Žurnalų viršeliuose pastebimos antraštės gali dažnai sukelti tam tikrą nerimą, kai imate lyginti savo santykius su žurnaliniais standartais:


„Įkaitinkite partnerį šiomis seksualiomis pozomis!“


„Lovoje nuobodu? Suteikite seksualiniam gyvenimui naujų prieskonių kol nevėlu!”


„Nesimylite bent tris kartus per savaitę? Štai kaip išsaugoti santykius!”


Šiuolaikinėje kultūroje egzistuoja daugybė klaidingų įsitikinimų apie meilę, romantiką ir santuoką, taip pat apie tai, kas yra realistiniai, sveiki ir tvarūs ilgalaikiai seksualiniai santykiai. Dažnai manome, jog privalome beprotiškai mylėti partnerį kiekvieną dieną visą likusią amžinybę ir neturėtume jausti jokių abejonių ar nerimo, jei palaikome santykius su „tuo“ partneriu. Taigi, dažnai esame įsitikinę, jog jei nesimylime tris kartus per savaitę, kažkas negerai su mūsų santykiais.


Taigi, štai keli faktai apie seksą – faktai, kurių neperskaitysite žurnaluose ir neišgirsite apie juos kalbant per televiziją. Šie faktai surinkti psichologų, dirbančių su poromis.


Kai suprasime tai, kas yra tipiška, vietoje to, kad lyginsime save su išgalvotais idealais, jausime žymiai mažiau nerimo. O tada galėsime susikoncentruoti į tai, kas santykius palaiko ir stato, o ne į tai, kas juos griauna.


1. Sveikas seksualinis gyvenimas priklauso tik nuo jūsų ir partnerio


Kai kurioms poroms palaikyti sveiką seksualinį foną gali prireikti mylėtis tris kartus per savaitę, o kitoms – kartą per mėnesį. Visi esame skirtingi ir kiekviena šios planetos pora turi skirtingus unikalius poreikius, kurie gali visiškai neatitikti kitos poros seksualinių norų.


2. Dažniausiai pasitaiko, jog vienam partneriui reikia daugiau sekso, nei kitam


Dažnai poroje sutinkamas toks modelis: vieno partnerio seksualinis poreikis aukštesnis, o kitam sekso reikia mažiau. Dažnai manoma, jog vyras būna tas partneris, kuriam sekso reikia dažniau, tačiau taip būna ne visada: kiekvienuose santykiuose būna skirtingai. Kitaip sakant, jei buvusiuose santykiuose buvote „vykdytojas“, o dabartiniuose esate labiau atitolęs, turbūt buvote tas, kurio seksualinis potraukis didesnis, o dabar esate partneris su mažesniu libido. Kaip ir kiekviename santykių aspekte, taip ir čia reikia surasti būdų, kurie padėtų vienas kitą suprasti ir palaikyti, tačiau tuo pačiu galėtumėte išlikti savimi.


3. Seksas ne vienintelis užsiėmimas miegamajame


Kultūroje, kur mėgstama viskam priskirti tam tikrą kategoriją, daug žmonių mano, jog seksas yra vienintelis užsiėmimas miegamajame. Tokia mąstysena pamirštame apsikabinimus, flirtą, mielus bučinius virtuvėje ir visas kitas seksualinio potraukio formas, kurios pasireiškia įvairiu metu. Taigi, kai žurnalų viršelius puošia tokios frazės kaip „Ar pakankamai mylitės?“, keldamos jums nerimą, pabandykite įvertinti savo seksualinį gyvenimą, pagalvodami apie visas kitas seksualines išraiškas ir, greičiausiai, galėsite atsakyti teigiamai.


4. Seksas nėra tik rezultatas


Mūsų tikslų siekiančioje visuomenėje esame priversti manyti, kad seksas nesiskaito tol, kol abu partneriai nepasiekia orgazmo. Koks siauras požiūris! Seksas yra bučiniai, prisilietimai ir glamonės. Be viso to, tikrai sveiki seksualiniai santykiai yra tokie, kuriuose abu žmonės jaučiasi saugiai galėdami reikšti ir tyrinėti savo ir partnerio seksualumą kartu. Emocinis saugumas visada sustiprins tikrą seksualinį ryšį. Gulėjimas nuogiems kartu ir laikymasis už rankų gali būti labai nuoširdus ir nuostabus laiko leidimo būdas, kuris suteiks daugiau nei pats seksas.


Taigi, didžioji dauguma porų, ilgai esančių kartu, greičiausiai patirs vienokių ar kitokių problemų, susijusių su seksu. Tačiau to žinojimas, vietoje to, kad lygintumėte savo santykius su netikromis fantazijomis, jog kiti nepatiria jokių seksualinių bėdų, sumažins gėdą ir padės vienas su kitu kalbėti atviriau ir priimti vienas kitą.


Kuo būsite atviresni sau ir partneriui, tuo daugiau džiaugsmo ir pilnatvės atsiras jūsų santykiuose.