Kas yra fetišas? Kaip žinote, ar jūs tokį turite? Jei jums patinka tam tikras poza ar technika arba juodas apatinis trikotažas, ar tai fetišas?


Pagal išsamų tekstą, Guide to Getting It On! (Goofy Foot Press, 2000) fetišas yra „kūno dalies, scenos arba scenarijaus naudojimas su siekiu seksualiai susijaudinti. Fetišas gali būti išgalvotas arba tikras. „Fetišu gali būti daiktas, kaip batas arba šviesių plaukų perukas. Juo gali būti pirmenybė, kaip klasikinis „kojų pėdų fetišo“ variantas, kai norima pagarbinti arba būti stimuliuojamam asmens pėdomis. Tai dar gali būti vaidmenų žaidimo forma, bet kaip apibrėžiama, siekiant tobulo malonumo kiekvieną kartą mylintis yra vaidinama ta pati scena (skiriasi nuo vaidmenų žaidimų, kuriuos paįvairinimui naudoja daugelis porų).


Galiausiai, fetišas yra tai, be ko negali susijaudinti. Fetišo objektas tampa svarbesnis nei asmuo su kuriuo suartėjama. Tačiau ne visi fetišai yra susiję su lytiniu aktyvumu. Daugelis fetišų yra visiškai nesusiję su seksualine veikla, bet jos sukuria susijaudinimą ir malonumą. Tikriausiai taip yra dėl vaikystės asociacijų, nors psichologai sako, kad šis procesas sudėtingas.