Atsižvelgiant į seksualinę sėkmę ir vaisingumą, mėnulis ir viskas pagal jį, kai kurių asmenų ar kultūrų, buvo laikomi kaip afrodiziakai. Afrodiziakas yra maistas, gėrimai, narkotikai, vaistai, kvapai ar prietaisai, kurie, pasak jų kūrėjų, gali sukelti arba padidinti lytinį potraukį, libido arba pagerinti seksualinį efektyvumą.Į Afroditės, graikų seksualinės meilės ir grožio deivės, vardu pavadintą stimuliatorių sąrašą įeina ančiuviai ir adrenalinas, saldymedis ir taukai, geldelės ir Ispaniškos muselės ir šimtai kitų dalykų. Žinomas vadinamųjų afrodiziakų seksualinis poveikis nėra pagrįstas moksliniais faktais, tačiau daug žmonių labai teigiamai atsiliepia apie juos.


Kova su kultūriniu požiūriu

Kartais daikto legendinės reputacijos priežastis yra akivaizdi. Nesunku įsivaizduoti, kaip gyvūnų, kurie žinomi dėl savo didelio seksualumo, pavyzdžiui, ožkų ir triušių, lyties organai, kai kuriose kultūrose pasiekė savo gerbiamą pagalbos meilėje statusą.


Čili pipirai, karis ir kitas aštrus maistas buvo vertinami kaip afrodiziakai, nes jų fiziologinis poveikis – pagreitėjęs širdies ritmas ir prakaitavimas – yra panašūs į fizines reakcijas, pasireiškiančias sekso metu. Kai kurie maisto produktai buvo pagarsėję kaip afrodiziakai, remiantis jų retumu ir paslaptimi (t.y., šokoladas, pomidorai). Šokoladas buvo laikomas pagrindiniu afrodiziaku, tačiau jo reputacija smuko, kai jis tapo visuotinai prieinamas. Dabar yra žinoma, kad jis tiekia tas pačias chemines medžiagas į smegenis, kurios yra išleidžiamos per ir po lytinio akto.


Daugelis senovės tautų argumentavo, kad panašus į genitalijas objektas, gali turėti seksualinių galių. Ženšenis, raganosių ragai ir austrės yra trys klasikiniai pavyzdžiai.


Žodis ženšenis reiškia „vyro šaknis“, o jo kaip afrodiziako reputacija turbūt kyla iš žymaus panašumo į žmogaus kūną. Kinijoje, Tibete, Korėjoje, Indokinijoje ir Indijoje ženšenis buvo laikomas žvalumo ir jaunystės įrankiu. Šaknis gali turėti silpną stimuliuojantį poveikį, kaip kava. Būta tam tikrų eksperimentų, kurie mini seksualinius gyvūnų gydytų ženšeniu atsakus, tačiau nėra jokių įrodymų, kad ženšenis daro poveikį žmogaus seksualumui.


Raganosio ragui, kuris yra panašus į varpos formą, priskiriama pasaulinė lytinio potraukio stipriklio reputacija. Rage esama didelio kalcio ir fosforo kiekio. Juo papildytas maistas gali pagerinti bendrą fizinę jėgą ir galbūt lemti didesnį seksualinį susidomėjimą. Tačiau išsivysčiusių mityboje nėra kalcio arba fosforo trūkumo, todėl mažas raganosio rago suvartotas kiekis neturės poveikio. Be to, tai juodosios rinkos prekė, nes raganosis yra nykstanti rūšis; gobšūs brakonieriai žudo raganosius dėl ragų.


Kadangi Afroditė gimė jūroje, daugelis jūros gėrybių rūšių turi afrodiziako reputaciją. Austrės yra ypač gerbiamos kaip sekso pagalbinė priemonė, galbūt dėl to, kad jose gausi cinko,  kuris papildo mitybą ir pagerina bendrą sveikatą, o kartu ir padidina lytinį potraukį.


Tyrimų trūkumas

Nėra jokių įrodymų, kad ženšenis, raganosio ragai ar austrės turi įtakos žmonių seksualumui. Egzistuoja didelės kliūtys, trukdančios atsakyti į šį klausimą. Placebo poveikis yra vienas mokslinis kliuvinys. Protas yra stipriausias afrodiziakas, todėl labai sunku įvertinti ko nors vartojamo poveikį, nes jei pasakys jam ar jai, kad tai afrodiziakas, tam tikro atsako laukimas, iš tiesų gali sukelti papildomą seksualinę reakciją, kuri neturi jokių ryšių su tikromis cheminėmis reakcijomis.


Kadangi gyvūnai nepatiria psichologinių komplikacijų, buvo atlikti keli tyrimai apie kai kurių vaistų poveikį gyvūnų lytiniam aktyvumui. Viena medžiaga, kuri buvo ištestuota yra yohimbine. Ši medžiaga išgaunam iš Afrikos medžių žievės, yohimbine buvo naudojama šimtmečius Afrikoje ir Vakarų Indijoje dėl jos tariamų afrodiziako savybių. Jis tariamai veikia stimuliuodamas nervų centrus stubure, kurie kontroliuoja erekciją. Tačiau siekiant parodyti vaisto efektyvumą žmonėms, tyrimais su gyvūnais remtis negalima.


Su žmonėmis turimi įrodymai yra juokingi ir subjektyvūs. Norinti moksliškai įvertinti seksualinę stimuliaciją, svarbus žmogaus tyrimas laboratorijoje, lyginant placebą (neveiklią tabletę be veikliosios medžiagos) su tiriamu afrodiziaku. Pageidautina, kad nei mokslininkai, nei pacientai nežinotų, kas gavo tiriamą medžiagą. Dėl kultūros tabu, buvo atlikti tik keli tokie tyrimai.


Antra kliūtis, trukdanti gauti įrodymų apie afrodiziakų poveikį yra tai, kad kai kurie narkotikai ir alkoholis gali turėti ne tikrą konkretų seksualinį poveikį, tačiau gali pakeisti žmogaus nuotaiką ir todėl atrodo, kad veikia kaip afrodiziakas. Pavyzdžiui, alkoholis buvo vadinamas „socialiniu lubrikantu“. Žmonės geria dėl daugelio priežasčių, įskaitant: kad atsipalaiduoti, sumažinti nerimą, didinti pasitikėjimą savimi ir įveikti depresiją. Kadangi seksualinė problema gali būti sukelta arba pabloginta dėl psichologinio streso, saikingas vartojimas gali atrodyti kaip seksualinis stiprintojas. Tiesą sakant, jis tik sumažina susilaikymą/stabdžius. Alkoholis iš tiesų yra depresantas ir didelis kiekis norą sumažina.

Taigi, afrodiziakai yra veiksmingas būdas truputį sužadintį aistrą. Bet tai nėra vaistas ir iš esmės problemos panaikinti neišeis. Tai daugiau psichologinis/fizinis faktorius.