Žinoma, tai gana subjektyvu, nes kiekvienas mūsų pasitenkinimą gali pasiekti per skirtingą laiko tarpą. Niekam ne paslaptis, kad vyrai palaimos viršūnę pasiekia greičiau nei moterys, ir norint orgazmą pasiekti kartu, tai šiek tiek užtruks. Vis dėlto, ne taip ilgai, kaip buvo manyta anksčiau.


Faktai


2005 metais Amerikos gydytojas Irwin Goldstein, norėdamas nustatyti, kiek vidutiniškai trunka lytinis aktas, apklausė 1500 porų. Rezultatas nutebino, poros mylisi 7,3 minutės, ir tai šiek tiek šokiravo, nes buvo manyta, kad vidutiniškai lytinis aktas trunka kiek gerokai ilgiau.


Po trejų metų kitas amerikiečių gydytojas Eric Corty atliko tyrimą, kurio metu apklausė apie 50 porų. Jo tikslas buvo išsiaiškinti, kiek laiko turėtų trukti lytinis aktas, kad abu partneriai būtų patenkinti.


Jei lytinis aktas trunka:


1-2 minutes: abu partneriai mano, kad lytinis aktas per trumpas


3-7 minutes: lytinis aktas „patenkinamos“ trukmės


7-13 minučių: lytinis aktas idealios trukmės


Įžanga


Įžangai prieš seksą poros paprastai skiria 3-5 minutes. Vyrai prisipažįsta, kad įžanga gali būti ir ilgesnė, svarbu, kad partnerei būtų suteikta kuo daugiau malonumo. Anksčiau atlikti tyrimai parodė, kad moterims reikia kur kas ilgesnės įžangos – maždaug 10-30 minučių.


Taigi, kiek iš viso trunka idealus seksas?


Šiek tiek matematikos: jei reikia skirti 10-30 minučių glamonėms, o ideali sekso trukmė – nuo 7 iki 13 minučių, taigi, idealus seksas trunka 17-43 minutes.


Žinoma, tai nebūtinai reiškia, kad būtent tokia sekso trukmė patenkina kiekvienos poros poreikius. Vis dėlto, reikėtų pamiršti mitus, kad pats romantiškiausias ir labiausiai jaudinantis seksas trunka visą naktį, kaip esame įpratę skaityti įvairiuose žurnaluose bei matyti filmuose.


Taigi, kiek truko Jūsų paskutinis lytinis aktas?