Seksologas – tai asmuo, kuris siejamas su moksliniais žmogaus seksualumo žinojimais, kurie prasideda nuo normalaus lytinio vystymosi iki seksualinių patologijų, pavyzdžiui, seksualinės prievartos ir dauguma kitų. Seksologijos sritis yra tarpdisciplininė, apimanti žinias iš akademinių sričių, o patys seksologai gali dirbti įvairiomis sąlygomis. Kai kurie seksologai labiausiai domisi tyrimais, klinikiniais bandymais ir bando suprasti žmogaus seksualumą, tuo tarpu kiti siūlo terapijas žmonėms su lytinių funkcijų sutrikimais ir, remiantis seksologo patirtimi, stengiasi tiems žmonėms padėti.

Kaip liudija daugybė senovės sekso vadovų, žmogaus seksualumo tyrimai buvo atliekami dar senovėje, o seksualumo aspektai žmones domina nuo senų laikų. Seksologas remiasi daugeliu sričių, įskaitant psichologiją, mediciną, antropologiją, epidemiologiją, sociologiją, biologiją. Kai kuriose kolegijose ir universitetuose specialiai suteikiama galimybė studijuoti seksologiją, o kitur leidžiama studentams susikurti savo seksologo laipsnį iš įvairių akademinių disciplinų. Seksologas, kurį domina žmogaus seksualumas biologijoje, pavyzdžiui, galėtų dirbti remdamasis biologijos požiūriu.

Normalus žmogaus seksualumas apima labai platų spektrą, todėl daugelį seksologų domina žmogaus seksualumo įvairovė, kas prisideda prie lytinio brendimo ir sąveikos tarp kultūros ir seksualumo. Kiti domisi patologijomis, ir tuo, kas paskatina žmones plėtoti nenormalų arba pavojingą elgesį bei požiūrį. Lytinės funkcijos sutrikimas – tai dar viena kai kuriuos seksologus dominanti tema, tuomet tyrėjai tiria įvairių seksualinės funkcijos sutrikimų priežastis ir sprendimus, siekia pagerinti žmonių, kurie kovoja su šia problema, gyvenimo kokybę.