Prostata yra vyrų dubens srityje, tarp gaktos kaulo ir tiesiosios žarnos priekio. Sverdama 20 gramų, ji yra šiek tiek didesnė nei riešutas. Ji yra kiek žemiau šlapimo pūslės, kur ji yra faktiškai apvyniota aplink šlaplę – vamzdelį, kuris ištuština šlapimą iš šlapimo pūslės.


Kokia prostatos paskirtis?


Šios liauka turi ribotą paskirtį, ir jos panaudojimas mažėja vyrui senstant. Liaukos paskirtis – reprodukcinio pobūdžio, kuris apima spermos skysčio dalies gamybą bei saugojimą. Šis prostatos skystis yra svarbus apvaisinimui, nes jis užtikrina, kad ejakuliacija yra teisingos konsistencijos,o spermos, kuri yra gaminamas sėklidėse, klampumas tinkamas, kad plaukimas būtų veiksmingesnis, o įsiskverbimas į gimdos kaklelį lengvesnis.


Prostatos patologija


Jaunų berniukų prostata yra vos didesnė už sėklą. Brendimo metu prostata tampa pasiruošusi reprodukcijai, ir dėl vyriškų hormonų, daugiausia (bet ne išimtinai) dėl testosterono, pasiekia visą dydį brendimo metu. Kai vyrai sensta, prostatos skysčio poreikis sumažėja, visų pirma todėl, kad jo biologinis apvaisinimo laikrodis vis trumpėja, tačiau, prostata ir toliau didėja. Nedaug žinoma, kodėl ji tai daro, bet paprastai manoma, kad tai susiję su hormonais, aplinkos veiksniais, netinkama mityba (manoma, kad tai labai susiję su gyvūliniais riebalais) ir gyvenimo įpročiais.


Poveikis, kurį genai prideda prie prostatos problemų dar nėra aiškiai apibrėžtas, tačiau yra žinoma, kad prostatos vėžio vystymuisi genetinis faktorius egzistuoja. ACS pataria, kad didelės rizikos vyrus apima tie, kurių šeimoje yra šios ligos atvejų, ypač kai brolis ar tėvas buvo diagnozuotas prostatos vėžiu, kai dar nebuvo sulaukęs šešiasdešimt penkerių. Be to, Afrikos paveldo vyrai taip pat įtraukiami į šią kategoriją.


Prostatos stimuliavimas dėl malonumo


Yra daug vyrų, kurie mėgaujasi prostatos stimuliavimo pojūčiais. Prostata yra jautri liauka, tokia jautri, kad net trumpa stimuliacija gali sukelti ejakuliaciją/orgazmą. Ji gali būti masažuojama per nugarinę viršutinės išangės sienelės pusę naudojant pirštus, žaislus arba (jei gėjus) partnerio varpą. Vibruojantis analinis žaisliukas gali padėti atpalaiduoti analinį sfinkterį, tačiau jo naudojimas yra asmeninio skonio dalykas; šispojūtis gali būti patogus arba nepatogus.