Samantha Jones filme „The Sex and The City” pasakė: Aš tave myliu, bet save myliu labiau“ besiskirdama su savo labai karštu vaikinu.

Šis posakis įsiminė daugeliui moterų. Ne todėl, kad visos nori būti laisvos ir vienišos, tačiau dėl tos frazės tikrosios reikšmės: meilė sau yra pati svarbiausia. Moterys taip dažnai įspaudžiamos į rūpestingumo vaidmenį, kad jų pačių poreikiai dažnai lieka nepatenkinti. Kartais tai jos daro nieko neverčiamos, kartais jaučia spaudimą iš visuomenės.

Nepaisant nieko, save mylėti turite labiausiai, net jei mylite save tik 1% labiau nei partnerį. Ši taisyklė galioja kiekvienam pasaulio žmogui, nepaisant lyties ar santykių statuso. Santykiai, kuriuos palaikote su savimi, yra vieninteliai, kurie iš tikro tęsiasi visą laiką.

Šiek tiek savanaudiškumo nėra blogai
Meilė sau yra susitelkimas į save nuostabiu būdu: tai laimės ir savęs vertinimas. Kartais buvimas šiek tiek savanaudžiu yra tikrai geras dalykas. Tai jus maitina ir palaiko. Buvimas laimingu ir mylinčiu atveria mokymosi centrus smegenyse. Tiek meilės gavimas, tiek davimas sužadina smegenis, o meilė sau sukuria dar daugiau pozityvaus smegenų aktyvumo. Nors jausti meilę yra puiku ir nuostabu, jei visų pirma nemylėsite savęs, galite netobulėti ir nebūti laimingas.

Mylėdami save tampate geresni santykiuose su kitais
Jei mylite save labiausiai, dar nereiškia, kad negalite pilnai pamilti kito. Meilė nėra išsenkantis išteklius, kurio galite pritrūkti. Kai mylite save labiausiai, partneris gali būti nuostabus ir magiškas artimasis. Tai gali skambėti šiek tiek neįprastai, tačiau, jei mylėsite save, santykiai bus stipresni ir geresni. Kai reguliariai ir visiškai sau atsiduodate, einate į priekį geriau jausdamiesi. Svarbu priminti sau koks nuostabus esate. Kai prarasite save už santykių ribų, kentės santykiai.

Meilė sau nuveda į teisingas ribas, kurios saugo savivertę ir leidžia abiem poros nariams laisvai komunikuoti, be negatyvios gynybinės reakcijos. Pasitikėjimas savimi ir meilė sau ne tik seksualu, bet ir padeda santykiams augti.

Meilė sau yra abipusė
Sveikuose santykiuose svarbu mylėti save, partnerį ir abipusė meilė. Santykiai egzistuoja, kai partneriai vienas kitą palaiko ir kartu patiria jaudinančius dalykus ir santykiai turi būti taip „įelektrinti“, kaip tik įmanoma. Jei šis jausmas tęstinis, esate su tinkamu žmogumi.

Meilė sau ne tik puoselėja sveikus santykius, ji padeda atpažinti kai kažką nuodingo ar žalojančio. Mes dažnai liekame prastuose santykiuose iš vienatvės baimės, todėl geriau pasiliekame su vidutinybe, nei ieškome sau tinkamų santykių.

Jei pamiršite rūpintis savimi, galite pajusti keletą padarinių: priklausomybė nuo kito, jausmas, kad nesate pakankamai mylimas, padidėjęs nesaugumo jausmas ir sumažėjęs intymumas, padidėjusi apleidimo baimė, o tai padidina prieraišumą ir pavydą. Tai nėra sveikų santykių požymiai.

Jei imsite jausti, kad keičiate save dėl partnerio, gali būti, jog laikas skirtis. Jums reikia palaikymo, kai augate, o savęs keisti neverta tam, kad prailgintumėte situaciją, kuri natūraliai nesiklosto. Jei pastebėsite, kad taip nutiko, nebijokite ir aiškiai pasakykite tai partneriui, o jei spaudimas tęsis, žinokite, kad šie santykiai ne jums. Svarbiausia rasti žmogų, kuriam patiksite jūs dėl jūsų!

Kai mylite save, palaikote aukštus standartus visose srityse. Jei kažkas negali suteikti jums meilės ir palaikymo, kurio nusipelnėte, nebijokite pasitraukti.