Venerinės ligos dažniausiai perduodamos lytinio kontakto metu, ir jas sukelia ant odos arba gleivinės membranos išgyvenę mikroorganizmai, arba jos dar perduodamos per spermą, makšties sekretą ar kraują lytinių santykių metu. Kadangi lytinių organų aplinka yra drėgna, šilta ir ypač palanki bakterijų, virusų, mielių platinimui, šis būdas itin palankus ligų perdavimui. Tai yra AIDS, chlamidijos, genitalijų karpos, gonorėja, sifilis, mielių infekcijos ir kai kurios hepatito formos. Šios ligos dažnai žinomos kaip venerinės ar lytiškai plintančios ligos (LPL).


Jei asmuo turi pasireiškiančių venerinės ligos simptomų, jis pirmiausia turėtų gauti diagnozuotą patvirtinimą.


Deja, dauguma žmonių venerinės ligos simptomus ignoruoja arba jų spektras yra toks didelis, kad apie juos visiškai nieko nežinoma. Atsižvelgiant į daugybę venerinių ligų, tai gali būti suprantama ir net atleistina.


Kai kurios geriau žinomos venerinės ligos yra ŽIV/AIDS, sifilis, gonorėja, HSV (lytinių organų pūslelinė), ŽPV (genitalijų karpos), mielių infekcijos.


AIDS venerinės ligos požymiai dažniausiai pasireiškia visišku imuninės sistemos pakirtimu, ko pasekoje organizmas yra veikiamas įvairių kitų virusų, infekcijų ir ligų.


Genitalijų karpų (ŽPV) simptomai apima skausmą paveiktoje zonoje, deginimo pojūtį, karpas aplink ir genitalijų srityje, kūno spalvos pakitimus ir kai kuriais atvejais drėgmę aplink paveiktą vietą.


Genitalijų pūslelinės (HSV) simptomai yra pūslelės ir opos, kurios gali būti labai skausmingos. Gali pasireikšti raumenų, nugaros skausmas, karščiavimas, deginimas arba skausmas šlapinantis, kai šlapimas eina per opas arba pūsles.


Mielių infekcijos simptomai yra intensyvus niežėjimo pojūtis, varškės pavidalo makšties išskyros, skausmas, deginimo pojūtis pažeistoje vietoje ir skausmas lytinių santykių metu.


Sifilio simptomai pasireiškia kiek kitu būdu. Atsiranda opos (ir išgyja savaime), paprastai yra neskausmingos.


Po kelių savaičių, asmuo pajus į gripą panašius simptomus, pasireikš bėrimas, kuris taip pat išnyksta savaime. Po to išorinių simptomų nebebus, bet sifilio infekcija išliks.


Šiuo atveju pasireikš centrinės nervų sistemos funkcijų sutrikimas.


Kaip galima matyti, venerinių ligų simptomų yra daug ir įvairių. Kai kurie simptomai gali būti paviršutiniškai panašūs, bet tik tada, kai jūs kartu sudėsite visus faktus ir gausite visą vaizdą, kai sugebėsite venerinės ligos simptomus priskirti teisingai venerinei ligai.