Sifilis yra lytiškai plintanti liga, kurią sukelia bakterijos. Ji užkrečia lytinių organų sritį, lūpas, burną ar išangę. Sifiliu užsikrečiama seksualinio kontakto su žmogumi, kuris jau serga šia lytiškai plintančia liga, metu. Ji taip pat gali būti perduodama iš motinos vaikui nėštumo metu. Todėl itin svarbu reguliariai išsitirti ir būti užsitikrinti, kad nesergate.


Ankstyvoje sifilio stadijoje paprastai atsiranda viena maža, neskausminga opa. Kartais tai sukelia netoliese esančių limfmazgių patinimą. Negydomas sifilis paprastai sukelia neniežtinčius odos išbėrimus, dažnai ant rankų ir kojų. Daugelis žmonių metai iš metų simptomų nepastebi. Simptomai gali išnykti ir vėl atsirasti.


Dėl sifilio sukeltų opų, lytinių santykių metu lengviau persiduoda ŽIV. Jei esate nėščia, sifilis gali sukelti apsigimimus arba persileidimą. Retais atvejais sifilis sukelia rimtų sveikatos problemų ir net mirtį.


Ankstyvoje stadijoje sifilis yra lengvai išgydomas antibiotikais. Tinkamas latekso prezervatyvų naudojimas žymiai sumažina, tačiau visiškai nepašalina rizikos užsikrėsti ar perduoti sifilį.