Analinis seksas – tai sparčiai populiarėjanti alternatyva vaginaliniam seksui, kurio metu lytinis aktas atliekamas varpą įvedant į moters analinę angą.


Sakote, gamta sutvėrė kitaip?


Laukinėje gamtoje tokia sueitis laikoma norma, kadangi daugumos gyvūnų lytinė ir šalinimo sistemos nėra atskirtos. Taigi galima spėti, jog ir žmogui, kuriam lytinės ir šalinimo sistemos atsiribojo viena nuo kitos tik evoliucijos eigoje, analinis aktas yra veikiau norma nei patologija.


Daugelyje neišsivysčiusių šalių analinė sueitis apskritai praktikuojama kaip viena lytinių santykių formų, efektyviai užtikrinančių kontracepciją. Analinio akto metu sėkla išsiveržia į tiesiąją žarną, taigi nepatenka į gimdą. Iš čia – jokios nepageidaujamo nėštumo rizikos.


Kol kas nėra įrodyta, kad tinkamai atliekamas analinis aktas kaip nors kenktų moters organizmui. Skausmingų pojūčių dažniausiai atsiranda tik dėl psichologinio susikaustymo, nepavykus atpalaiduoti išangės raumenų.


Psichologija ir fiziologija


Vyrams analinė sueitis dažniausiai patinka dėl dviejų priežasčių. Visų pirma – tai psichologinis dominavimas, moters užvaldymas. Antroji – išskirtinai fiziologinė: analinės angos sfinkteriai yra siauresni nei makšties raumenys, todėl tampriau apgaube varpą, sukuria ankštesnė aplinką, taigi labiau stimuliuoja ir sukelia stipresnį orgazmą.


Kadangi išeinamoji anga neišskiria sekreto, natūralios lubrikacijos analinio sekso metu nepakanka. Rekomenduojama naudoti specialius lubrikantus, taip pat kartais padėtį išgelbsti seilės. Be lubrikacijos tiesiojoje žarnoje atliekamos frikcijos gali sukelti tiesiosios žarnos sienelių pažeidimus, per kuriuos į organizmą patenka infekcija. Po analinės sueities būtina nuplauti varpą, ypač jei po to pereinama prie vaginalinio lytinio akto – į makštį patekusios išangės bakterijos gali sukelti moteriai lytinių organų infekciją.


Būgštavimai, esą analinio sekso metu lengviau užsikrečiama venerinėmis ligomis ir AIDS, nepasitvirtino. Jei abu partneriai sveiki – tokios grėsmės nelieka. O jei yra bent menkiausia rizika, kad kuris nors iš partnerių gali sirgti – apsauga būtina, kaip ir vaginalinio akto metu.


Malonumo galima išmokti


Jei vyrui patinka analinis lytinis aktas, tai anaiptol nereiškia, kad jis turi homoseksualių polinkių. Atvirkščiai: pasak apklausų, fantazijos apie analinę sueitį būdingesnės heteroseksualiems vyrams.


Kad analinis lytinis aktas partnerei nebūtų skausmingas, ją labai svarbu pakankamai sujaudinti. Ne veltui pornografiniuose filmuose partneris, prieš įsiskverbdamas per išangę, stimuliuoja ją pirštais, analiniais rutuliukais ar analiniu kaiščiu. Tokios įžangos reikia tam, kad atsipalaiduotų partnerės išangė ir pasiruoštų penio įvedimui.


Analinis aktas gali sukelti itin stiprų orgazmą tiek moteriai, tiek vyrui. Moterų išangės sienelė yra visai greta makšties. Kai partnerio varpa juda tiesiojoje žarnoje, kartu stimuliuojamas ir taškas G. Vyrams analinė stimuliacija yra naudinga ir kaip prostatos masažas – jis kaip tik ir atliekamas per išeinamąją angą. Tai vyrui garantuoja nepakartojamus pojūčius.