Spermatozoidai yra plaukiančios, kovojančios sudėtingo reprodukcinio proceso dalys, kurios duoda gyvybę vis daugiau ir daugiau žmonių kiekvieną dieną. Taigi, kaip tas procesas vyksta?


Spermatozoidų kompozicija


Sperma turi keletą dalių, o visi „geri dalykai“ koncentruoti į “galvą”. Šios informacijos (DNR) failas yra vadinamas branduoliu ir ilgainiui tai bus vienintelis dalykas, kuris susijungs su moters kiaušinėliu. Šioje erdvėje egzistuoja gyvenimo planai, kodas, kuris galų gale nulems tiek daug fizinio gyvenimo, kurį mes mėgstame.


Vienintelis būdas gyvybės kodui patekti ten, kur jis turi patekti, yra „plaukimas“. Pateiktas veiksmas reiškia jų judrumą, o tai pasako, kad jie gali judėti savarankiškai. Judėjimui spermatozoidai turi ir naudoja uodegą, kuri yra vienoje linijoje su mitochondrija, kuri sukuria spermatozoido plaukimo judesius. Mitochondrija yra mažesni nei ląstelė, kurioje ji apsigyvena, o jų paskirtis yra rinkti įvairias maistines medžiagas randamas kūne ir paversti į energiją, tokiu būdu leidžiant atlikti visas naudingas užduotis – pavyzdžiui, sumažinti sąstovį.


Spermos gyvavimo ciklas


Suprasdami pagrindines spermos fizines struktūras, dabar galime ištirti, kaip sperma yra sukuriama, kaip praleidžia savo gyvenimus ir kaip ji susijusi su naujos gyvybės gimimu.


Bebaigiant


Taigi, kaip spermatozoidai sugeba pereiti savo kelią iš makšties per gilų moters gimdos kaklelio urvą, vamzdelius ir kiaušialąstes?


-Faktas yra toks, kad panašiai kaip „kandis į liepsną“ ar „žuvis prie masalo“, moterų organizmas gamina „kvapą“, kuris yra arba pagamintas paties kiaušinėlio, arba moters reprodukcinės sistemos. Šis procesas žinomas kaip „cheminė trauka“ ir priverčia spermatozoidus plaukti agresyviai; link savo likimo ir gyvybės davimo loterijos.


-Jiems atvykus prie kiaušinėlio, spermatozoidas apgaubia savo išorinį apvalkalą (žinomas kaip papildomas ląstelių sluoksnis).


-Po to, kiaušinėlis pereina esminius pasikeitimus, kurie leidžia vienam spermatozoidui pralaužti apsaugos sluoksnį ir susijungti.


-Kartais sperma, kuri perėjo šį cheminį pokytį, gali parodyti padidėjusį judrumą ar net hiperaktyvumą, ir su šiek tiek papildomo purtymosi judant, artėti prie branduolio.


-Sperma dabar juda per ląstelės išorines membranas.


-Du branduoliai susijungia, potencialiai sukurdami naują ir unikalų organizmą.