Air sex – tai veikla, kuri buvo išrasta Japonijoje; apsirengęs vyras ar moteris imituoja lytinius santykius su nematomu partneriu, dažnai intensyviu, kiek perdėtu būdu pagal grojančią muziką ir dalyvaudami varžybose prieš auditoriją. Tai yra šiek tiek panašu į grojimą gitara be gitaros. Kūrėjas, J-Taro Sugisaku, sako, kad šios rūšies seksas buvo išrastas 2006 m. Tokijuje nuobodžiaujančių vienišų vyrukų kompanijoje. Kokių įdomybių žmonės tik neprigalvoja..


Pranešimą apie šį 2006 m. reiškinį į Japonijos savaitinį žurnalą „Weekly Playboy“ anglų kalba patalpino interneto svetainė Mainichi Daily News, Air sex pasaulio čempionato vaizdai buvo įkelti į YouTube 2007 m. sausio mėn. Paskui 2007 m. kovo mėn. sekė BBC Three dokumentinis šou Japanorama, Vėliau visas šou buvo įkeltas į YouTube ir pažymėtas, kaip „netinkamas kai kuriems žiūrovams“.


2007 m. sausio pabaigoje ir vasario pradžioje Amerikos juodaodžių paauglių berniukų grupė, pasivadinusi „Peer Pressure“, sukūrė du Air sex vaizdo įrašus pagal muziką, kurie vartotojo vardu „amp6“ buvo patalpinti į YouTube. Fleshbot šiuos filmukus pavadino „Geriausiais visų laikų Air sex filmukais“.


Nuo 2007 m. rugpjūčio mėn. Alamo Drafthouse, JAV kas du mėnesius organizuoja Air sex varžybas. 2009 m. birželio mėn. Alamo Drafthouse buvo išvykę gastrolių aplink šalį, kur rengė Air sex čempionatus ir surinko čempionų iš 14 miestų. Vėliau, spalį, pirmą kartą karūnuotas pasaulio čempionas – tai Shanhai Slammer iš Los Andželo, kuris vaidino visus kitus miesto čempionus. Turą surengė komikas Chris Trew.