Nimfomanės yra psichinis sutrikimas, pasireiškiantis kompulsiniu seksualiniu elgesiu. Kompulsijos yra nepageidaujami veiksmai arba ritualai, kuriais asmuo užsiima kelis kartus per dieną ir negauna iš to malonumo bei negali jų kontroliuoti. Nimfomanijos atveju, žmonės išreiškia savo kompulsijas užsiimdami rizikingu elgesiu, pavyzdžiui, paleistuvavimu. Medicinos bendruomenėje nimfomanija nelaikoma tikra psichikos liga, tačiau duomenys rodo, kad kompulsinis seksualinis elgesys yra reali ir rimta liga. Kai minimas šis žodis, kaži ar susimastome, kad tai nejuokai, o tikrų tikriausia liga.


Nimfomanija gali susirgti bet kuris suaugęs, nors manoma, kad ji dažniau paplitusi tarp moterų ir homoseksualių vyrų. Techniniu požiūriu, terminas „nimfomaniškas“ reiškia moterį, nors apibrėžimas buvo išplėstas, kad apimtų visus, kurie užsiima rizikingu kompulsiniu seksualiniu elgesiu. Be kompulsinio seksualinio elgesio, nimfomanija gali apimti probleminį mąstymą, nepageidaujamų minčių kartojimą (manija), kaltės, gėdos ar netinkamumo jausmus.


Kodėl tampama nimfomanėmis nėra žinoma. Nimfomanija yra psichinė ir emocinė būklė, todėl kaip ir kitos panašios būklės, yra sudėtinga. Kaip ir kitos psichinės ligos, nimfomanija gali atsirasti aplinkos, paveldimumo, gyvenimo įvykių įtakoje. Ji taip pat gali būti siejama su smegenų chemine pusiausvyra.


Nimfomanijos gydymas gali apimti psichoterapiją ir vaistus. Nimfomanijos vaistai gali būti antidepresantai, vaistai nuo baimių arba psichozės, panašūs į vaistus, kurie naudojami kitų kompulsinių sutrikimų atveju. Kadangi kompulsinis seksualinis elgesys yra rizikingas, žmonės, kurie serga nimfomanija turi padidintą komplikacijų, tokių kaip lytiniu keliu plintančios ligos, riziką.


Paplitę nimfomanijos simptomai


Nimfomanijos simptomai gali pasireikšti kasdien arba kartais. Kartais kuris nors iš šių nimfomanijos simptomų gali pasireikšti itin stipriai:


• Susikaupimo problemos


• Gėdos ar netinkamumo jausmai


• Kaltė


• Pakartotinis, nekontroliuojamas elgesys (kompulsijos)


• Pakartotinos, nepageidaujamos mintys (manija)