Jeigu šiuo metu jums mėnesinės, galite imti galvoti, kad seksui dabar ne laikas. Gal jūs nesijaučiate patogiai, jaučiatės nepatraukli ar tiesiog nešvari, o galbūt jūsų partneris jaučiasi nepatogiai. Bet kaip ir visur, yra visokių nuomonių ir nusistatymų.

Lytinių santykių „tuo mėnesio laikotarpiu“ turėjimas yra asmeninis pasirinkimas, tad ir jūs, ir jūsų partneris turi jaustis patogiai. Jei norite, tuomet nėra jokios priežasties, kodėl neturėtumėte mėgautis intymumu visą menstruacijų ciklo laiką. Tiesą sakant, tai gali atnešti netgi realios naudos sveikatai.

Seksas mėnesinių metu gali padėti numalšinti menstruacijų spazmų skausmą, nes orgazmo metu išleidžiami geros savijautos hormonai – endorfinai. Seksas per mėnesines taip pat gali padėti keliomis dienomis sutrumpinti mėnesinių laikotarpį: menstruacijos vis dar bus normalios, sveikos, tačiau papildomi gimdos susitraukimai orgazmo metu, gali padėti greičiau atsikratyti mėnesinių krauju, todėl menstruacijos baigtųsi šiek tiek anksčiau nei įprastai.

Pirmas žingsnis: jauskitės patogiai

Jūs ir jūsų partneris turėtumėte aiškiai aptarti visus su menstruacijų seksu susijusius klausimus, nes jūs abu turite jaustis patogiai ir mėgautis. „Menstruacijų kraujas yra papildomas ir labai geras lubrikantas, kuris kai kurioms poroms gali sustiprinti seksualinį pasitenkinimą“, – sako Kellie Flood-Shaffer, medicinos daktarė, docentė ir Cincinačio universiteto medicinos koledžo Akušerijos ir ginekologijos skyriaus direktorė.

„Jei asmeninės, religinės ar kultūrinės tradicijos neriboja sekso mėnesinių metu, jis nėra pavojingas, nemalonus arba nepatogus“, – sako Dr. Flood-Shaffer.

„Asmeninis komfortas dėl sekso mėnesinių metu yra abiejų, vyro ir moters, problema, nes daugelis moterų yra mokomos, kad tuo laikotarpiu jos yra „purvinos“, o daugelis vyrų yra mokomi, kad menstruacijų kraujas gali būti „pavojingas“ jų meistriškumui. Tam nėra jokio mokslinio pagrindo, tačiau kultūros tabu gali būti labai stiprūs ir svarbūs“, – pažymi Flood-Shaffer.

Todėl abu kalbėkite apie savo susirūpinimą – įskaitant būdus, kaip išlikti saugiam ir palaikyti tvarką – ir apie galimą malonumą bei naudą, kuria galite mėgautis su savo partneriu.

Kaip seksą menstruacijų metu padaryti tvarkingu

Yra daug būdų, kaip išvengti bėdų, jei jūs turite lytinių santykių menstruacijų metu. „Menstruacinis srautas tikrai yra šiek tiek „purvinas“, bet dauguma porų, kurios užsiima seksu mėnesinių metu dubens srityje ant lovos yra paruošę rankšluostį“, – sako Flood- Shaffer. „Ir priklausomai nuo kraujavimo kiekio, šilto, drėgno skudurėlio turėjimasis bei dušas po visų malonumų, gali būti labai naudingas.“

Jūs taip pat galite būti tokioje padėtyje, kuri sumažintų netvarką. Pabandykite sekso metu gulėti ant nugaros ir tokiu būdu sumažinti kraujavimą. Ir naudokite tokį slopinimą, kuris padės suvaldyti mėnesinių kraują: kadangi gimdos kaklelio dangtelis arba diafragma apima gimdos kaklelį ir gimdos angą pro kurią teka kraujas, jis gali padėti apsisaugoti nuo nėštumo, o taip pat sušvelninti kraujavimą lytinių santykių metu.

Taip pat galite išbandyti specialius tamponus, kurie sukurti tam, kad žmonės galėtų mylėtis per mėnesines.

Menstruacijų seksas vis tiek turėtų būti saugus

Vien todėl, kad mylitės mėnesinių metu, tai nereiškia, kad toks seksas yra saugus. „Mes rekomenduojame įprastą saugių lytinių santykių praktiką net ir mėnesinių metu“, – sako Flood-Shaffer. „Taip, jūs vis dar galite susirgti LPL (lytiniu keliu plintančia liga), todėl naudokite prezervatyvą. Tai netaikoma monogamiškoms poroms, kurios ilgą laiką kartu.“

-20%
Pasante Ribs & Dots
(5)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Xtra Sensitive
(10)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Egzo prezervatyvas Kirminukas
(3)
2.89 € 2.31 €
-40%
Prezervatyvai be latekso SKYN Original (40 vnt.)
-20%
Pasante Cooling
(13)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Delay
(12)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Silk Thin
(8)
0.40 € 0.32 - 0.32 €
-20%
Durex Mutual Pleasure (16 vnt.)
13.95 € 11.16 €
-20%
Pasante Ribbed
(7)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Pasante Warming
(10)
0.35 € 0.24 - 0.28 €
-20%
Egzo prezervatyvas Voras
(7)
2.89 € 2.31 €
-20%
Pasante Black Velvet
(7)
0.35 € 0.24 - 0.28 €

 Ir nors retai pasitaiko, tačiau nėštumo rizika vis dar kelia susirūpinimą net mėnesinių metu. „Nors tokie atvejai yra labai reti, yra nėštumo atvejų tarp porų, kurios lytinių santykių turėjo tik per mėnesines“, – sako Flood-Shaffer. „Tikimybė yra labai maža, bet ne nulinė. Apskritai, tai yra labai saugus laikas lytiniams santykiams, jeigu jūs bandote išvengti nėštumo.“

„Įsipareigojusių porų atveju, informacija apie lytinių santykių mėnesinių metu saugumą gali suteikti jiems didesnį komforto lygį“, – sako ji, tačiau „niekada nepervertinkite saugių lytinių santykių praktikos svarbos.“

Poros, kurios norite išmėginti seksą mėnesinių metu, nepamirškite imtis įprastų atsargumo priemonių, kurios padės išvengti nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų. Ir su keliais savo įprastinės rutinos pasikeitimais, jūs galėsite mėgautis visiškai nauja seksualine patirtimi.