Prisipažinkite, jog bent kartą buvo kilusi mintis pasidomėti, kaip draugei ar bičiuliui klostosi seksualinis gyvenimas. Aišku, žinant kuklią lietuvių prigimtį, tas klausimas, tikėtina, buvo „nurytas“ ir pasitenkinote asmeninėmis interpretacijomis pagrįstais sprendimais. Siūlome jums šiek tiek objektyvumo: pažvelgę į apklausos metu respondentų pateiktus atsakymus, galėsite akies kampučiu žvilgtelėti į tautiečių miegamąjį.

• Stebėtina, kalbant apie eksperimentus sekso metu, atviresni yra ne „jaunikliai“, tačiau labiau patyrę vyresnieji. Į seksualinių žaidimų paįvairinimus labiausiai linkę 31-36 metų asmenys, tuo tarpu konservatyviausi – 18-24 metų jaunimas.

• Kaip reaguotumėte, jei jūsų partneris meilės žaidimų įkarštyje netikėtai…pagadintų orą (kalta gali būti tie akrobatiška poza, tiek ir…pietūs)? Šiek tiek daugiau nei pusė apklaustųjų, galbūt apsimetę, jog nieko nenutikto, ir toliau mėgautųsi veiksmu. Tuo tarpu 4 iš 10 asmenų šį faktą panaudotų kaip galimybę draugiškai pasišaipyti iš savo antrosios pusės (puikus argumentas paneigti faktą, jog damos…nebezda). Jauni, 18-24 metų asmenys po tokio „akiplėšiškumo“, tikėtina, šoks iš lovos ir nutrauks meilės žaidimus: taip teigia kas 10-tas minėtai amžiaus grupei priklausantis respondentas. Vyresnieji ir šiuo atveju kur kas atviresni: minėtam scenarijui pritaria vos 1 iš 10 apklaustųjų.

• Kaip jums seksas su nepažįstamu, pirmą kartą sutiktu žmogumi? Lietuviai vyrai šiuo klausimu itin atviri. Apie tokio fakto buvimą biografijoje prisipažįsta net kas antras apklaustasis, o kas ketvirtas apgailestauja, jog tokios patirties neturėjo, tačiau mielai išbandytų. 13% vyriškos auditorijos atstovų šiuo atžvilgiu yra nusiteikę priešiškai ir į tokią patirtį žiūri neigiamai. Tam pritaria ir dauguma moterų: net 58% dailiosios lyties atstovių nėra nei karto mylėjusios su nepažįstamuoju ir apie tokią patirtį nesvajoja. 14% respondenčių tokiu nuotykiu yra paįvairinusios savo intymų gyvenimą, tačiau tai jų…nesužavėjo. Kas penkta iš apklaustųjų išsiskiria iš šio negatyvaus konteksto ir teigia, jog meilės žaidimai su žaviu nepažįstamuoju patiko arba tai – slaptų fantazijų objektas.

• Ar lietuviams reikalingi sekso žaisliukai – papildomas stimuliatorius bei galimybė paįvairinti rutinišką intymų gyvenimą? 55% vyrų ir 50% moterų šiuos naudoja (pirmųjų favoritas – lubrikantas, raiščiai, antrankiai, antrųjų – lubrikantas ir vibratoriai). Atitinkamai 27% ir 28% tautiečių suaugusiųjų žaisliukų dar nėra bandę, tačiau apie tai pasvoja.

• Kur du, trečias – nereikalingas? Moterys tam linkusios labiau pritarti. Vos 11% respondenčių yra išbandžiusios grupinį seksą, tuo tarpu tokia patirtimi pasigirti gali 27% vyrų.

Taip, mes iš prigimties kuklūs, tačiau, kalbant apie seksualinį gyvenimą, galima pastebėti teigiamą tendenciją, jog sau leidžiame vis daugiau.