Ne kiekvienam, bet pasitaiko: prabundi ryte, o šalia – visai ne tas partneris(-ė), kuriam prisiekėte amžiną meilę ir ištikimybę. Nesvarbu, ar šis partneris jums pažįstamas, ar tik naktinis nuotykis, kurio nė vardo gerai neprisimenate. Blogiausia tai, kad iš tokio sapno pabudę nesijaučiate puikiai. O svarbiausias jausmas po visko – ne pasitenkinimas, bet kaltė. Stebitės, kur dingo jūsų vidinis nusiteikimas? Iki šiol manėte, kad jūs niekada taip nepasielgsite. Ir išties nustebtumėte paanalizavę, kokios nekaltos smulkmenos atveda prie šios nelemtos kito ryto savigraužos.


Jei, kaip tikina psichologai, konflikte visada kaltos abi pusės, tai neištikimybės atveju kaltinama vis dėlto tik viena. Argumentas, esą „jis pats mane pastūmėjo“ šiuo atveju neaktualus. Kiekvienoje situacijoje yra pasirinkimas: išeiti arba likti, sulaužyti ištikimybę arba ką nors keisti savo esamuose santykiuose. Iš tiesų kelias link neištikimybės – pakankamai ilgas. Pirmieji įspėjimo signalai, kad ne viskas sklandu jūsų šeimoje, gali būti vos girdimi, bet geriau būtų, jei vis dėlto juos išgirstumėte dar prieš tai, kai situacija taps nebevaldoma. O viskas paprastai prasideda nuo smulkmenų.


3 spąstai darbe


1. Su simpatišku kolega galite šnekėti valandų valandas, apie viską. O namuose apsiribojate „labas, kaip sekėsi?“ Iš pradžių tai atrodo natūralu: juk savo partnerį ir taip pažįstate geriau nei bet ką kitą, tai ko dar klausinėti jo ar jos nuomonės, domėtis planais – viskas ir taip savaime suprantama. O štai kolegai, kad jus suprastų, reikia viską aiškinti su smulkmenomis. Bet ilgainiui priežastis ir pasekmė keičiasi vietomis. Kolega ima rodytis įdomus pašnekovas, o antroji pusė – tik nieko nesuvokiantis, beveik svetimas žmogus. Vis dėlto tam, kad suprastumėte vienas kitą, reikia bendrauti.


2. Nuolat užtrunkate darbe. Kartais reikia ką nors svarbaus pabaigti, kartais susirinkimai užsitęsia po darbo valandų – išties būna visko. Bet dar dažniau liekate tam, kad palaikytumėte neformalius santykius su darbo kolektyvu. Jums šie žmonės tampa įdomūs, norisi užmegzti su jais glaudesnį kontaktą. Juolab kad turite tiek daug bendro!


3. Apie santykių nesklandumus pasakojate ne tik kam nors iš artimųjų – broliui, sesei, geriausiam draugui ar draugei. Jūsų nuoskaudas išklauso ir priešingos lyties kolega: puikiai žino visus blogus jūsų antrosios pusės įpročius, iš veido pamato, kad ryte jau spėjote dėl kažko susiginčyti. Taip visai nesunku užsimiršti ir į savo intymią asmeninę erdvę įsileisti pašalinį žmogų. Pernelyg arti, kad situaciją galėtumėte lengvai suvaldyti.


4 klaidos namuose


1.Namuose paprastai elgiatės taip, kad tik šeimai būtų geriau. Dažniausiai tai – rūpinimasis vaikų, artimųjų gerove. Taip daugelis porų tiesiog pamiršta, kad jie yra pora, seksualiniai partneriai, o ne pavyzdingi vaikai savo tėvams, kuriems labai reikia padėti, ar tobuli tėvai savo vaikams. Dažnos šeimos realybė – tai, kad pokalbiai apsiriboja sauskelnių kainos aptarimu, svarstymais, kurį darželį ar mokyklą atžaloms išrinkti, kurį savaitgalį pas kurio tėvus važiuosite. Laiko flirtui ir vienas kito gundymams elementariai nelieka. O kam? Juk vienas kitą ir taip puikiai pažįstate, taigi visokios seksualios užuominos ir žaidimai atrodo bereikalinga kvailystė.


2.Pasiliekate sau teisę nenorėti sekso, nes pavargote, skauda galvą ar tiesiog nėra nuotaikos. Bet jei partneris atsisako sekso įvardydamas tas pačias priežastis – jus apima panika, kad jis (ji) turi ką nors kitą. Ir kaip tik šią akimirką, bent jau mintyse, esate beveik pasirengę atsakui „akis už akį“: jei jau jis ar ji taip elgiasi, tai kodėl gi jums nepabandžius?


3.Vėliau tokio keršto idėja tik dar labiau sustiprėja, ypač jei partneris jus įskaudina kitomis smulkmenomis – pavyzdžiui, nepasveikino vestuvių metinių proga, užtruko darbe kai jūs buvote susitarę eiti į kiną, ir panašiai. Kam eilinį kartą priekaištauti, pykti, lieti apmaudą ar apskritai spręsti problemą. Galbūt geriau paslapčia atkeršyti?


4.Dauguma kvailysčių padaromos iš nuobodulio. O šeimyninė rutina kartais yra dar klampesnė, nei pelkė – ir įtraukia labai klastingai. Kai kasdien vyksta vis tas pats, abu kartojate tuos pačius dienos scenarijus, suteikti gyvenimui įvairovės tampa tikru iššūkiu. Kuo toliau, tuo geriau įsitikinate, kad kur kas paprasčiau susirasti naują aistros objektą nei mėginti gaivinti seną išblėsusį aistros židinį namuose.