Santykių pradžioje natūralu visas mintis ir erotines fantazijas skirti tik savo partneriui. Ir daugybei žmonių pirmuoju nerimo signalu tampa akimirka, kai sekso metu galvoje atsiranda kitas žmogus, ne tikrasis partneris, kuris realiai yra šalia. Kas tai – emocinė neištikimybė, ženklas, kad meilė dingo ar įprastas reiškinys, neturintis nieko bendro su jūsų jausmais?


Fantazijos – tai dar ne veiksmai. Seksualinės fantazijos suprantamos visiškai priešingai, nei seksualinė realybė. Ir įsileisti šias fantazijas į savo galvą ir širdį yra tikrai ne tas pats, kas leistis į meilės žaidimus su nepažįstamuoju, kolega ar vaikinu iš baro realiame gyvenime. Todėl neskubėkite savęs smerkti už neištikimybę.


Fantazuoja dauguma! Įvairių apklausų metu nustatyta, kad beveik 90 procentų suaugusių, seksualiai aktyvių žmonių, besimylėdami su savo partneriu fantazuoja apie ką nors kitą. Maža to, sveikos seksualinės fantazijos yra ne kas kita, o teigiama paskata jūsų seksualiniam gyvenimui. Žmonės, turintys seksualinių fantazijų, jaučia didesnį pasitenkinimą ir mylisi dažniau. Negalima nesutikti, kad toks „šalutinis poveikis“ – išties puiku, tiek jums, tiek jūsų partneriui.


Blogai – tik jei jaučiate kaltę. Bene vienintelis negatyvus seksualinių fantazijų apie kitą partnerį reiškinys – tai emocinės problemos, kurias sukelia kaltės jausmas. Net 25 procentai seksualinių fantazijų apie svetimus partnerius turinčių žmonių prisipažino dėl to jaučiantys didesnę ar mažesnę kaltę arba prieš savo partnerius, arba prieš tuos, apie kuriuos fantazuoja.


Ar verta prisipažinti partneriui? Nors sekso prasme atvirumas – labai pageidautinas reiškinys, o dauguma sekso srities patarimų ragina pasidalinti savo seksualinėm fantazijom su partneriu, jei tose jūsų fantazijose figūruoja konkretus asmuo – verčiau prikąskite liežuvį. Dėl labai paprastos priežasties: partnerį tai gali įžeisti ir net sužlugdyti jūsų santykius. Nors realiai jūs nieko blogo nepadarėte. Jei mintys apie stangrų kaimyno užpakaliuką ar sodriu raudonu lūpdažiu dažytas kolegės lūpas jus užveda energingam sekso maratonui namuose – jūsų fantazijos tampa tiesiog aistros degalais. Nevertinkite jų pernelyg rimtai. Ir pasilikite jas sau. Partneriui rekomenduojama pasakoti tik tas fantazijas, kokio būtent meilės žaidimų scenarijaus norėtumėte, koks yra jūsų svajonėse piešiamas aistrų fonas. O pagrindinis vaidmuo tegul pagal nutylėjimą lieka žmogui, kuris yra šalia jūsų.