Vis dar populiari nuomonė, esą atsitiktinis seksas – amoralus. Bet kiekvienoj taisyklėj yra tam tikrų išimčių. Ir nors padorus elgesys, etiketas, kai kalbama apie atsitiktinį seksą – tarsi ir visai nieko bendro su juo neturinčios sąvokos, vis dėlto tai nereiškia, kad kritus į lovą su menkai pažįstamu žmogumi apie gerą toną ir tinkamą elgesį galima pamiršti. Apie kokias etiketo normas privalote žinoti?


Gėlės, saldainiai, pasimatymai, o paskui – seksas. Tačiau būna ir atvirkščiai, kai seksas būna pirmiausia, o visa kita – ateina (arba ne) vėliau.


Pasak statistikos, trečdaliu atvejų atsitiktinis seksas tampa antrojo pasimatymo, šį kartą – jau tikro – priežastimi. Taip, tikro, su pasivaikščiojimu mėnesienoje ir netgi gėlėmis. Taigi visai įmanoma, kad būtent jūsų pora pateks į šį laimingąjį trečdalį. Kokių elgesio normų turėtumėte laikytis neplanuotai atsidūrę vienoje lovoje?


Be paslapčių. Vienas kokteilis – ir jau esame pasirengę apie save išpasakoti viską, ne tik tai, kas buvę, bet ir tai, ko nebuvę. O likimas kartais mėgsta mestelėti ironijų, taigi su tuo žmogumi, kuriam šiandien, kaip nepažįstamam meilužiui(-ei), pasakojate tokias detales, vėliau vis dėlto galite susitikti netikėčiausiomis aplinkybėmis. Todėl kad ir kas bebūtų, stenkitės nepasakoti naujam pažįstamui pernelyg daug intriguojančių detalių apie save – ypač jei jas norėtumėte nuslėpti nuo tų žmonių, kuriuos pažįstate: gandai pasklinda neįtikėtinai greitai.


Pabėgimo planas. Po atsitiktinio sekso dauguma žmonių yra linkę palikti meilės mūšio lauką kaip galima greičiau, nepastebėti, kol kitas „karys“ dar miega. Tačiau gali būti, kad šis atsitiktinis seksas tikrai nebuvo klaida. Šiaip ar taip, be rimtos priežasties neskubėkite pasipustyti padų. O natūralus rytinis sutrikimas ir jaudulys tik suteiks jūsų pažinčiai daugiau žavesio. Todėl jei jau nutiko taip, kad jūsų pasisveikinimo bučinys baigėsi seksu, raskite laiko tiesiog drugiškai atsisveikinti.


Nesigirkite savo nuotykiais. Atsitiktinis seksas ir visos jo detalės nėra ta sritis, kuria turėtumėte girtis savo pažįstamiems ir draugams. Vien tai, kad šio žmogaus nepažįstate ir manote, jog daugiau nesutiksite, nesuteikia jums teisės išplepėti pačias intymiausias detales iš jūsų trumpo ir aistringo nuotykio. Dėl tos pačios priežasties: pasaulis – mažas, ir jei vis dėlto likimas jus dar kartą suves, bus nejauku žinoti, kad jūsų bičiuliai jau yra informuoti apie šį žmogų taip detaliai.


Kitoks scenarijus. Kiekvienas žmogus turi savo idealių santykių scenarijų. Moralinės normos mums diktuoja, kad iš pradžių reikėtų geriau pažinti vienas kitą, susipažinti su jo ar jos tėvais, įsigyti bendrą augintinį, ir tik tada pereiti prie sekso. Jei vis dėlto aistra užklumpa ir sekso sūkurys įsuka greičiau, praleidus įžanginį santykių periodą, nepulkite savęs kaltinti, kad viskas vyksta ne taip. Po atsitiktinio sekso užsimezgė nuostabi pažintis? Vadinasi, būtent toks intriguojantis ir yra jūsų scenarijus!


Nesitikėkite kažko neįprasto. Visai neplanuotai atsidavėte atsitiktiniam seksui ir dabar tikitės, kad jūsų aistra iš tikrųjų bus nuraunanti stogą? Kur kas dažniau ji būna tiesiog tokia, kaip ir tada, kai santykiai – neatsitiktiniai. Ir toks ryšys neišvengia nesklandumų, nejaukių situacijų. Pirmam kartui tai – įprasta. Todėl neskubėkite nurašyti vienas kito kaip netinkamų. Jei tik sudomino šio žmogaus asmenybė – neatsisakykite antrojo pasimatymo!