Vaginalinis orgazmas ir taškas G – mitas, seksas naudingas mūsų protui, kristi į lovą su buvusiu partneriu – sveika mūsų jausmams, kalbos po sekso – į naudą santykiams, o daugiau sekso partnerių – reiškia, sveikesni palikuoniai. Atrodo, kad naujausi mokslininkų atradimai sekso srityje žada dar vieną seksualinę revoliuciją!


Vaginalinis orgazmas – mitas


Tai, ką seniai įtarėte, bet vis dėlto abejojote, gali būti tiesa: vaginalinis orgazmas – mitas. Ir moters makštyje joks taškas G neegzistuoja. Naujausi moksliniai tyrimai, atrodo, gali apversti mūsų intymių ieškojimų pasaulį aukštyn kojomis. Mokslininkai pasišovė įrodyti, kad vaginalinis orgazmas, kaip ir mistinis taškas G – tokios pat pasakos, kaip ir trys banginiai, laikantys pasaulį: juk tai kažkam kadaise taip pat atrodė neginčytina tiesa.


Tyrimo, publikuoto leidinyje „Clinical Anatomy“, autoriai siūlo dar kartą patyrinėti, kaip moterys sekso metu patiria malonumą. Pasak autorių, vagina ir klitoris anatomiškai nėra susieti vienas su kitu, o vaginalinė stimuliacija pati savaime negali sukelti orgazmo. Ir nuostata, esą vaginalinis orgazmas kažkodėl yra svarbesnis ir pranašesnis, nei klitorinis, iš esmės neteisinga.


Be to, tyrimo dalyviai pabrėžia klitorio svarbą, savo tyrime jį pateikia kaip „moterišku peniu“. Klitoris – svarbiausias organas, leidžiantis pasiekti moteriai orgazmą arba būseną, kurią mokslininkai vadina superorgazmine. Beje, šie mokslininkai laikosi pozicijos, kad lytinio akto pabaiga – nebūtinai tada, kai vyras pasiekia orgazmą: „moteriško penio“, t.y. klitorio stimuliacija taip pat turi atvesti prie kulminacijos. Taigi ruoškitės naujiems eksperimentams be klaidingų išankstinių nuostatų!


Reguliarus seksas daro mus protingesniais


JAV ir Pietų Korėjos mokslininkai įrodė teigiamą lytinio aktyvumo poveikį smegenims. Jie priėjo išvados, kad reguliarus seksas skatina protinį aktyvumą.


Bandymus mokslininkai atliko su laboratorinėmis žiurkėmis. Keletą dienų jie stebėdavo pusantros valandos trunkantį vidutinio amžiaus graužikų lytinį aktą, o tada analizuodavo gautus duomenis. Paaiškėjo, kad reguliarūs lytiniai kontaktai stimuliuoja neurogenezę – naujų neuronų išsiskyrimą ir formavimąsi hipokampe, smegenų dalyje, atsakančioje už ilgalaikę atmintį. Jei seksas būdavo nereguliarus, naujų ląstelių gamyba sulėtėdavo.


Taigi dabar, kai jau žinome patį geriausią būdą atminčiai stimuliuoti, patarlė, esą kartojimas – mokslų motina, įgyja naujų niuansų.


Seksas su buvusiuoju padeda lengviau įveikti išsiskyrimą


Tradiciškai manoma, kad į lovą pas buvusįjį geriau negrįžti. Nors daugelis žino, koks saldus gali būti seksas su buvusiuoju. Tik seksas, be iliuzijų jį ar ją susigrąžinti. Nauji amerikiečių psichologų tyrimai gali nuraminti visų, antrą kartą pamėginusių pabraidyti po tą pačią pelkę, sąžinę: pasirodo, seksas su eksu naudingas psichinei sveikatai.


Tyrime dalyvavo 137 neseniai išsiskyrę poros. 82 procentai jų prisipažino, kad kartkartėmis palaiko kontaktus, o 21 procentas nevengia ir intymių ryšių vienas su kitu, net ir nutrūkus santykiams. Pastarieji neabejojo, kad tokio tipo santykiai padeda jiems lengviau išgyventi išsiskyrimą.


