Nors Tantra jau seniai praktikuojama daugelyje Rytų kultūrų, Jungtinėse Vakarų šalyse ji dar tik pradeda klestėti. Indijoje, daugiau nei prieš 6000 metų, Tantra atsirado kaip maištas prieš religiją, taip nusprendžiant, jog norint pasiekti nušvitimą, turi būti labai apribotas seksualumas. Savo labiausiai autentiška forma, Tantra draudžia vyrų ejakuliaciją kaip pagrindinį vyro seksualinės patirties tikslą. Jie mano, kad susirūpinimas ejakuliacija (dėl kurio daugelis mūsų vyrų tikrai yra kalti), švaisto seksualinę energiją ir vagia moters kelių orgazmų potencialą. Tačiau moterys per tantrinius metodus gali (ir yra skatinamos) ejakuliuoti.


Žodis Tantra reiškia „pasireikšti, išplėsti, parodyti ir supinti”. Atsižvelgiant į kontekstą, seksas, manoma, išplečia sąmonę ir supina vyro (atstovauja induizmo dievas, Šiva) ir moters (įkūnija induizmo deivė, Šakti) polius į harmoningą visumą.


Siekiant gauti naudos iš šio senovės meno seksualinės išminties, poroms nereikia priimti Tantros panteono. Tantros seksualinės praktikos moko mus prailginti mylėjimąsi ir efektyviau panaudoti orgazmo energiją.


Kaip atliekamas tantrinis seksas? Toliau bus parodyta, kaip seksas abiem gali būti daugiau nei vidutinis, bet mažiau nei savanaudiškas.


Tantrinio sekso praktikai apibūdina neįtikėtiną poveikį ne tik jų lytinio gyvenimo kokybei, bet ir jų santykiams. Tai nieko daugiau, bet sveikas protas, kuris diktuoja, kad kokybiškas laikas lovoje gali praturtinti visą gyvenimą, ir todėl tiek daug skausmo ir priešiškumo gali būti pašalinta iš daugelio santykių įvedus Tantrą.


Be pasinėrimo į įsipareigojimus, būtinus ilgalaikiam tantrniniam dalyvavimui, egzistuoja šios seksualinės praktikos „mažai angliavandenių“ versija, vadinama Tantra Lite. Tantra Lite sulėtinta, atidesnė įprasto sekso versija. Apšilimas: meilužiai lėtai nusirengia, pradeda ritmingai ir giliai kvėpuoti žvelgdami vienas į kitą. Jie liečiasi delnais, taip sutelkdami dėmesį į kuriamos energijos srautą. Jie tada dalijasi ritualu, pavyzdžiui, maudymusi kartu, keičiasi dovanomis, suteikia vienas kitam viso kūno masažą. Šviesos įjungtos.


Įžanga yra pratęsta. Viskas eina nuo plaukų šukavimo ir kojos pirštų čiulpimo iki kūno tapybos ir kutenimo plunksnomis; dėmesys skiriamas pilnam moters sujaudinimui (kuris paprastai trunka mažiausiai 20 minučių, palyginti su 5 – 10 minutėm reikalingomis vyrui). Oralinis seksas – ypač 69 – itin skatinamas, atsižvelgiant į jo potencialą „čakrų suderinimui.“


Kitos palankios tantrinio sekso pozos apima iškraipymą, kurioje čakros stoja į vietas, o pora gali pažvelgti į vienas kito akis. Vyrai pratęsia savo erekciją lėtais, kontroliuojamais judesiais; moterys patiria kelis orgazmus per makšties masažą ir makšties raumenų sutraukimus. Galiausiai, kvapus aliejus srūva kaip Himalajų upė, o „garsų reiškimas“ gausina (triukšmingas seksas tariamai padeda energijos cirkuliuojai).


Vakaruose tradicinė sekso sueitis įgauna formą, turėdama ryškią pradžią ir pabaigą, su kulminacija kažkur viduryje ir vidutine trukme (nors tik keli vyrai pripažins ir tai tik mirdami) nuo 10 iki 15 minučių. Kai turime omenyje, kad daugumai moterų reikia dvidešimt minučių apšildyti jų variklius, kad orgazmas taptų įmanomas, tai mes galime daryti prielaidą, kad esame tauta, kurios moterys netoleruotinai nepatenkintos.


Tantra apibrėžia seksą šiek tiek kitaip: be pradžios ir be pabaigos. Tantra moko meilužius kaip išplėsti savo seksualinę ekstazę, kad ir moterys, ir vyrai galėtų patirti kelis orgazmus per vieną seksualinę patirtį. Vedantieji Tantrinio sekso mokytojai teigia, kad net vyrai, kuriems pasireiškia priešlaikinė ejakuliacija gali išmokti pratęsti orgazmą ir su praktika, mėgautis keliais orgazmais.