Kartais jaučiamės labai aistringi, ir norime dažnai mylėtis, o kartais tampame apatiški, ir neturime jokio noro tai daryti. Kadangi seksas – tai dviejų partnerių reikalas, tenka atkreipti dėmesį ir į partnerio ar partnerės troškimus, poreikius. Taigi, tenka mylėtis „iš pareigos“. Vis dėlto, seksas turėtų džiuginti abu partnerius, ir jei kurį laiką lytinis potraukis sumažėja, reikia ieškoti priežasčių, kodėl taip nutiko – tai padės išspręsti šią problemą. Sunku pasakyti, kas tai gali lemti konkrečiu atveju, tačiau taip dažniausiai nutinka dėl šių priežasčių:


1. Prastas miegas ir nemiga


Laurie Mintz, Floridos universiteto psichologė, teigia, kad kartais prastai miegama dėl hormonų pokyčių. Moteris dažniausiai kankina nemiga menstruacijų, nėštumo ar menopauzės metu. Kadangi naktį prastai išsimiegama, vėliau gali sumažėti lytinis potraukis. Ironiška, tačiau seksas gali pagerinti miego kokybę ir padėti lengviau užmigti.


2. Nevaisingumas


Tyrimai įrodė, kad poros, kurioms kurį laiką nesiseka susilaukti trokštamo kūdikio, seksas tampa ne tokiu maloniu. Tai kelia įtampą, nes seksas tampa tikslingu, ne vien tik dėl malonumo.


3. Neištikimybė


Jei kažkuris poroje buvo neištikimas, vėliau įgauti antrosios pusės pasitikėjimą gali būti tikrai sunku. Tikrai sunku atsipalaiduoti ir negalvoti, kad tai buvo daroma su kažkuo kitu.


4. Kūdikis


Neseniai pagimdžiusios moterys paprastai pasisako, kad jų lytinis potraukis sumažėjo. Tai visiškai normalu – organizme vyksta hormoniniai pokyčiai, taip pat žindymo laikotarpiu paprastai makštis būna sausesnė, todėl jaučiamas mažesnis malonumas sekso metu.


Kartais ir vyrai, neseniai tapę tėčiais, skundžiasi sumažėjusiu lytiniu potraukiu – tėvystė yra visiškai nauja patirtis, ir tai kelia šiokį tokį nerimą.


5. Skydliaukės sutrikimai


Jei neseniai pajutote staigų lytinio potraukio sumažėjimą, keliaukite pasitikrinti skydliaukės, atsakingos už hormonų veiklą. Skydliaukė gali būti padidėjusi arba sumažėjusi – tą nustatys gydytojas ir paskirs tinkamą gydymą.


6. Vaistai


Kai kurie vaistai gali turėti įtakos lytiniam potraukiui, pavyzdžiui, antidepresantai ar antibiotikai. Taip pat kai kurios moterys, vartojančios hormoninę kontracepciją, taip pat skundžiasi sumažėjusiu lytiniu potraukiu. Dėl to reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.


7. Kompleksai


Net 20 procentų moterų prisipažįsta, kad nėra patenkintos savo kūnu, ir tai turi įtakos jų lytiniam gyvenimui. Vyrai dėl to jaudinasi mažiau nei moterys – kiek mažiau nei 5 procentai apklaustųjų teigė, kad nėra patenkinti savo kūnu, ir dėl to nukenčia lytiniai santykiai.


8. Per mažas fizinis aktyvumas


Taip, ir tai turi įtakos lytiniam potraukiui. Reguliariai besimankštinantys vyrai ir moterys gali pasidžiaugti didesniu lytiniu potraukiu ir kokybiškesniu seksu. Kadangi sportas gerina kraujotaką, tai didina lytinį potraukį.


9. Monotonija


Kai galite nuspėti, kaip viskas vyks, ir kad galiausiai nebūsite labai patenkinti, tai tikrai nekelia noro mylėtis. Tokiu atveju reikėtų atvirai pasikalbėti su savo partneriu ar partnere ir išsakyti savo lūkesčius.


10. Dideli hormonų pokyčiai


Per visą moters gyvenimą hormonai tikrai svyruoja, kartais lytinis potraukis būna labai didelis, o kartais sumažėja. Po menopauzės daugumos moterų lytinis potraukis smarkiai sumažėja (bet yra ir tokių moterų, kurios teigia, kad po menopauzės lytinis potraukis tapo didelis kaip niekada).