Menopauzė – tai periodas, kai moteris nustoja turėti mėnesines, ir tai nėra liga. Tai pereinamasis periodas tarp dviejų moters gyvenimo etapų. Tačiau dažnai šis periodas taip ramiai nepraeina..


Dėl menopauzės metu vykstančių hormoninių pokyčių, daugelis moterų patiria įvairius simptomus. Artėjant menopauzei moterys dažnai susiduria su kaulų tankio mažėjimu ir cholesterolio kiekio kraujyje padidėjimu, o tai didina riziką susirgti širdies ligomis.


Priešlaikinė menopauzė: JAV moterų menopauzės amžiaus vidurkis yra 51 metai. Dažniausios amžiaus ribos, kuriose moterys išgyvena menopauzę yra 48-55 metai. Jei menopauzė pasireiškia jaunesnei nei 40 metų moteriai, manoma, kad ji yra priešlaikinė. Menopauzė yra vėlyva tuomet, jei ji pasireiškia vyresnėms kaip 55 metų moterims. Daugeliui moterų menopauzė yra normalus reiškinys.


Didesnė tikimybė, kad menopauzė prasidės šiek tiek jaunesnio amžiaus moteriai, jei ji rūko, niekada nebuvo nėščia ar gyvena aukštumose.


Jeigu prasideda priešlaikinė menopauzė, sveikatos priežiūros specialistas patikrins, ar nėra kitų sveikatos sutrikimų. Priešlaikinę menopauzę patiria apie 1% moterų.


Perimenopauzė: hormoniniai su menopauze susiję pokyčiai prasideda dar prieš paskutines mėnesines, t.y. maždaug penkių metų laikotarpyje, kuris vadinamas perimenopause. Šiuo pereinamuoju laikotarpiu moteris pradeda patirti menopauzės simptomus, gali sumažėti kaulų tankis, nors menstruacijos vis dar yra.


Chirurginė menopauzė: Chirurginė menopauzė – tai menopauzė, kurią sukelia kiaušidžių pašalinimas. Moterys, kurios turėjo chirurginę menopauzę dažnai patiria staigią ir sunkią menopauzės simptomų pradžią.