Kai su partneriu kartu esate ilgą laiką, labai lengva jį priimti kaip savaime suprantamą dalyką. Taip pat lengva pamiršti komplimentus. Tačiau, jei norite, kad santykiai sėkmingai tęstųsi, labai svarbu nepamiršti sakyti partneriui komplimentų.


Komplimentai turi daug naudų – jie ne tik suteikia malonų jausmą, bet ir pasijuntame matomi partnerio. Kai jaučiate, kad partneris iš tikro jus vertina, atsiranda mažiau vietos nepasitenkinimui ir bet kokiems kitiems negatyviems jausmams augti.


Vieno tyrimo metu paaiškėjo, jog kiekvienai porai naudinga pritaikyti magišką 5:1 taisyklę: ši taisyklė nustato, jog kiekvienam negatyviam veiksmui reikia atlikti penkis pozityvius, jei norite sveikų santykių. O tai lengvai pritaikoma sakant partneriui komplimentus.


Net jei partneris žino, kad yra mylimas, komplimentą vis tiek išgirsti malonu. Sakydami komplimentus partneriui leidžiate jam žinoti, jog galvojate apie jį ir vertinate, ypač, jei partnerio meilės kalba yra žodinė.


Tiesą sakant, bet koks nuoširdus komplimentas tiks. Tačiau svarbu neapsiriboti kokiu nors vienu dalyku, pavyzdžiui, išvaizda.


1. Tai, ką partneris daro dėl jūsų kasdien


Nesakykite komplimentų tik dėl svarbių dalykų, įsitikinkite, jog pagiriate partnerį ir dėl mažų kasdienių smulkmenų, taip jis jausis vertinamas. Dideli gestai gali būti tik keli. Todėl mažos kasdienės smulkmenos yra labai svarbios. Jei pastebite, kad partneris stengiasi palengvinti jums gyvenimą kasdien, išreikškite jam savo dėkingumą.


2. Partnerio vertybės


Komplimentai susiję su vertybėmis yra svarbūs, nes taip sakote komplimentą partnerio charakteriui. Pavyzdžiui, galite pagirti jo optimizmą, gerumą, stiprybę ar sunkų darbą. Svarbu gerbti ir branginti partnerį už tai, koks jis yra.


3. Partnerio aistros


Partneriui svarbu žinoti, jog tikite juo. Savo palaikymą galite parodyti pasakydami komplimentą už partnerio sugebėjimus, talentus ir ateities viziją. Mėgaukitės svajonėmis ir fantazijomis apie ateitį drauge, net jei partnerio svajonės nepriklauso nuo jūsų. Jei taip elgsitės, tai padės partneriui turėti turtingą vidinį gyvenimą.


4. Išvaizda


Visada malonu sužinoti, jog partneriui atrodome seksualiai, ypač, jei kartu esate ilgą laiką. Dėl to, kad pagiriate partnerio išvaizdą, jis supranta, kaip stipriai jis jus traukia. Būkite tiesmuki, jei norite, kad komplimentas būtų dar reikšmingesnis. Pagalvokite, kuo išskirtinis jūsų partneris ir pagirkite jį už tai.


5. Nuomonė


Bet kam patiktų išgirsti tai, kad partneris gerbia ir pasitiki. Paprastas būdas tą padaryti – paprašyti partnerio patarimo. Tai padeda suprasti, jog jums jo nuomonė svarbi ir ją gerbiate. Nenuvertinkite šių žodžių galios: „Aš tavimi pasitikiu ir gerbiu tave.“


6. Pagirkite tai, dėl ko partneris nepasitiki savimi


Visi dėl ko nors jaučiamės kiek nejaukiai ar savimi nepasitikime. Kai sužinosite, dėl ko partneris jaučiasi nesaugiai, partneriui labai daug reikštų, jei pasakytumėte komplimentą, susijusį su tuo, dėl ko jis nepasitiki savimi. Tai padės labiau pasitikėti savimi partneriui ir primins jam, kaip mylite kiekvieną jo dalį.


7. Tai, kaip dėl jo jaučiatės


Vienas iš ženklų, rodančių, kad santykiai klostosi reikiama linkme, yra kai partneris sako, jog nušviečiate jo dieną. Kai pora nesirūpina kaip klostosi santykiai, lieka daug erdvės abejonėms ir nerimui. Tačiau, jei sakysite partneriui, kad esate laimingas, jam nereiks rūpintis, o santykiai toliau tekės gera vaga.


Jei trokštate ilgalaikių santykių, komplimentai yra būtini. Kai pagiriate partnerį už daugiau nei vieną bruožą, tai rodo, kad tikrai vertinate jį visą. Jei dažnai nuoširdžiai pagirsite partnerį, jūsų santykiai gali trukti ilgai ir būti laimingi.