Po to, kai nuspręsite užsiimti seksu, jums, greičiausiai, kyla daugybė su tuos susijusių klausimų. Deja, negalime atsakyti į tai, kaip jausitės emociškai po nekaltybės praradimo ir ar pirmasis kartas bus geras. Buvo atliktas tyrimas su 6000 jaunų suaugusių merginų, kurio metu paaiškėjo, kad šiomis dienomis daugiau merginų mėgaujasi savo pirmu kartu, nei bet kada anksčiau. Taigi, kas žino, gal sulauksite malonaus siurprizo.

Tačiau be visų emocinių dalykų, susijusių su nekaltybe, jums, greičiausiai, kyla ir kitų klausimų, pavyzdžiui, kaip keičiasi kūnas po sekso. Pirmiausia aptarkime patį akivaizdžiausią: jei turite gimdą, jūs galite pastoti, todėl įsitikinkite, kad naudojate apsisaugojimo priemones.

Taip pat turėtumėte žinoti, kad naujasis seksualinis gyvenimas neturi daryti įtakos menstruaciniam ciklui. Jei pastebėsite kokius pokyčius, pasikalbėkite apie tai su savo gydytoju.

Tačiau be šių gana žymių pokyčių, yra ir keli mažesni fiziniai pakitimai, kuriuos galite pastebėti, bet galite ir praleisti. Štai šeši dalykai, kurie nutinka, kai imate mylėtis:

Gali pasikeisti speneliai ir krūtys

Kai susijaudinate, sujaudinama ir jūsų nervų sistema, todėl kraujagyslės išsiplečia, o krūtų audinys pabrinksta. Tačiau, negalvokite, kad visą gyvenimą turėsite žymiai didesnes krūtis. Jų dydis sumažės kartu su jūsų susijaudinimu. Sekso metu krūtys padidėja. Speneliai susitraukia dėl hormonų, kurie išsiskiria esant seksualinei stimuliacijai. Tačiau, kai seksas baigiasi ir jūs daugiau nebesate susijaudinusi, pokyčiai dings. Todėl speneliai ir krūtys grįš į savo normalią būklę.

Smegenis užplūsta nauji laimės hormonai

Orgazmo metu išsiskiria labai daug oksitocino, hormono, kuris verčia jaustis laimingu, pilnaverčiu ir susijusiu su partneriu po sekso. Tuo pačiu metu išskiriamas ir dopaminas, kuris padidina pasitikėjimą savimi ir skatina socialinį elgesį. Taip pat išskiriamas testosteronas, kuris drąsina kitose gyvenimo srityse.

Nenustebkite, jei šis naujas hormonų kokteilis privers jaustis kiek kitaip – galite jaustis keistai džiugiai po sekso. Tai normalu ir kuo daugiau per gyvenimą patirsite orgazmų, tuo dažniau tai jausite.

Gali pasikeisti klitoris

Prieš pradedant mylėtis (arba masturbuotis), jūsų klitoris būna gana neaktyvus. Po to, kai imate užsiimti seksu, klitoris užima aktyvias pozicijas. Prieš ir sekso metu klitoris padidėja per kelias minutes, o kai seksas baigiasi, jis grįžta prie įprasto dydžio.

Klitoris padidėja dėka į jį priplūstančio kraujo, nes seksualinio akto metu pagerėja kraujo apytaka dubens srityje, o tai yra gerai. Papildoma kraujo apytaka padeda vaginai lubrikuotis. Po sekso viskas grįžta į įprastą situaciją.

Keičiasi dubens sritis

Pastebėsite pokyčius dubens srityje dėl padidėjusios kraujo apytakos. Ir tai gali sukelti ilgalaikį efektą, kuris tęsiasi ir po sekso.

Seksualinis aktas padeda kraujui priplūsti į dubenį ilgam laikui. Taigi, trumpai tariant, jei žmonės seksualiai aktyvūs, jų kraujotaka dubens srityje liks gera. O dėl to seksas jums tampa malonesnis, nes kūnas reguliariai drėkina lytinių organų zoną. Tai taip pat padeda po menopauzės moterims, kurios patiria vaginos išsausėjimą ir diskomfortą sekso metu.

Pasikeičia vaginos elastingumas

Taip, vagina prisitaiko, nes tampa tampresnė. Kai esate pakankamai susijaudinusi, vaginos sienelės ir lūpos lėtai atsiveria, o kūnas prisimena šiuos judesius, kad galėtų juos ir vėl panaudoti.

Keičiasi tai, kaip jūsų vagina lubrikuojasi (ir tai nenustos keistis)

Drėgmė, kurią jaučiate savo lytiniuose organuose, būna tikrai kitokia, kai tik pradedate seksualinį gyvenimą. Ir nors galėjote pajusti drėgmę besimasturbuodma, drėgmė, kai esate su partneriu, būna intensyvesnė.

Tačiau tai nėra paskutinis kartas, kai keičiasi jūsų vaginos lubrikacija. Lubrikacija didėja ir mažėja, priklausomai nuo jūsų seksualinės patirties, menstruacinio ciklo, partnerio, hormonų ir emocinės būklės. Jei patiriate diskomfortą sekso metu ir jums sunku sudrėkti, lubrikantas gali labai padėti.

Taigi, turėkite tai omenyje. Seksualumas nėra sustingęs ir nesijausite vienodai visą likusį gyvenimą, todėl džiaukitės skirtingomis jo fazėmis.