugumoje sričių – nepageidaujami.

Kada situacijos kontekste randate tik pretekstus kelti konfliktus arba net nesistengiate susivaldyti, ieškoti kompromisų bei suprasti kitos pusės požiūrio, išklausyti pretenzijų, galima sakyti, jog visai nebesidomite santykių darna. Iš to išplaukia vaizdas, kad galbūt geriau būtų savo emocijas pernešti kitur, kur jums bus daugiau pozityvių pokalbių ir mažiau negatyvių rietenų.

Pastebėti save šiuo atveju galima taip. Jeigu matote, kad pastaruoju metu padaugėjo konfliktų arba jus siutina ir erzina tam tikri dalykai, kuriems anksčiau neskirdavote dėmesio bei antroji pusė erzina dažniau – verta sunerimti. Moterims, kurios yra jaunesnio amžiaus – tam tikrų biologinių cikliškumų rezultate būna ir taip, kad padidėja jautrumas, sumažėja resursas save suvaldyti kritinėse situacijose. Dėl to jaudintis per daug, vėl gi, neverta, kadangi to – nepakeisi. Vyrui reikėtų pasistengti suprasti. Jūs pasistenkite toleruoti jį kitose situacijose, tačiau abu matydami, kad taip niekas nesiklijuoja – turite priimti signalą, kad santykiai nėra gerame kelyje.

Seksas – retas svečias, romantika – taip pat

Mokslininkai ir porų ekspertai nustatė, kad laimingiausios yra tos poros, kurios per savaitę mylisi bent jau 1-2 kartus. Romantika turėtų būti ne tik metinių arba švenčių progomis, tačiau ir netikėto vakaro ar net dienos, ryto metu. Svarbiausia sudedamoji dalis – vidinis noras ir vidinė motyvacija taip daryti. Jeigu nėra noro patenkinti partnerę(-į), jiems įtikti bei praleisti daug intymių akimirkų drauge – pats laikas dėti tašką.

Visgi čia yra verta pasistengti dar kartelį, ypač, jei abejojate tuo, kaip yra iš tikrųjų. Nusipirkite sekso žaisliuką arba išbandykite žaidimus vaidmenimis, jeigu pritrūko pikantiškų prieskonių lovoje.

Romantikos trūkumas nesunkiai bus ištaisomas namų gamybos vakarienės žvakių šviesoje, romantiško pasiplaukiojimo su valtele arba išvykos į SPA dviems.

Nepadėjo? Liūdna, bet tai turbūt nėra jūsų gyvenimo partneriai.