Kartais gyvenimas su mumis papokštauja: galvojate, kad turite savo antrąją pusę ir tikrai patikimą partnerį, tačiau jūsų santykiuose įvyksta pokytis, dėl kurio jie gali būti tęsiami tik per atstumą. Ir tuomet iškyla dilema: ar santykiai per atstumą yra įmanomi? Vieniems šitoks bendravimas gali tapti dideliu iššūkiu, tuo tarpu kiti atstumą gali matyti kaip reiškinį, kuris sustabdo nuo judėjimo į priekį.


Tačiau tiesa yra ta, kad kiekvieni vyro ir moters santykiai grindžiami tam tikromis prielaidomis, pavyzdžiui, asmenybių supratimu, brandos lygiu, gyvenimo būdu, požiūriu ir pan., ir visada yra tam tikrų būdų, kurie gali pagerinti dalyvaujančių asmenų bendravimą taip, kad santykiai per atstumą vystytųsi toliau.


Pirmiausia, labai svarbu suprasti asmeninių įsipareigojimų lygį: jei jūs jau buvote nuklydęs ar turėjote tokią pagundą, kol jūsų partneris gyveno tame pačiame mieste, galbūt, jums reikia iš naujo apgalvoti savo įsipareigojimus, nes tai neabejotinai reiškia, kad nesate pasiruošę įsipareigojimams, kurie būtini bendraujant per atstumą.


Vienas iš geriausių būdų, kuris padeda palaikyti atstumo atskirtus santykius, yra internetas. Ačiū šiuolaikinių technologijų pažangai, kurios dėka galime ne tik siųsti elektroninius laiškus, bet ir tekstines žinutes, matyti juos internete ir kalbėtis su jais, už prieinamą kainą.


Norėdami įsitikinti, ar santykiai per atstumą jums tinka, dar prieš strimgalviais šokdami į jų vyksmą, susitarkite dėl pabaigos termino, pavyzdžiui, 6 mėnesių ar metų laikotarpis yra reali trukmė, kuri padės iš naujo išanalizuoti situaciją ir išsiaiškinti, ar norite tų pačių dalykų. Taip išvengsite nusivylimo ir nereikalingos širdgėlos.


Tvarkaraštis ir jo laikymasis palaikys komunikaciją: pvz. skambinti tris kartus per savaitę tam tikru laiku, internetinis vaizdo pokalbis kas antrą naktį nustatytu laiku, padės sumažinti nesutarimus ir išlaikyti virtualius pasimatymus.