Ne taip jau retai vyrams tenka moteris įkalbinėti seksui. Tokia praktika lydi ne tik naujas pažintis ir vienkartinius nuotykius, bet ir pastovias poras, nuolatinius partnerius. Ar niekada nesusimąstėte, iš kur tiek daug anekdotų apie tai, kaip moteriai „skauda galvą“?


Prikurta daug stereotipų, esą vyrams – tik seksas galvoje. O moterims visų pirma svarbus emocinis ryšys. Bet vis dėlto išlieka akivaizdus faktas, kad visi esame žmonės, ir visiems seksas svarbu – nepriklausomai nuo lyties. Tiesa, žvilgtelėjus giliau, vis dėlto aiškėja, kad daug nesusikalbėjimo tarp lyčių atvejų ištinka dėl to, kad iš sekso tikimės šiek tiek skirtingų dalykų. Negana to, aistringiausią seksą dažniausiai vertiname skirtingai. 


Millerio ir Bayerso vadovaujamoje mokslinėje studijoje apklausta 152 heteroseksualios poros – buvo kalbama apie jų seksualinius troškimus bei raginama paspėlioti, kokių specifinių seksualinių troškimų gali turėti jų partneris.


Pirmas skirtumas: įžanga


Įdomi naujiena buvo tai, kad įžanginių glamonių ilgį tiek vyrai, tiek moterys įsivaizduoja daugmaž vienodą. Nepaisant visuotinai paplitusios nuomonės, esą moterys labiau trokšta romantikos – įskaitant žvakių šviesą ir rožių žiedlapius ant lovos – paaiškėjo, jog moterys nėra labiau nei vyrai suinteresuotos įžanginių glamonių eiga.


Vis dėlto moterys yra linkusios tikėti stereotipais ir dauguma jų klaidingai įsivaizdavo, kad partneriui įžanginės glamonės rūpi mažiau nei joms. Tačiau taip jos tik nepelnytai „nuvertino“ vyrus.


Ir vis dėlto teiginyje, esą moterims įžanginės glamonės rūpi labiau, yra tiesos. Tam, kad galėtų pasiekti orgazmą, moteriai fiziškai reikia daugiau laiko nei vyrui įžangai. Tačiau tai nereiškia, kad moterys geidžia ilgesnės, išraiškingesnės įžangos nei vyrai.


Antras skirtumas: sueitis


Prabilus apie pačią sueitį, vyrų ir moterų požiūriai skiriasi labiau. Tačiau šis skirtumas – ne pats noras patirti sueitį, o įsivaizdavimas, kiek ji turėtų trukti.


Įvairių apklausų metu nustatyta, kad vidutiniam statistiniam vyrui dviejų minučių sueities – kuo puikiausiai pakanka. Tačiau moterims, tam, kad pasiektų orgazmą, reikia daugiau laiko.


Petr Weiss ir Stuart Brody atlikus tyrimą, kurio metu apklaustos čekų moterys, gauti tokie rezultatai:


Sueičiai trunkant 1-10 minučių, 50 procentų moterų dažniausiai patiria orgazmą.

Kai sueitis išsitęsia iki 11-20 minučių, orgazmą daugeliu atvejų patiria 62 procentai moterų.

Jei sueitis užtrunka 20 minučių ir ilgiau, orgazmo pasiekia 72 procentai respondenčių.


Nepamirškime, kad vyrai savo poreikius gali patenkinti vos per keletą minučių. Taigi tikėtina, jog nemaža dalis sekso baigiasi vyro pasitenkinimu ir… moters nusivylimu.


Kokios išvados prieiname mes? Akivaizdu, kad moterys sekso nori ne mažiau, nei vyrai. Tačiau taip pat daugeliui moterų reikia kur kas ilgesnės sueities trukmės, nei gali suteikti eilinis statistinis vyras. Todėl seksualiniai santykiai ilgainiui jų ima netenkinti ir… seksas tampa prievole, o nebe malonumu.


Deja, seksualinės problemos turi tendenciją persiduoti ir kitoms gyvenimo sritims, todėl labai svarbu visus lovos nesklandumus aptarti ir išspręsti – dar prieš tai, kai jie paveiks jūsų santykius apskritai.


O dienos pabaigoje tiek vyras, tiek moteris vienodai nori sekso. Skiriasi tik tai, kokios jo trukmės pageidaujama.