Tiesa, kad susilaikymas yra vienintelis 100% veiksmingas būdas, padedantis išvengti nepageidaujamo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų/infekcijų (LPI). Bet su nedidele dalimi planavimo ir priežiūros, įmanoma sumažinti šią riziką iki priimtino lygio (žinoma, jei jūs nenorite visą savo gyvenimą laikytis celibato).


Saugus seksas yra visų jame dalyvaujančių šalių atsakomybė, jeigu norite, kad jis tikrai būtų smagus, teigiamas ir saugus. Naudokite apsaugos priemones, pavyzdžiui, prezervatyvus kiekvieną kartą, ir tikimybė turėti problemų bus daug mažesnė.


Ypatingų saugaus sekso atsargumo priemonių būtina imtis turint santykių su nauju partneriu:


1. Naudokite latekso prezervatyvus vaginaliniam, analiniam ar oraliniam (feliacija) seksui.


2. Prezervatyvai yra puikus būdas išlaikyti sekso žaislus švarius, kai naudojama kelių rūšių skverbtis (analinė ir vaginalinė).


3. Latekso pirštinių naudojimas skverbiantis pirštais, apsaugo nuo subraižymo nagais.


4. Dantų „apsaugos“ naudojimas oralinio sekso (kunilingo) metu, gali užkirsti kelią skysčio perdavimui iš supjaustytos lūpos ar dantenų.


5. Su lateksu naudokite TIK vandens pagrindo lubrikantus, nes aliejiniai produktai jį pažeidžia.


Ar oralinis seksas yra saugus?


Ir taip, ir ne. Tikrai negalima sakyti, kad nėra rizikos, nors oralinis seksas yra laikomas mažiau rizikingu nei vaginalinis ar analinis seksas. Kadangi burnos gleivinė yra mažiau pažeidžiama, nei analinės angos sienelė, todėl dėl oralinio sekso turėti problemų, yra mažiau tikėtina. Tačiau jeigu egzistuoja sužeidimas (pvz., įpjovimas valant dantis siūlu), jis gali būti tiek pat pavojingas.


Norėdami sumažinti riziką, užsiimant oraliniu seksu su nauju partneriu:


1. Naudokite prezervatyvus arba dantų „apsaugas“, kai tik įmanoma


2. Venkite ejakuliacijos į burną


3. Reguliariai valykite dantis šepetėliu ir siūlu, bet tik ne prieš pat oralinį seksą