Seksas internetu, kitaip vadinamas kompiuteriniu seksu, mažuoju seksu, tai virtualaus sekso susidūrimas, kurio metu du ar daugiau nuotoliniu būdu per kompiuterinį tinklą susijungusių asmenų, siunčia vieni kitiems seksualinio turinio pranešimus, apibūdinančius seksualinę patirtį. Tai seksualinio vaidmenų žaidimo forma, kurioje dalyviai apsimeta faktiškai užsiimantys seksu. Ši fantazija įgyvendinama aprašant savo veiksmus ir rašytine forma reaguojant į pokalbio partnerius, ji skirta savo seksualinių jausmų ir fantazijų stimuliavimui. Tai geras būdas sužadinti partnerio vaizduotę ir aistrą.


Kartais seksas internetu apima masturbaciją realiame gyvenime. Internetinio sekso kokybė paprastai priklauso nuo dalyvių gebėjimo savo partnerių protuose sužadinti ryškų, visceralinį psichinį paveikslą. Vaizduotė ir netikėjimo sulaikymas taip pat gyvybiškai svarbūs. Internetinis seksas gali atsirasti įvairiuose santykiuose, pvz. tarp įsimylėjėlių, kurie yra geografiškai atskirti, arba tarp asmenų, kurie nepažįsta vienas kito ir susitinka virtualioje erdvėje ir netgi išlieka anonimiški. Kai kuriuose kontekstuose seksas internetu sustiprinamas naudojant kamerą, kuria perduodamas realiu laiku vykstantis vaizdas.


Nors tekstu pagrįstas internetinis seksas praktikuojamas dešimtmečius, kamerų naudojimas padidino internetinio sekso populiarumą, kai partneriai naudoja dvipusį vaizdą, kurio metu aktas tampa labiau vizualus. Yra keletas populiarių komercinių internetinės kameros svetainių, kurios leidžia žmonėms atvirai masturbuotis prieš kamerą, kol kiti į juos žiūri. Naudojant panašias svetaines, poros taip pat gali mylėtis ir suteikti kitiems malonumą.


Internetinis seksas skiriasi nuo telefoninio sekso, nes jis suteikia didesnį anonimiškumą ir leidžia dalyviams lengviau susitikti partnerį. Daugelis sekso internete atvejų vyksta tarp partnerių, kurie ką tik susipažino internete. Skirtingai nei seksas telefonu, seksas pokalbių kambariuose retai yra komercinis.


Vienas požiūris į internetinį seksą siejamas su realaus sekso stimuliavimu, kai dalyviai bando patirtį kuo labiau priartinti prie realaus gyvenimo ir pateikia aprašomąsias, pornografines ištraukas. Kita vertus, jis gali būti laikomas seksualine vaidmenų žaidimo forma, kuri leidžia dalyviams patirti neįprastus seksualinius pojūčius ir išmėginti seksualinius eksperimentus, kurių jie negali išbandyti tikrovėje. Tarp “rimtų” vaidmenų žaidimų, internetinis seksas gali būti mylimųjų arba sutuoktinių gyvenimo dalis. Tais atvejais, žmonės dažnai rašo laikydami save atskirais subjektais nei tie, kurie užsiima seksu, panašiai kaip ir romano autorius dažnai nėra visiškai identifikuojamas su veikėjais. Dėl šio skirtumo, vaidmenų žaidimas paprastai vadinamas “erotiniu vaidmenų žaidimu”, o ne internetiniu seksu. “Tikrame internetiniame sekse” asmenys dažnai lieka savo vaidmenyje visą laiką, kaip sekso telefonu atveju, tarsi improvizuojant arba beveik vykdant. Dažnai šios personos sukuria sudėtingas praeities istorijas savo vaidmeniui, kad fantazija/vaidmenų žaidimas būtų dar tikroviškesnis, iš čia ir kyla “tikrojo internetinio sekso”  sąvoka.


Sekso internetu privalumai:


-Kadangi seksas internetu gali patenkinti kai kuriuos seksualinius troškimus be lytiškai plintančių ligų (LPL) ar nėštumo rizikos, tai fiziškai saugus būdas jauniems žmonėms (pavyzdžiui, paaugliams) eksperimentuoti su seksualinėmis mintimis ir emocijomis. Be to, žmonės su ilgalaikiais negalavimais (įskaitant ŽIV) gali užsiimti internetiniu seksu kaip saugia, lytinį pasitenkinimą padedančia pasiekti, priemone, nekeliant pavojaus partneriams.


-Internetinis seksas leidžia realaus gyvenimo partneriams, kurie yra fiziškai atskirti ir toliau būti seksualiai aktyviems. Geografiškai atskirti santykiai gali funkcionuoti palaikant seksualinį santykių, kuriuose partneriai retai mato vienas kitą akis į akį, aspektą. Be to, jis gali padėti partneriams išspręsti tam tikras problemas, su kuriomis jie jaučiasi nepatogiai.


-Tai gali sudaryti sąlygas fantazijų, kurių dėl fizinių ar socialinių apribojimų ir potencialių nesusipratimų, pavyzdžiui, ekstremalaus BDSM, kraujomaišos, zoofilijos arba išprievartavimo, jie negali įgyvendinti realiame gyvenime, suvaidinimui.


-Atima mažiau pastangų ir reikalauja mažiau išteklių internete nei realiame gyvenime.