Kodėl sekso metu žmonės skleidžia keisčiausius garsus? Ir kam šie garsai reikalingi? Ar tiesa, kad tie, kurie sekso metu garsiai dejuoja, netgi rėkia – patiria daugiau malonumo? Ar visa esmė – tik jų temperamente? Ar patinka vyrams, kai moterys lovoje dejuoja?


Prabilus apie sekso metu leidžiamus garsus, klausimai pilasi kaip iš gausybės rago. Pamėginkime atsakyti į tuos, kurie užduodami dažniausiai!


Kodėl moterys lovoje rėkia dažniau nei vyrai?


Televizijos kanalo CNN publikuotame tyrime pateikiama tokia atsakymo versija: pasirodo, moterys lovoje rėkia… dėl vyrų. Net 66 procentas apklausoje dalyvavusių respondenčių prisipažino, kad lovoje leidžia įvairiausius garsus norėdamos pagreitinti partnerio orgazmą. 87 procentai moterų teigė riksmais ir dejonėmis mėginančios įtikinti partnerį, kad lovoje jis – tiesiog neprilygstamas.


Taigi vyrams vertėtų suklusti: jei jūsų moteris nepatenka į tuos likusius 13 procentų, kurios tiesiog linkusios tylėti sekso metu, ir atkakliai tyli jums mylintis – tikriausiai jums palieka erdvės pasistengti.


Ar mylintis skleidžiami garsai daro įtaką pojūčiams?


Sekso trenerė Patti Brisben pataria moterims nesikuklinant rėkti lovoje – bet ne dėl vyrų, ir ne tam, kad pasipuikuotų prieš kaimynus, o tam, kad pačios lengviau pasiektų orgazmą. Visų pirma, skleidžiant garsus labiau įsitraukiama į patį procesą, todėl taip atsiduriama savotiškai lengvos hipnozės stadijoje: pabėgama nuo realybės link atsipalaidavimo ir malonumo. Antra, sekso metu partneriai paprastai nėra linkę aptarinėti savo strategijos ar glamonių pobūdžio, jie apsiriboja vos keletu žodžių, kurių dalis lieka neišgirsta. Todėl būtent moters riksmai leidžia partneriui pasiųsti signalą su pasufleravimais, kuria kryptimi judėti kad partnerė patirtų kuo didesnį malonumą.


Ar skleisti garsus mylintis lemta gamtos?


Su kokiais garsais pasitinka artėjantį orgazmą gyvūnai? Daugelis jų apskritai stengiasi sueities metu jokių garsų neskleisti – taip saugomasi, kad neišgirstų plėšrūnai ir konkurentai. Šios taisyklės išimtis – tik beždžionės šimpanzės. Mokslininkai pastebėjo, kad šios beždžionių rūšies patelės, jei poruojasi su aukštesnio rango patinu, rėkia. Bet tik tuo atveju, jei šalimais nėra aukštesnį rangą užimančios patelės. Kitaip tariant, gavusios geriausią patiną iš aplinkinių, šimpanzės skuba apie tai pranešti visiems, kas jas girdi, išskyrus tuos, kas gali kelti potencialų pavojų. Ir visai nesigėdija savo emocijų.


Prancūzų seksologai ir mums nepataria gėdytis savo dejonių: pasirodo, riksmai lytinio akto metu – tai ir puiki viršutinių kvėpavimo ligų profilaktika. Moterys, kurios sekso metu leidžia sau rėkti, rečiau serga chroniškomis plaučių ligomis, bronchitu ir plaučių uždegimu. Kitaip tariant, rėkaukite į sveikatą – tiesiogine prasme.