Žodis libido išverstus iš lotynų kalbos reiškia aistra, geismas, potraukis. Ypač dažnai vartojamas posakis yra „žemas libido“.

Jei kitą kartą, kai jūsų partneris norės sekso, o jūs ne, kaltinkite mokslą! Juk 2006 m. Vokietijos Hamburgo-Ependorfo universiteto atliktas tyrimas, kuriame buvo tiriami 530 vyrų ir moterų santykių, parodė, kad seksas yra abiejų lyčių prioritetas tik santykių pradžioje. Pirmuosius kelerius metus „labai dažnai“ sekso norėjo 60 proc. moterų, bet po ketverių metų jų kiekis sumažėjo iki 50 proc., o po 20 metų iki 20 proc.

Problema? Vyrų libido liko toks pat. 60 – 80 proc. apklaustų vyrų sakė, jog vis dar nori tiek pat sekso, nepriklausomai nuo to, kiek ilgai truko jų santykiai.

Ką daryti? Knygoje „Aistros receptas“ („The Passion Prescription“, Hyperion, 2006), Dr. Laura Berman rekomenduoja moterims dažniau užsiimti seksu nei jos nori, nes taip vyras jausis jai artimesnis. Berman sako, kad kuo daugiau poroje sekso, tuo daugiau rūpinimosi vyras parodys kitais būdais, pavyzdžiui, romantiška vakariene, indų išplovimu ar tiesiog būdamas mielas. Taigi, kaip Berman sako: „tiesiog darykit tai!“ Premija: dauguma pradėjusių moterų ima tuo mėgautis.