Nors visuomenėje vyrauja nuomonė, kad vaisingumas yra moterų problema, yra daugybė dalykų, apie kuriuos verta žinoti ir pasvarstyti, susijusių su vyrų vaisingumu. Jei pora, pavyzdžiui, mėgina susilaukti vaiko, svarbu abiem partneriams suprasti, jog abu atlieka svarbius vaidmenis. Ir jie taip pat abu turėtų žinoti vyro partnerio sveikatos būklę viso proceso metu.

Tiesa yra tokia – nevaisingumas paveikia kas aštuntą porą, o nevaisingumo priežasčių yra daug, tačiau vyro nevaisingumas yra trečia priežastis. Tiesą sakant, vyrų nevaisingumas yra viena dažniausių priežasčių, diagnozuojamų tada, kai pora negali susilaukti vaikų.

Bet kokiai porai nevaisingumas yra labai skaudi problema. Tačiau žinios yra būtinos, jos suteikia pasitikėjimo ir jėgų. Žinojimas apie vaisingumą lemiančius faktorius suteikia žmonėms įrankius, reikalingus priimti sprendimus dėl gyvenimo būdo, kurių reikia norint susilaukti vaikų ir išvengti galimo nevaisingumo ateityje.

Informacija apie tai gali padėti vyrams priimti reikiamus sprendimus, susijusius su jų sveikata. Tačiau kartais tiesiog naudinga sužinoti faktus, nors šiuo metu ir neplanuojate susilaukti vaikų. Skaitykite toliau ir sužinosite įdomių faktų apie vyrų vaisingumą.

1. Aukšta temperatūra kenkia spermai

Spermos kiekis mažėja esant aukštai temperatūrai. O tai reiškia, jog jis mažėja lankantis pirtyje, ar gulint karštoje vonioje. Štai kodėl daugelis gydytojų rekomenduoja vyrams vengti mirkti karštame vandenyje, ar daryti bet ką, kas sušildytų genitalijų zoną (darbas kompiuteriu pasidėjus jį ant kelių), kai bando susilaukti vaikų.

2. Veganų spermos kiekis mažesnis

Nors žaliavalgis gyvenimo būdas turi daug privalumų sveikatai, vaisingumui tai kenkia. Vyrų, kurie nevalgo mėsos, spermos kiekis žymiai mažesnis, nei tų, kurie valgo.

Tačiau yra būdų, kurie gali padidinti vyro vaisingumą, nekeičiant asmeninio pasirinkimo būti veganu ar vegetaru. Alternatyvūs baltymo šaltiniai gali padėti spręsti šią bėdą.

3. Rūkymas neigiamai veikia spermą

Beveik visi žino, kad rūkymas kenkia sveikatai. Tačiau ar žinojote, jog tai daro įtaką vyrų vaisingumui?

Tiek cigarečių, tiek ir marichuanos rūkymas, neigiamai veikia spermos kokybę. Rūkymas kenkia hormonų pusiausvyrai, o spermos sudėtis kinta. Ilgalaikis tabako vartojimas gali būti susijęs su padidėjusiu vaikų apsigimimu.

O naujausiais tyrimais paaiškėjo, jog marichuanos rūkymas taip pat gali sukelti problemų. Daug žmonių nežino, jog marichuana labai gadina spermos kokybę, reprodukcinę bei endokrininę sistemas. Taigi, tą verta žinoti, jei planuojate susilaukti vaikų.

4. LPL gali baigtis nevaisingumu

Svarbu praktikuoti saugų seksą tam, kad išvengtumėte lytiškai plintančių ligų (LPL). Tai taip pat naudinga vaisingumui.

Nediagnozuotos lytiškai plintančios ligos gali sukelti uždegimą ir blokuoti vyro reprodukcinę sistemą. Tokios infekcijos sukelia nevaisingumą, todėl svarbu reguliariai tikrintis sveikatą.

5. Ejakuliacijos metu spermoje gali būti 300 milijonų spermatozoidų

Kas kartą sveikam, vaisingam vyrui ejakuliavus, pasiunčiami maždaug 200-300 milijonų spermatozoidų ieškoti kiaušinėlio. Gali būti sunku patikėti, jog ejakuliacijos metu išskiriama tiek daug spermatozoidų.

6. Daugiau yra sėklos, nei spermos

Daugelis mano, jog sėkla susideda daugiausia iš spermos, tačiau tai nėra visiška tiesa. 95-55 procentai sėklos yra padaryta iš tiršto skysčio, kuris leidžia spermatozoidams plaukti į tikslą. Šis natūralus plaukiojimo baseinas yra pagamintas iš baltymų, fruktozės, mineralų ir vitaminų.

7. Aplinka yra svarbi

Aplinkos veiksniai tikrai atsiliepia vaisingumui. Oras ir chemikalų naudojimas (plastikas, pesticidai) – visą tai mažina spermos kiekį ir kokybę. Būkite saugūs ir venkite valgyti iš plastikinių indų, vietoje jų rinkitės organinį maistą, jei įmanomą.

8. Vyrai taip pat turi biologinį laikrodį

Nei vienas neturimo tikro tiksinčio biologinio laikrodžio, tačiau dažnai jaučiame spaudimą iš aplinkos, verčiantį susilaukti vaikų iki tam tikro amžiaus. Tai galioja ir vyrams.

Jei vyras tikisi tapti tėvu ir yra susirūpinęs savo amžiumi, jis gali imtis tam tikrų veiksmų, padėsiančių užtikrinti, jog jo sperma liks sveika. Subalansuota mityba puikiai tiks pradžiai.

9. Stresas veikia vaisingumą

Stresas kiekvieną veikia skirtingai, tačiau yra įrodymų, jog stresas veikia vyrų vaisingumą. Kai vyras nuolatos jaučia stresą, kūnas ima gaminti kortizolį (streso hormoną). Kortizolis gali paveikti sekso hormonų gamybą (testosteronas).

Natūralu, jei kūnas pajungtas išgyvenimo režimu, vaiko gimimui metas nėra tinkamas. O streso rezultatas – mažesnis testosterono kiekis ir sumažėjusi spermos produkcija.

Nevaisingumas yra rimta ir skaudi bėda. Tačiau žinodami faktorius, lemiančius vaisingumą, kai ko galėsite išvengti.