Psichologai šį reiškinį aiškina tuo, kad po išsiskyrimo daugelis pradeda jaustis vieniši, apleisti, nereikalingi. Tokiais atvejais seksas su buvusiu partneriu gali padėti įveikti šiuos nemalonius jausmus. Šis mokslinis tyrimas publikuotas leidinyje „Journal of Social and Clinical Psychology“.


Kuo daugiau sekso partnerių, tuo sveikesni būsimi vaikai


Nors dažna lytinių partnerių kaita vertinama neigiamai, vienu aspektu tai gali būti netgi naudinga: mokslininkai teigia, esą genų lygmenyje daugiau lytinių partnerių reiškia sveikesnius palikuonis. Eksperimentą atliko Rytų Anglijos ir Oksfordo, Stokholmo bei Linčepingo universitetų mokslininkai.


Eksperimento metu jie stebėjo džiunglių vištas (laukiniai paukščiai, naminių vištų protėviai). Nustatyta, kad vištų, kurios poravosi su didesniu kiekiu gaidžių, palikuonys būdavo atsparesni ligoms. Už organizmo imunitetą atsako genų grupė, vadinama histosuderinamumo kompleksu. Tam, kad palikuonys gimtų kuo sveikesni ir atsparesni ligoms, motinos histosuderinamumo kompleksas turėtų sąveikauti su kuo skirtingesniu nuo jos pačios tėvo histosuderinamumo kompleksu. Vyro histosuderinamumo kompleksas perduodamas per spermą. Lytinių ryšių poligamija kaip tik ir užtikrina šią sąlygą.


Vienas projekto vadovų, profesorius Davidas Richardsonas iš Rytų Anglijos universiteto, laiko šiuos rezultatus džiuginančiais: tyrimai parodė, kad moterys neprivalo perdėtai tramdyti savo instinktų norėdamos susilaukti sveikesnių palikuonių. Patirtis su įvairiais partneriais leidžia jos organizmui atsirinkti genetiškai nuo jos labiausiai besiskiriančią spermą. Specialistas pabrėžė, kad tyrimo rezultatai galioja visiems gyvūnams, taip pat ir žmonėms. Tačiau dėl etinių sumetimų tyrimus su žmonėmis atlikti pernelyg sudėtinga.


Apie būsimų vaikų sveikatą reikėtų pasirūpinti iš anksto, tačiau santykiauti su vyrais vien ieškant genetinės įvairovės – kvaila. Vis dėlto turėkite omeny, kad eksperimentai kol kas patvirtinti tik su vištomis. Be to, kuo daugiau partnerių – tuo didesnė tikimybė užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis ligomis. O jos būsimų palikuonių sveikatai tikrai ne į naudą.


Pokalbiai po sekso stiprina santykius


Puiki žinia moterims: dabar jau vyrams galite pateikti moksliškai patvirtintą faktą, jog nusisukti ir užmigto po sekso – didelė klaida.


Po sekso žmonės elgiasi įvairiai. Vieni dar kurį laiką pasikalba, kiti nori kristi ir užmigti, treti susikaupia antrai sesijai. Konektikuto universiteto komunikacijos katedros docentė Amanda Denes įrodė, kad naudingiausia po sekso – pasikalbėti. Jei jūs, žinoma, norite tęsti savo santykius.


Būtent po sekso susidaro palankiausias momentas pasikalbėti apie savo tikruosius jausmus, ko tikitės iš santykių, kas kelia nerimą. Fiziologine prasme toks atvirumas aiškinamas dideliu kiekiu į organizmą išsiskyrusio moteriško hormono oksitocino, kuris stiprina emocinį artumą tarp partnerių. Todėl moterys, patyrusios orgazmą, be ypatingų apmąstymų gali lovoje pasakyti tokių dalykų, apie kuriuos kitomis aplinkybėmis drovėtųsi net užsiminti.