Kai per pirmąjį pasimatymą sėdite žvakių apšviestame restorane, ne visos mintys sukasi apie romantiką.. Ypač vyrams. Galvoje skamba pamąstymai kaip pasibaigs vakaras..


Žinoma, daugelis vyrų galvoja apie daug svarbesnius klausimus, kaip pavyzdžiui, ar jų pasimatymo partnerė būtų gera žmona, tačiau pakanka pasakyti, kad vyrams patinka seksas, todėl svarstymas apie tai, ar po deserto jų laukia malonumas, yra natūralu.


Taigi, naujiena yra gera ir bloga. Mark Regnerus, Teksaso universiteto Ostine sociologijos docentas ir knygos „Ikivedybinis seksas Amerikoje: kaip jauni amerikiečiai susipažįsta, susitikinėja ir galvoja apie santuoką“ (Oksfordas, 2011) autorius tai žino. Jo mokslinių tyrimų projektas, kuris apima daugybę tyrimų duomenų apie seksualumą, nustatė, kad 20 proc. jaunų amerikiečių vyrų turi lytinių santykių per pirmąjį pasimatymą. Taip, tai vienas iš penkių.


Pagal Regnerus „statistiškai, tie 20 proc. vyrų yra mažiau išsilavinę, laiko save šiek tiek patrauklesniais ir yra šiek tiek labiau depresuoti nei vidutinis 18-23 metų amžiaus jaunuolis.“


Tai reiškia, kad mažiau protingi, šiek tiek arogantiški ir streso daugiau išgyvenantys jauni vyrai yra linkę siekti trumpalaikio malonumo, o ne ilgalaikio atlygio. Tiems, kurie tikisi, kad seksas per pirmą pasimatymą gali tapti kertiniu akmeniu siekiant ilgalaikių santykių, yra dar viena bloga žinia. Žinomas Teksaso universiteto Ostine evoliucinės psichologijos profesorius David Buss ir Kalifornijos universiteto Los Andžele evoliucinės psichologijos profesorė Martie G. Haselton nustatė, kad kuo daugiau lytinių partnerių turėjo vyras, tuo greičiau sumažėja moters patrauklumas po pirmų lytinių santykių su ja. Akivaizdu, kad šių vaikinų skubotas seksas iki ilgalaikių santykių neveda. Jei vaikinas yra žaidėjas, tai dažniau veda į nusivylimą.


Tada yra kita bloga žinia. Vyrai, kurie gauna skuboto sekso iš daugiau nei vienos partnerės, ateityje gali būti neištikimi.


Pasak filosofijos daktaro Dean Busby, kurio tūkstančių vienišių ir įsimylėjėlių porų tyrimas pateikė tinkamų duomenų: „Daugelis sako, kai aš ruošiuosi nusistovėti, aš ketinu imtis visko iš lėto“. „Deja, kai kurie mūsų neseniai atlikto tyrimo duomenys rodo, kad jauname amžiuje suformuoti įpročiai ir jų pasekmės negali būti paprastai išjungiamos, jų neišvengsi ir tuomet, kai asmuo nusprendžia, kad laikas tuoktis. Visi turimi santykiai, kokie trumpi ir nereikšmingi jie būtų, įtakoja visus kitus mūsų santykius, todėl visuose santykiuose kartojamą modelį pakeisti labai sunku.“


Bet vis tiek mitas išlieka, kad prieš priimdamas sprendimą, jog moteris tinka įsipareigojimams, vyras turi užtikrinti lytinę chemiją. Jei šis mitas būtų tiesa, jis prisidėtų prie to, kad prieš įsipareigojant seksualinės chemijos neišbandę, turėtų turėti trumpesnius, mažiau laimingus santykius. Tačiau Dr. Busby ir jo kolegos iš Brigham Young universiteto daugiau nei 2000 porų tyrime šio ryšio nustatyti negalėjo. Jis paaiškino savo rezultatus tokiu būdu: „gero sekso mechanika nėra labai sudėtinga ir nėra porų pagrindinis tikslas, o jausmus, pažeidžiamumą, sekso prasmę ir tai, ar jis suartina porą yra daug sudėtingiau išsiaiškinti.“


Taigi ar tiem 20 proc. laimingųjų tikrai pasisekė?