Žodis „feromonas“ iš graikų kalbos yra verčiamas kaip „jaudulio nešėjas“. Feromonai – tai natūralios kilmės cheminiai elementai, kuriuos išskiria žmonių bei gyvūnų kūnai.  Jie išskiriami ore, todėl yra lengvai užuodžiami žmonėms bei gyvūnams.  Šios cheminės dalelės yra visiškai bekvapės, tačiau užuodžiusi jas uoslė tarsi „siunčia“ į smegenis su lytiniu potraukiu susijusius „signalus“. Tad feromonų paskirtis –  siųsti signalus priešingai lyčiai ir iššaukti seksualinę trauką.


1959 metais feromonus aprašė mokslininkai P. Karlssonas ir M. Liuteris. Jie įvardijo šias medžiagas kaip specifines, turinčias galią įtakoti aplinkinių elgesį. Mokslo pasaulyje šių cheminių elementų tema susilaukė ir vis dar susilaukia didžiulio dėmesio, o jų poveikis yra patvirtintas įvairiais tyrimais.


Kalbant paprastai, feromonai – tai medžiagos, kurios pasąmoningai siunčia aplinkiniams tam tikrą informaciją apie žmogų. Juk esate patyrę atvejų, kai vakarėlyje ar susitikime vos į kambarį įžengus nepažįstamam asmeniui, Jūs kažkokiu stebuklingu būdu jau esate susidaręs apie jį nuomonę? Dar nespėjote nė pasisveikinti, o jau žinote malonus jis Jums ar atstumiantis, bendrausite su juo ar ne. Taip įvyko todėl, kad Jūsų jautri uoslė užuodė jo kūno skleidžiamas chemines medžiagas ir pasąmoningai “perdavė” Jūsų smegenims informaciją apie šį žmogų.


Įdomu tai, kad feromonų intensyvumas priklauso nuo daugelio faktorių. Ir čia turi reikšmę ne tik tai, kaip dažnai esate įpratę praustis. Dažnai natūralių feromonų poveikio stiprumą lemia tam tikras žmogaus gyvenimo etapas. Stipriausius feromonus moters organizmas „gamina“ ovuliacijos metu,  kas padaro ją patrauklią ir geidžiamą vyrų akyse ir padidina tikimybę pastoti. Vyrų naturaliai „gaminamų“ feromonų poveikis gali susilpnėti su amžiumi.


Feromoniniai kvepalai. Kaip jie veikia


Feromoniniai kvepalai buvo išrasti XX amžiuje ir sulaukė tikros sensacijos ir didžiulės paklausos – daug žmonių norėjo įsigyti ir išbandyti priemonę, kuri akimirksniu sugeba padaryti žmogų seksualų ir geidžiamą.


Feromoninių kvepalų poveikis priklauso ne nuo kvapo, o nuo konsistencijos ir stiprumo. Kvapo stiprumas suteikia tik estetinį pasitenkinimą, pakelia nuotaiką – tai yra tarsi papildomas feromoninių kvepalų privalumas. Pačių feromonų poveikio nepajusite rinkdamiesi juos parduotuvėje. Efektą pamatysite tik praėjus laikui, kai pasirodysite viešumoje ir pradėsite traukti priešingos lyties dėmesį.


Įdomu tai, kad egzistuoja ir bekvapiai feromoniniai kvepalai. Juos galite naudoti kartu su įprastais, savo mėgstamais kvepalais. Galite purkšti juos ant odos ir plaukų, o taip pat maišyti su savo mėgstama kosmetika: kremais, šampūnais, balzamais ir t.t.


Taigi, feromoniniai kvepalai siunčia aplinkiniams pasąmoningus signalus, kad partneris yra atviras naujoms pažintims, pasiruošęs santykiams ir šeimai. Jie padaro Jūs seksualiu, geidžiamu ir įdomiu priešingos lyties akyse bei padeda lengviau užmegzti pažinti, atkreipti į save aplinkinių dėmesį.


Kaip naudoti feromoninius kvepalus


Purkškite kvepalus ten, kur geriausiai jaučiamas pulsas – taip geriau atsiskleis ne tik jų aromatas, bet ir patys feromonai;


Nepamirškite, kad ši priemonė padeda atkreipti priešingos lyties dėmesį ir sužadinti lytinį geismą, tačiau ji neprivers partnerio įsimylėti. Juk seksas ir meilė – tai du visiškai skirtingi dalykai. Todėl feromonai gali sukelti geismą ir susidomėjimą, bet visa kita priklauso tik nuo Jūsų pačių.


Kartais šių kvepalų poveikis gali būti pavojingas. Ypatingai tais atvejais, kai šalia yra neadekvatus, psichiškai nesveikas arba apsvaigęs žmogus.


Šie hormonai neveikia ant visų. Arba veikia, bet žmogus ne visada yra linkęs tą parodyti. Priežastys gali būti įvairios: kuklumas, nepasitikėjimas savimi, jis turi šeimą arba porą, kurią myli ir yra ištikimas.